https://telegram.me/empireoflies

حقیقتی تلخ از کمک کاخ سفید به موشک‌های بالستیک ایران!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پایگاه خبری آمریکایی واشنگتن فری بیکن (Freebeacon) در گزارشی با عنوان “دولت اوباما به طور محرمانه در امر برنامه موشکی ایران تسهیل ایجاد کرده است” نوشت: دولت اوباما با گمراه کردن خبرنگاران و قانون مداران آمریکایی برای بیش از ۹ ماه در مورد توافق مخفیانه دولتش با ایران و همچنین روند رفع تحریم های هسته ای به طور کلی فضای خوبی را برای برنامه موشکی های بالستیکی ایران ایجاد کرد و ادعاها و نگرانی ها در این رابطه را دائما رد کرد.

این پایگاه آمریکایی نوشت: «عدم توجه به برنامه موشکی ایران نیز بخشی از باج سیاسی اوباما به ایران بوده است. دولت اوباما موافقت کرد که به سرعت تحریم های جهانی بانک سپه را بردارد در حالی که این بانک در سال ۲۰۰۷ متهم شده بود که در برنامه های موشکی ایران دخالت زیادی دارد. دولت اوباما همچنین در توافق محرمانه خود ۱٫۷ میلیارد دلار با به ایران پرداخت کرده است که البته نحوه و جزئیات کامل آن همچنان از کنگره آمریکا و خبرنگاران در طول این ۹ ماه، مخفی نگاه داشته شده است.»

واشنگتن فری بیکن در ادامه افزود: «برخی دیگر از مقامات آمریکایی در صحبت های خود با خبرنگاران فری بیکن اعلام کرده اند، آمریکا تصمیم گرفته است که تحریم های آمریکا علیه ایران را متوقف کند اما همچنان ابهامات زیادی در مورد تحریم های بین المللی وجود دارد. از طرفی مقامات دولتی آمریکا با صراحت ابراز داشته اند که پرداخت پول به ایران با آزادی زندانیان آمریکایی ارتباطی نداشته در حالی که گزارش وال استریت ژورنال نشان از چیزی دیگری است و در آن مقامات آمریکایی تصریح کرده اند که توقف تحریم های بانک سپه و پرداخت پول به ایران بخاطر آزادی زندانیان آمریکایی بوده است. در سوالاتی که خبرنگاران فری بیکن از مقامات دولتی کرده اند همچنان علت رفع تحریم بانک سپه اعلام نشده است.»

این پایگاه خبری افزود: «در اواخر ماه ژانویه نیز مقامات آمریکایی به پایگاه خبری المانیتور اعلام کرده اند که رفع تحریم های بین المللی بانک سپه در سازمان ملل انجام شده است و توسط ونزوئلا انجام گرفته است و آمریکا در آن نقشی نداشته است. اکنون نیز آمریکا با این اقدام مخالفتی را انجام نداده است و این مهم انجام گرفته است.

اکنون برخی از چهره های کنگره آمریکا به واشنگتن فری بیکن گفته اند که مدارک زیادی در دست است که دولت اوباما در تلاش است تا عموم مردم را در مورد توافقات با ایران فریب دهد. یک منبع دولتی دیگر نیز اعلام کرده است که مخفی کاری اوباما در مورد توافقاتش با تهران به این علت بوده است تا از عصبانیت ها و مخالفت های کنگره در مورد رفع بیشتر تحریم ها خودداری شود.»

واشنگتن فری بیکن در پایان نوشت: «باید گفت حقیقت تلخ است و نباید دولت اوباما حقایق را بیش از این مخفی کند. به هر حال موسسات تحقیقاتی در آمریکا بر این باورند که اقدامات دولت اوباما موجب شده است که برنامه موشک های بالستیک ایران به راحتی جای پیشرفت داشته باشد و ایران بتواند از طریق بانک های خود در این رابطه داد و ستد کند. گفتنی است که برنامه موشک های بالستیک ایران دوباره به چرخه اقتصاد ایران وارد شده است و ایران از زمان توافق هسته ای چند آزمایش موشکی انجام داده است و این در حالی بوده است که برخی از این اقدامات مورد تحریم های بین المللی قرار داشته است.»

انتهای پیام/جام نیوز

به هر حال موسسات تحقیقاتی در آمریکا بر این باورند که اقدامات دولت اوباما موجب شده است که برنامه موشک های بالستیک ایران به راحتی جای پیشرفت داشته باشد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme