https://telegram.me/empireoflies

حمایت تمام قد BBC از یک کاندید ریاست جمهوری

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  در طی هفته گذشته پوشش خبری – تحلیلی رسانه‌های ضدانقلاب از فضای انتخاباتی ایران، در آستانه دو انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و شوراهای شهر و روستا بیش‌ازپیش شده است.

تمرکز اصلی این رسانه‌ها، پیگیری فعالیت احزاب و جریان‌های سیاسی در خصوص نامزدهای ریاست جمهوری بوده است؛ روند تحولات انتخاباتی به‌گونه‌ای است که هیچ از رسانه‌های بیگانه نمی‌توانند با اتهام مهندسی انتخابات، حتی “جریان پیروز این مبارزات انتخاباتی” را پیش‌بینی نمایند.

انعکاس نحوه رپرتاژ خبری تحلیلی رسانه‌های معاند می‌تواند علاوه بر آگاهی‌بخش نسبت به رویکرد آن‌ها در قبال کاندیداهای مختلف، از برنامه‌های مخرب ضد تبلیغاتی این رسانه‌ها پرده‌برداری نماید.

این رسانه‌ها هر چه به انتخابات نزدیک می‌شویم ورود خود را آشکارتر می‌کنند و عملاً به مشاوره رسانه‌ای به نفع یکی از کاندیدای انتخابات ورود می‌کنند.

مثلاً بی‌بی‌سی فارسی در روزهای گذشته پس از پخش مناظره‌ها توسط یکی از کارشناس‌های خود به موضوع انتخابات ورود می‌کند و می‌گوید فلان کاندیدا که اتفاقاً گرایش به غرب هم دارد بسیار ضعیف ظاهر شد و نتوانست انتظارات را برآورده کند و باید بیش از این خود را آماده رویارویی با کاندیدای رقیب کند.

حسین باستانی هم چنین در این گفتگو که از بی‌بی‌سی به عنوان یک رسانه بی طرف که البته تنها ادعای خود این شبکه است در خصوص یک کاندیدای خاص به تبلیغ پرداخت و حتی شبهات و سوا لاتی را که این کاندیدای خاص نتوانست در مناظره به آنها جواب دهد را در برنامه زنده بی‌بی‌سی پاسخ داد و از یک کاندیدای خاص حمایت بدون هرگونه پرده‌پوشی نمود.

این روال بی‌بی‌سی فارسی در سال‌های بعد از تأسیس آن بسیار دیده‌شده و حتی تا جایی پیش رفت که در انتخابات سال ۹۴  حسین باستانی تحلیلگر ارشد این شبکه در یک تحلیل ساده آماری بر اساس تعداد رأی دهندگان تهرانی به این نتیجه رسید که اگر ۴۰ درصد از طرفداران رئیس‌جمهور فعلی در تهران به فهرست مشترک هاشمی و روحانی رأی بدهند که در آن فهرست نام جنتی، مصباح و یزدی وجود ندارد آنگاه این سه نفر با قرار گرفتن در جایگاه ۱۷، ۱۸، ۱۹ در تهران عملاً از راه‌یابی به مجلس خبرگان باز می‌مانند.

همین شبکه در روزهای قبل از انتخابات مجلس خبرگان در سال گذشته در تهران از مردم تهران خواسته بود در انتخابات خبرگان به این سه آیت‌الله رأی ندهند تا آنها از راه‌یابی به مجلس خبرگان بازبمانند.

دخالت‌های آشکار بی‌بی‌سی احتمالاً در انتخابات آتی که طیفی از مردم که از گستردگی بالایی در سطح کشور برخوردارند و همچنین از سیایت های انگلیس خبیث نیز مطلعند کار دست این شبکه خواهد داد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme