https://telegram.me/empireoflies

حمایت شاعرِ «شاهین نجفی» از پیرمرد پرحاشیه

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «یغما گلرویی» شاعر بسیاری از آهنگ‌های «شاهین نجفی» خواننده هتاک، طی هفته گذشته کمپینی در حمایت از «محمدرضا شجریان» ایجاد کرده است.

«یغما گلرویی» که مسئولیت تبلیغ شجریان را پذیرفته، طی بیانیه‌ای از طرفدارانش خواست به حمایت از «محمدرضا شجریان» بپردازند و با خرید آثار او و گرفتن عکس و انتشار آنها، به کمپینش بپیوندند. وی با وجود اقدامات ضدارزشی و ضدانقلابی، به تازگی مجوز انتشار برخی کتاب‌های ترانه‌اش را در ایران گرفت و چندی پیش نیز نمایشگاه عکس‌هایش را در تهران برگزار کرد.

این شاعر معلوم‌الحال و ضدارزشی که خود مطرود مردم ایران است، در سالهای اخیر با کاهش شدید فروش آثارش مواجه شده است. گلرویی که مدرک دیپلم خود را به‌زود کسب کرده و اکنون نیز زندگی انگل‌وار و منزوی دارد، در بسیاری از اشعارش از محتوای اروتیک استفاده می‌کند.

از آن سو، شجریان طی ماه گذشته به‌دلیل عدم استقبال مخاطبین مجبور به لغو کنسرتش در استانبول شد. چند روز بعد از لغو کنسرت وی، خبر بستری‌شدنش در بیمارستان منتشر شد. از نظر برخی افراد، علت اصلی اینکه این خواننده که در فتنه سال ۸۸ تمام قد در اختیار جریان ضدانقلاب بود و حتی در چندین ماه از سال در خارج از کشور زندگی می‌کرد و این روزها به بیمارستان‌های داخل کشور پناه آورده و در داخل تحت مداوا قرار گرفته است، مظلوم‌نمایی و توجیه لغو کنسرتش ارزیابی شد.

«یغما گلرویی» که خود هیچ جایگاهی در بین مردم ایران ندارد و به انحای مختلف به دنبال مطرح کردن خود است، پیشتر نیز سابقه استفاده از دیگران برای مطرح‌کردن خود را داشت. یغما در سالهای گذشته نیز با عکس‌گرفتن با افرادی مانند «احمد شاملو» و انتشار آن، یا با مصاحبه «ایرج جنتی عطائی» و نوشتن کتابی در این باره، و یا از طریق همکاری با برخی خواننده‌های لس‌آنجلسی از جمله «سیاوش قمیشی» به‌دنبال مطرح کردن خود در بین افراد شبه‌روشنفکر و غرب‌زده بود.

سرودن اشعار اغلب مستهجن برای خواننده‌های فراری، حمایت از خواننده مرتد و هتاک به ائمه، سرودن اشعار علیه نظام و انقلاب، خوانندگی علیه قوانین اسلامی و تحریک بانوان ایرانی به منظور کشف حجاب، نوشتن کتب مسئله‌دار و حمایت از خواننده ضدانقلاب در داخل کشور و انتشار عکس‌های خارج از عرف خود با افراد معلوم‌الحال و … تنها بخشی از فعالیت‌های این شخص به اصطلاح هنرمند است.

اما اقدامات گلرویی تنها به مخالفت با اعتقادات مردم و نظام و البته مجوزهای دولت برای کتب مختلف ختم نمی‌شود، چرا که وی در برخی از فعالیت‌های خود ایران و وطن دوستان را هم مورد حمله خود قرار می‌دهد.

وی اخیراً با انتشار پستی توهین‌آمیز به ملت ایران در توجیه چرایی به کار بردن کلمه پارس در اشعارش چنین می‌گوید: “حالا اگر از بد، یا خوشٍ روزگار در قرونِ گذشته نام قومی در این نواحی هم «پارس» بوده دیگر دخلی به خود این عبارت و به کار برندگانش -از جمله من- ندارد. در ضمن قومِ غیورِ یاد شده در گذر زمان آنقدر مورد تجاوزِ مغول و عرب و یونانی قرار گرفته و آبستن شده و کودکِ ناخواسته به خشت انداخته که گمان نکنم فرمول مقدسِ خونش دیگر در رگهای ما جریان داشته باشد. پس لطفاً به جای گرفتن یقه – یا قلاده- سگانِ محترم و پُزِ کورش و داریوش دادن و قمپزِ قله دماوند و ویرانه‌های تخت جمشید در کردن، بکوشید امروز را درست ببینید و فردا را بسازید. آن هم بدونِ خودبرترپنداری و فیسِ نژاد آریایی آمدن که در امروزِ جهان بیشتر اسباب خنده است و مفرح ذات، تا یک حرکت اجتماعی.”

یغما گلرویی

شجریان که این روزها با کمک برخی دوستانش به دنبال بازگشت رسمی به دنیای خوانندگی در ایران و مهمتر از آن بازگرداندن اعتماد از دست رفته مردمی است، کارش به جایی رسیده و به‌حدی مفلوک شده که شاعر ترانه‌های «شاهین نجفی» در حمایت از او کمپین تشکیل می‌دهد.

موضع‌گیری‌های سیاسی و حمایت «محمدرضا شجریان» از فتنه سال ۸۸ به‌حدی در تعداد مخاطبین و هواداران او تاثیر منفی داشت که افراد معلوم‌الحالی همچون «یغما گلرویی» که جایگاهی در بین مردم ندارد، از پیرمرد پرحاشیه این روزهای عرصه موسیقی ایران حمایت می‌کنند.

بعید نیست در آینده نچندان دور، «محمدرضا شجریان» در ادامه روند نزولی‌اش، در کنسرت‌های آینده خود، همچون «شاهین نجفی» به اجرای اشعار شاعران مبتذل‌سرایی همچون «یغما گلرویی» بپردازد.

انتهای پیام/

«یغما گلرویی» شاعر بسیاری از آهنگ‌های «شاهین نجفی» خواننده هتاک، طی هفته گذشته کمپینی در حمایت از «محمدرضا شجریان» ایجاد کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 2.59 ( 4 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۸ دیدگاه

  1. آدم و مجبور میکنید بره هک کردن و یاد بگیره بیاد در سایتتون و گل بگیره هااااا!!!!آخه چی بگم بهتون؟؟؟؟گلرویی به اندازه ای موهای سر جد و آبادتون کتاب خونده اون وقت شما میایی “گلرویی که حتی نتوانسته مدرک دیپلم خود را کسب کند و اکنون نیز زندگی انگل‌وار و منزوی دارد” این چرندیات و تحویل مردم میدی؟؟؟؟

  2. انگل و منفور مردم شمایین. شما روی داعشم سفید کردین با این طرز فکرتون…

  3. امثال سهراب سپهری کجا و این آدم کجا

  4. دستگاه قضایی باید با قاطعیت با کسانی امثال گلرویی و بخصوص شاهین لجنی برخورد قاطع بکنه .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme