https://telegram.me/empireoflies

ادامه حمایت ایران از فلسطین برای آمریکا و اسراییل به منزله زنگ خطر است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: موسسه مطالعاتی «گیت استون» نیویورک در گزارشی سفارش شده از سوی کمیته امور عمومی آمریکا و اسراییل (آیپک) به قلم «خالد ابوطعمه» به نقش ایران در حمایت از گروه‌های مقاومت در منطقه از جمله انصارالله یمن، صابرین و حماس و جهاد اسلامی در فلسطین و حزب‌الله لبنان اشاره کرده و مدعی شده است که این گروه‌ها نایبان تهران در مقابله با منافع غرب و اسراییل در منطقه هستند.

ادامه حمایت ایران از فلسطین برای آمریکا و اسراییل به منزله زنگ خطر است

در این گزارش آمده است: ایران با جسارتی که پس از توافق هسته‌ای با قدرت‌های جهانی بدست آورده بدنبال گشودن بال‌های خود در کشورهای اسلامی و عرب است.

این گزارش مدعی است که ظرفیت ایران برای نفوذ (به کشورها) سال‌ها تحت تاثیر تحریم مسکوت مانده ولی اکنون با لغو تحریم‌ها، اشتهای تهران برای حضور در سایر کشورها دوچندان شده است. هدف اصلی کنونی ایران، کرانه باختری می‌باشد. در واقع ایران سال‌هاست که در بطن امور داخلی منطقه‌ای بزرگ حضور داشته از جنگ یمن و سوریه گرفته تا استفاده از مسلمانان شیعه برای تضعیف ثبات در بسیاری از کشورهای حوزه خلیج‌فارس از جمله عربستان و بحرین. جهاد اسلامی درفلسطین و حزب‌الله در لبنان نیز شاخه‌هایی از این جاه‌طلبی ایرانی‌ها به شمار می‌آید. همین چند ماه پیش ایران از افتخار خود بعنوان حامی نخست حماس در نوار غزه سخن گفت. اما در پی عدم‌حمایت حماس از دولت اسد در سوریه، این روابط به سردی گرایید. جنبش «صابرین» در فلسطین تا حدودی جایگزین حماس برای دریافت حمایت‌های ایران شده است.

ادامه حمایت ایران از فلسطین برای آمریکا و اسراییل به منزله زنگ خطر است

موسسه مطالعاتی «گیت استون» در گزارش خود مدعی است که «صابرین» برای نخستین بار در نوار غزه شکل گرفت و صدها تن از اعضای سابق جهاد اسلامی و حماس به عضویت آن درآمدند. به گزارش منابع فلسطینی، جنبش صابرین در جذب تعداد زیادی از اعضای جنبش فتح که از عملکرد تشکیلات خودگردان فلسطین و محمود عباس رضایت نداشتند نیز موفق عمل کرده است. انتشار احساسات ضداسرائیلی در شبکه‌های اجتماعی، سخنرانی‌های عمومی و مساجد فلسطین نیز در جذب اعضای جنبش فتح به «صابرین» بی‌تاثیر نبوده است. هم صابرین و هم حماس طبق ایدئولوژی خود برای نابودی اسرائیل تلاش می‌کنند با این تفاوت که صابرین عملکرد حماس علیه اسرائیل را «نرم» می‌دانند. این جنبش تازه‌تاسیس (صابرین) در پی تبدیل شدن به نیروی نیابتی ایران در منطقه است.

در ادامه این گزارش آمده است: تحقق توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌های ضدایرانی اتکاء به نفس و خوش‌بینی فراوانی را برای اعضای جنبش «صابرین» ایجاد نمود و آنها این توافق را یک «پیروزی» برای تمامی مسلمانان جهان و اثبات غرور و قدرت آنها نامیدند. صابرین در واکنش خود به توافق هسته‌ای اعلام کردند: «اکنون زمان اتحاد مسلمانان است تا در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کرده و رژیم صهیونیستی را از سرزمین فلسطین حذف کنیم.»

نویسنده گزارش ابراز عقیده می کند که «به نظر می‌رسد صابرین بدنبال حذف اسرائیل و جایگزینی آن با یک امپراطوری اسلامی است و برای دستیابی به این هدف برای افزایش دامنه تسلط خود در نوارغزه تلاش می‌کند. لغو تحریم‌های ایران همزمان با انتشار اخباری انجام گرفت که حاکی از نفوذ صابرین به کرانه باختری، یعنی مکانی برای راه‌اندازی واحدهای عملیاتی برای حمله به اسرائیل، بود. به گفته منابع امنیتی فلسطین، در حال حاضر صابرین برخی از فلسطینی‌های مشتاق به مبارزه علیه اسرائیل را در کرانه باختری مستقر کرده است. در بیت‌لحم نیز چنین اقداماتی تائید شده است. گفته شده این افراد با دریافت پول از اعضای اصلی جنبش، به خرید تسلیحات برای حمله به سربازان و شهرک‌نشینان صهیونیست مبادرت می‌کنند.»

نویسنده این گزارش همچنین مدعی شد: صابرین تنها گروه نیابتی ایران در کرانه باختری نیست. نیروهای امنیتی فلسطین ماه گذشته در شهر طولکرم کرانه باختری یک گروه وابسته به حزب‌الله را کشف و منحل نمودند؛ گروهی که مسئول بمب‌گذاری انتحاری و تیراندازی در مناطق اسرائیلی بود. اعضای این گروه توسط جواد نصرالله، فرزند سیدحسن نصرالله برای اجرای عملیات‌های استشهادی، ساخت جلیقه‌های انفجاری، جمع‌آوری اطلاعات و راه‌اندازی اردوگاه‌های اموزشی تحت آموزش قرار گرفته بودند.

موسسه مطالعاتی «گیت استون» که به نظر می رسد این گزارش را به سفارش لابی صهیونیستی در نیویورک (اردوگاه سنتی یهودیان در آمریکا) تهیه کرده است، ادعا کرد: تمامی اینها، موارد جدیدی نیست. ایران همانطور که بال‌های خود را بر سر حزب‌الله و صابرین گسترانیده، پروکسی‌های دیگری نیز دارد؛ از جمله حوثی‌ها در یمن و اعضای انجمن‌های شیعی در عربستان و بحرین.
این موسسه آمریکایی مقدمه بالا را در این جمله دلخواه لابی آیپک اسراییل در آمریکا نتیجه گیری می کند که « ایران هم‌اکنون فارغ از دردسرهای ناشی از تحریم آزادانه به تعهدات اینچنینی خود در منطقه مشغول است. این تعهدات دقیقا همان چیزی است که در سوریه، لبنان، یمن، عراق، کرانه باختری و نوار غزه شاهد آن هستیم. نفوذ ایران در کرانه باختری باید علاوه بر اسرائیل، برای آمریکا و سایر قدرت‌های غربی به منزله زنگ خطر باشد. در حال حاضر توجهی به حضور ایران در نوار غزه و مبارزه با آن نمی‌شود.  چنانچه اسرائیل نابود و دولت فلسطینی متحد در اختیار ایران و همپیمانانش قرار گیرد آینده خاورمیانه و اروپا به مراتب متفاوت‌تر از چیزی خواهد بود که تصور می‌شود. همه باید بدانند که صابرین، برای دستیابی به اهداف خود صبر دارند.»

انتهای پیام/

یک موسسه مطالعاتی نزدیک به لابی صهیونیستی در امریکا با انتشار گزارشی به روابط نزدیک جمهوری اسلامی ایران با نهضت های ازادی بخش منطقه خصوصا فلسطین پرداخت و نوشت: نفوذ ایران در منطقه باید علاوه بر اسرائیل، برای آمریکا و سایر قدرت‌های غربی نیز به منزله زنگ خطر باشد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme