https://telegram.me/empireoflies

حمایت آشکار «فیس‌بوک» از اسرائیل!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: جمعیت علمای مسلمان الجزایر در پی حذف نام فلسطین از نقشه کتاب جغرافیای سال اول متوسطه در این کشور، اقدام به انتشار تصویری از این نقشه با نام و پرچم فلسطین در فیس بوک کرد و زیر آن نوشت: «این فلسطین است نه اسرائیل».

این اقدام سبب شد مسئولان فیس بوک به جمعیت علمای مسلمان الجزایر هشدار داده و اعلام کنند: این حرکت مطلوب سیاست‌های فیس بوک نیست!

در پی این هشدار حامیان جمعیت علمای مسلمان الجزایر از ملت الجزایر و همه دنبال‌کنندگان صفحه این جمعیت در فیس بوک، خواستند که با اعلام نظر خود در این صفحه، مانع مسدودشدن آن و خاموش‌شدن صدای تشکلی شوند که به موضع‌گیری قاطعانه در بسیاری از مسائل مورد توجه افکار عمومی و مسائل مربوط به هویت ملی و اسلامی الجزایری‌ها معروف است.

این در حالی است که دو تن از وزرای رژیم صهیونیستی اخیرا با مسئولان فیس بوک دیدار داشته‌اند تا قانونی را به این شبکه ارائه دهند که شبکه‌های اجتماعی را ملزم به حذف هر گونه مطالب تحریک‌کننده علیه اسرائیل می‌کند.

در عین حال عبدالرزاق قسوم، رئیس جمعیت عملی مسلمان الجزایر اعلام کرد: ما در موضع‌گیری‌هایمان ثابت قدم هستیم و با وجود فشارها هرگز صفحه‌ این جمعیت در فیس بوک را نمی‌بندیم، زیرا فیس بوک، فضایی آزاد برای همه جهت‌گیری‌ها و دیدگاه‌ها است، بنابراین زمانی که در این زمینه گزینشی عمل کند، پس وای به حال فیس بوک.

چندی پیش، در کتاب‌های جغرافیای سال تحصیلیِ جدید دبیرستان‌های الجزایر، نقشه‌ای منتشر شد که در آن بر سرزمین فلسطین، نام جعلی «اسرائیل» نهاده شده بود که این موضوع به سرعت با ادعای این که اشتباهی تایپی در کار بوده است، تصحیح شد.

اما چند روز بیشتر از اصلاح کتاب جغرافیا نگذشته بود که این بار، در نقشه فلسطین در کتاب تاریخ سال اول دبیرستان، به جای نام قدس، از «اورشلیم» استفاده شد.

جمعیت علمای مسلمان الجزایر  حمایت آشکار «فیس بوک» از اسرائیل!

این گونه اشتباهات در حالی پشت سر هم اتفاق می‌افتد که موضوعِ اشتباهات، مسئله‌ای حساس و ملی در خصوص فلسطین است و از آن مهم‌تر این که الجزایر از معدود کشورهای عربی است که همچنان در برابر عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مقاومت می‌کند.

عذرخواهی از ملت فلسطین و الجزایر
در پی نشر نام اسرائیل به جای فلسطین در کتب درسی الجزایر، حمیدو مسعودی، مدیرکل مؤسسه ملی امور چاپخانه‌ای الجزایر با ارائه توضیحاتی درباره اشتباه صورت گرفته، عذرخواهی کرد و گفت: من رسما از ملت فلسطین و ملت الجزایر به خاطر این مسئله عذرخواهی می‌کنم.

وی افزود: این اشتباه از جانب مؤسسه بوده و آن‌گونه که برخی می‌گویند، توطئه‌ای در کار نبوده است.

انتهای پیام/ایکنا

مسئولان فیس بوک در پی حمایت جمعیت علمای مسلمان الجزایر از نام فلسطین در این شبکه اجتماعی به این جمعیت هشدار دادند!

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme