https://telegram.me/empireoflies
گروهک تروریستی منافقین
گروهک تروریستی منافقین

حضور لابی‌گر قطری در نشست منافقین

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پایگاه تحلیلی آمریکایی «لوبلاگ» در گزارشی به نشست منافقین با دیپلماتهای سابق آمریکایی پرداخت.

در این گزارش به حضور «آدام ارلی» سفیر اسبق آمریکا در بحرین در یکی از نشست‌ها به میزبانی منافقین در واشنگتن اشاره می‌کند؛ فردی که از او در آمریکا به عنوان «لابی‌کننده برای قطر» یاد می‌شود.
لوبلاگ درباره این مقام سابق آمریکایی می‌نویسد که او «در رسانه‌ها اغلب منتقد توافق(هسته‌ای) ایران بوده است و یکی از لابی‌کننده‌های قطر، بزرگترین رقیب منطقه‌ای ایران است».

به گزارش این پایگاه خبری تحلیلی، ارلی نائب رئیس شرکتی به نام «امور عمومی مرکوری» است؛ شرکتی که از دوحه ماهیانه ۱۰۰ هزار دلار دریافت می‌کند.
لوبلاگ درباره حضور او در نشست منافقین تصریح می‌کند: «ارلی به سوالی درباره اینکه آیا او در این نشست به دلیل ظرفیت و توانایی شخصی خود حضور یافته یا به عنوان لابیگری برای قطر، پاسخ نداد».

لوبلاگ در ادامه با اشاره به تحرکات رسانه‌ای منافقین افزود؛ به نظر می‌رسد حضور علنی منافقین نمایانگر آن است که این گروه در حال از دست دادن نفوذ خود در رسانه‌ها هستند.

این گزارش سپس در توضیحات خود افزود، اتهامات این گروه در زمینه برنامه هسته‌ای ایران بعد از آن تردیدهایی را برانگیخت که بعنوان مثال مشخص شد که شواهد تصویری از آنچه که منافقین آن را تأسیسات غنی‌سازی «لویزان ۳»  نامیدند، در واقع تصاویر قدیمی از یک شرکت ایرانی تولیدکننده درب‌های نسوز بوده است.

طبق این گزارش، با اینحال، سوابق لکه‌دار این گروهک تروریستی در ارائه اطلاعات معتبر داخل ایران، موجب نشد که حمایت واشنگتن از این گروه متوقف شود و اخیراً این گروه از نزدیک با کشورهای عرب خلیج‌فارس دیدار کردند.

جدیدترین ادعای منافقین که در روزنامه انگلیسی «دیلی میل» به صورت اختصاصی به چاپ رسید، این بود که ایران، ۶۰ هزار مبارز حامی «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه را فرماندهی می‌کند و از سال ۲۰۱۱ تاکنون یکصد میلیارد دلار در سوریه هزینه کرده است و اینکه ایران یک پست فرماندهی مخفی در نزدیکی فرودگاه دمشق دارد.

پایگاه آمریکایی لوبلاگ با اشاره به این ادعای گروهک تروریستی نوشت، حمایت ایران از دولت سوریه مسئله عجیبی نیست اما میزان مشارکت ایران در سوریه اگر صحت داشته باشد، به این مفهوم است که ایران بسیار بیشتر از از آنچه که قبلاً گمان می‌شد، سرمایه‌گذاری کرده است اما گزارش دیلی‌میل از این ادعای منافقین شواهدی را ارائه نداد که نشان دهد ایران، نیروهایی را رهبری می‌کند که تعداد آنها بیشتر از ارتش سوریه است.

شاخه سیاسی گروهک تروریستی منافقین موسوم به «شورای ملی مقاومت ایران» روز اول سپتامبر جلسه بحث‌ و گفت‌وگو با موضوع «نقش مخرب ایران در جنگ سوریه» در واشنگتن برگزار کردند و «کنت کاتزمن» یک کارشناس برجسته ایران در سرویس تحقیقات کنگره نیز قرار بود در آن شرکت کند.

با اینحال، «علی صفوی» سخنگوی تشکل موسوم به شورای ملی مقاومت اعلام کرد که کاتزمن در نشست بحث و گفت‌وگوی گروهک تروریستی منافقین مشارکت نکرد و در یک جلسه فوری کنگره شرکت کرده است.

این گزارش نوشت، مشاهده نام کاتزمن در لیست افرادی که قرار است در این نشست حضور داشته باشند، جای تعجب داشت زیرا پیشتر او مطالب انتقادی درباره این گروه نوشته است. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۰ او گزارش کمیته تحقیقات کنگره را نوشت که بخشی از آن به منافقین تخصیص داده شده بود و آنها را بعنوان مدافعان «مارکسیسم مخلوط با اصول اسلام» توصیف کرد که البته منافقین این مسئله را انکار می‌کنند.

وی درباره گروهک تروریستی منافقین گفته است، برخی گروهها از زمان آغاز به کار خود، به جایگزین کردن نظام ایران متعهد هستند و از خشونت برای رسیدن به اهداف خود استفاده کردند و اگر ارتباطی با جنبش فتنه (جنبش سبز) داشته باشند این ارتباط بسیار ضعیف است و در این صورت نشان می‌دهد که اینگونه جنبش‌ها به دنبال تسلط بر هرائتلافی هستند که ممکن است نظام ایران را سرنگون کنند.

پایگاه لوبلاگ سپس ادامه داد، در حالیکه منافقین و بسیاری از حامیان این گروه در آمریکا، این گروه را بعنوان یک گروه قانونی از مخالفان ایران تلقی می‌کنند اما کارشناسان بی‌طرف ایران معتقدند که این گروه از زمانیکه تصمیم گرفت در دوران جنگ هشت ساله ایران و عراق از «صدام حسین» حمایت کنند، محبوبیت و مشروعیت خود در ایران را از دست داد.

انتهای پیام/فارس

پایگاه تحلیلی آمریکایی «لوبلاگ» در گزارشی به نشست منافقین با دیپلماتهای سابق آمریکایی که از لابی کننده های با نفوذ برای قطر هستند اشاره کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 1.58 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. باسلام ،کشورهای حامی داعش تمام نیروی خود را صرف کمک به داعش برای ورود به ایران وانجام عملیات انتحاریکردند که تا کنون تیرشان به سنگ خورده وحالا می خواهند با استفاده از مردگانی متحرک این نقش .،بدل داعش.،را به منافقین که دارای کینه شتری بااین کشورمی باشندمحول کنند البته انها تاکنون نشان دادهاند که اگر بدتر از داعش نباشند بهتر نیستند در برخود با این عناصر باید هوشیار بود

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme