https://telegram.me/empireoflies

حمایت دیپلمات غربی از پروژه ترویج بی‌بندوباری

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دیدار روزهای گذشته هیأتی از نمایندگان پارلمان اروپا با مقامهای ایرانی در تهران حواشی‌ای داشت. ماجرا از این قرار است که «ماریچه اسخاکه» یکی از زنهای عضو این گروه، هنگام دیدار با مقامات ایرانی بدون پوشش مناسب حضور پیدا کرده بود.

برخی چنین رفتاری را زیرپاگذاشتن آداب دیپلماتیک و «دهن‌کجی کامل به قانون حجاب در ایران» تلقی کرده و آن را ریشخندکردن ارزشهای انسانی و اسلامی خواندند. در طرف مقابل، برخی دیگر عنوان کردند، حجاب نامناسب این نماینده اروپایی عامدانه و از سر شیطنت نبود و کوتاهی مسئولان امر در تفهیم موضوع رعایت حجاب کامل در دیدارها سبب شد تا این مسئله اتفاق بیفتد.

این در حالیست که این نماینده پارلمان اروپا پس از اینکه در سفر به ایران بر خلاف عرف دیپلماتیک از لباس نامناسب در دیدار رسمی استفاده نمود، در صفحه فیسبوک خود با تایید عمدی بودن پوشش زننده‌اش، این حرکت را در اعتراض به قانون حجاب در ایران دانست و از «مسیح علی‌نژاد» به دلیل ترویج بی‌حجابی و بی‌بندوباری در میان زنان ایرانی تقدیر کرد.

پس از این موضع‌گیری «ماریچه اسخاکه»، «مسیح علی‌نژاد» در تایید سابقه همکاری و ارتباط خود با این نماینده زن پارلمان اروپا، در صفحه فیسبوک نوشت: ” … خانم ماریچه اسخاکه اولین سیاستمدار زنی است که از موضع بالا برخورد نکرد در روزهای نخست شکل‌گیری صفحه آزادی‌های یواشکی و ارسال عکس‌ها و نوشته‌های زنان به این صفحه هم وقتی به او پیام دادم بی‌نهایت خوب برخورد کرد …”

تصویر از صفحه فیسبوک «مسیح علی‌نژاد»

تصویر از صفحه فیسبوک «مسیح علی‌نژاد»”

این نماینده پارلمان اروپا پس از سفر به ایران، در صفحه توئیتر خود، در واکنشی دخالت‌گونه در امور داخلی ایران که نشان‌دهده عمق دشمنی وی با نظام جمهوری اسلامی و مبانی اسلامی است، گفت نوع پوشش تنها اختلاف ما با ایران نیست و در موضوعات بسیاری با ایرانی‌ها مشکل داریم.

«ماریچه اسخاکه» سیاستمداری هلندی که به گفته «بی‌بی‌سی فارسی» از حامیان اپوزسیون خارج‌نشین و فعالان به‌اصطلاح حقوق‌بشری از جمله «شیرین عبادی» است، پیش از این نیز به ایران سفر کرده بود.

«ماریچه اسخاکه» و «باربارا لوخ بیهلر» (نماینده حزب سبز‌های آلمان و از حامیان زندانیان امنیتی و قاچاقچیان موادمخدر ایران)، در سال ۱۳۸۹ طی نامه‌ای به «اوری روزنتال»، وزیر امورخارجه هلند نوشته بودند که باید با سفر به ایران و گفت‌وگو با مسئولان ایرانی و گروه‌های مختلف و حتی اپوزسیون، شرایط تغییر و تحولات مورد نظر غرب در ایران را فراهم کرد.

در سالهای گذشته در سفرهای «کاترین اشتون» مسئول سابق سیاست‌گذاری اتحادیه اروپا و هیأت پارلمانی اروپایی به ایران، بر خلاف همه عرف و آداب دیپلماتیک و قوانین کشورمان، با برخی از عوامل و محکومان فتنه ۸۸ از جمله «نرگس محمدی»، «نسرین ستوده»، «جعفر پناهی»، «گوهر بهشتی» و … دیدار شد که «ماریچه اسخاکه» نیز در برخی از این دیدارها حضور داشت.

ماریچه اسخاکه (نفر اول سمت راست) در دیدار هیأت پارلمان اروپا با نسرین ستوده و جعفر پناهی در تهران

ماریچه اسخاکه (نفر اول سمت راست) در دیدار هیأت پارلمان اروپا با نسرین ستوده و جعفر پناهی در تهران

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme