https://telegram.me/empireoflies

حقوق‌بشرِ قرون وسطایی در اروپا + فیلم

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هنوز تصاویر لگد زدن فیلم‌بردار زن اروپایی به‌سمت کودکان و پدران سوری از سرتیتر اخبار آنچنان پایین نیامده که انتشار فیلمی دیگر از رفتار پلیس مجارستان با آوارگان، افکار عمومی را بیش از پیش با حقیقت حقوق بشر غربی آشنا کرد.

این فیلم توسط چند امدادگر و فعال حقوق‌بشر که روز چهارشنبه هفته گذشته وارد کمپ «روستسکه» در مجارستان شده بودند، ضبط و منتشر شده است. در فیلم مذکور حدود ۱۵۰ نفر حضور دارند که مأموران پلیس در حالیکه کلاه‌های ایمنی بر سر و ماسک بهداشتی بر صورت گذاشته‌اند، بسته‌های ساندویچ را به سمت آنها پرتاب می‌کنند و پناهجویان برای فرار از گشنگی، به سمت ساندویچ معلق در آسمان شیرجه زده و روی هم می‌افتند.

زنان و کودکان درحالیکه در میان جمعیت گرسنه گرفتار شده‌اند، در تلاشند تا تکه های نانی را که نیروهای پلیس برای آنها پرتاب می‌کنند، بدست آورند. بسیاری از پناهجویان که با فاصله از جمعیت قرار دارند، با بالا رفتن از فنس، دست تکان دادن و فریاد زدن تلاش دارند تا توجه نیروهای پلیس را به سوی خود جلب کنند. یکی از امدادگرهای حاضر در محل، با واکنش به رفتار غیرانسانی پلیس با پناهجویان گفت: “مثل این بود که به حیوانات در آغل غذا می‌دهند؛ گویی گوانتانامو به اروپا آمده بود.”

پرتاب بسته‌های غذا به‌سوی پناهجویان گرسنه

پرتاب بسته‌های غذا به‌سوی پناهجویان گرسنه

این نخستین بار نیست که اردوگاه «روستسکه» رسانه‌ای می‌شود؛ پیشتر نیز رسانه‌های مستقل از برخورد نامناسب دولت‌های اروپایی با مهاجران خبر داده بودند.

بسیاری از کشورهای اروپایی سیاست‌های خشن و غیرانسانی نسبت به پناهجویان اتخاض کرده‌اند.

هفته گذشته نیز یک فیلمبردار زن مجارستانی در مرز این کشور و صربستان، در هنگام ثبت تصاویر فرار کردن مردان، زنان و کودکان پناهجو از دست پلیس، حداقل دو بار مهاجران را با لگد مورد حمله قرار داد تا کار آنها برای فرار از مجارستان سخت‌تر شود. مردی که در این فیلم لگد خورد و به همراه کودک‌اش بر زمین افتاد، روزی در سوریه «اسامه الغضب» نام داشت و مربی تیم فوتبال «الفتوت» این کشور بود.

اینگونه اعمال غیرانسانی و برخورد نامناسب با افراد آواره و پناهجویانی که از ترس تروریست‌های دست‌پروده غربی به محلی امن پناه آورده‌اند، از سوی کشورهای اروپایی چندان عجیب هم نیست و اینچنین رفتارهایی ریشه در فرهنگ آنان دارد.

بر اساس آماری رسمی که در انگلیس منتشر شد، ۷۰ درصد انگلیسی‌ها پس از دستشویی رفتن خودشان را نمی‌شورند. وضعیت بسیاری از مردم کشورهای به‌ظاهر متمدن اروپایی در قرون گذشته نیز بهتر از اکنون نبود.

بر اساس اسناد تاریخی، تا چند قرن پیش چیزی به اسم حمام در کشورهای غربی وجود نداشت و افراد هر چند ماه یک‌بار با پریدن در رودخانه یا جوی آب، خود را کمی تمیز می‌کردند. به اذعان مورخین غربی، نخستین‌بار مردمی از ایران بودند که انگلیسی‌ها را با حمام آشنا کردند.

شاید قابل باور نباشد؛ اما بر اساس اذعان رسانه‌های غربی، در صده‌های گذشته، چیزی به اسم دستشویی در کشورهای اروپایی و آمریکایی نبود و افراد در صورت نیاز به قضای حاجت، همچون حیوانان، در همان مکانی که بودند تغوط می‌کردند!

به گفته مورخین و جهانگران، در دوران پیش از رنسانس، معابر شهرهای بزرگ اروپا مانند پاریس و لندن مملو از فضولات انسانی و حیوانی و زباله‌ها بود، به حدی که برخی افراد از شدت بوی بد، دچار مسمومیت و تنگی نفس می‌شدند!!

با دانستن این زوایای پنهان از تاریخ و فرهنگ و تمدن اروپایی‌ها، برخورد غیرانسانی آنها با پناهجویان آواره چندان هم عجیب نیست.

امروزه نیز به اذعان برخی مقامات اروپایی، پذیرش برخی پناهجویان، از روی انسان‌دوستی و رعایت موازین حقوق بشری نیست، بلکه غربی‌ها ترجیه می‌دهند “پناهجویان اقتصادی” را بپذیرند تا بتوانند از طریق آنها کمبود نیروی انسانی و نیاز به کارگران ارزان‎قیمت را جبران کنند.

اروپایی‌ها با پذیرش پناهندگی برخی آواره‌های جنگ‌های سوریه و عراق و کشورهای شمال آفریقا، آنها را به‌عنوان شهروند درجه سوم، و با حقوق اجتماعی بسیار کمتر به رسمیت می‌شناسند.

کاری که برده‌داران آمریکا در قرن‌های گذشته با سیاه‌پوستان آمریکایی انجام دادند، امروزه اروپایی‌های به‌ظاهر متمدن با سوءاستفاده از وضعیت بغرنج آواره‌های کشورهای منطقه، به دنبال تکرار آن و بهره‌کشی از پناهجویان جنگ‌زده هستند.

انتهای پیام/

هنوز تصاویر لگد زدن فیلم‌بردار زن اروپایی به‌سمت کودکان و پدران سوری از سرتیتر اخبار آنچنان پایین نیامده که انتشار فیلمی دیگر از رفتار پلیس مجارستان با آوارگان، افکار عمومی را بیش از پیش با حقیقت حقوق بشر غربی آشنا کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.73 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme