https://telegram.me/empireoflies

حضور ایران در سوریه چه فایده‌ای دارد؟ روزنامه صهیونیستی پاسخ می‌دهد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه هاآرتص به بررسی افزایش قدرت ایران در سوریه پرداخته و تاکید کرده، حضور ایران در سوریه و لبنان موجب خواهد شد که اسرائیل به این راحتی ها نتواند به فکر حمله به تاسیسات هسته ای ایران بیفتد.

این یادداشت و نمونه های مشابه آن نشان می دهند دشمنان ایران نیز به اهمیت فعالیت های منطقه ای تهران و تاثیر آن بر امنیت ملی کشور پی برده اند.

در ابتدای این نوشتار می خوانیم: تقریبا یک ماه از نمایشی می گذرد که در آسمان اسرائیل [سرزمین های اشغالی فلسطین] و سوریه انجام شد؛ نمایشی که طی آن اسرائیل یک پهپاد ایرانی را سرنگون ساخت و اهداف ایرانی در سوریه را بمباران کرد. از سوی دیگر، اسرائیل یک جت جنگنده خود را در حمله توپخانه ضدهوایی سوریه از دست داد.

این یادداشت می افزاید: در این مدت، سوریه هیچ حمله هوایی از سوی اسرائیل به “کاروان های تسلیحاتی، انبارهای موشکی یا پایگاه های نظامی” را گزارش نکرده است. این درصورتی است که طی پنج سال گذشته شاهد گزارش هایی مکرر از حملات اسرائیل به چنین اهدافی در سوریه بودیم.

هاآرتص در عین حال پیش بینی کرده که این آرامش پایدار نباشد چراکه شرایط در شمال اسرائیل [سزمین های اشغالی] تغییری نکرده است.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، محور حامی اسد به دستاوردهای مهم و قطعی در جنگ داخلی سوریه رسیده و همین امر موجب امنیت نیروهای آنان و تقویتشان در راستای رسیدن به پیروزی شده است.

نهادهای اطلاعاتی اسرائیل، اقدامات ایران و اسرائیل را “دو گرایش قوی استراتژیک” توصیف کرده اند که به سوی درگیری می روند: تاکید ایرانی ها بر تاسیس پایگاه و حضور نظامی در سوریه و اصرار اسرائیل برای جلوگیری از آن.

در عین حال در شرایط کنونی دو طرف کاملا مراقب هستند که درگیری و جنگ مستقیمی آغاز نشود.

“آموس یادلین” رییس سابق اطلاعات ارتش اسرائیل، به هاآرتص گفته ایران درحال افرایش نیروها و تقویت نفوذ خود در سوریه است. به گفته وی، ایران از سه مدل جنگی استفاده می کند: مدل حزب الله لبنان (ساخت واحدهای نظامی در بلندی های جولان سوریه)، مدل عراق (اعزام شبه نظامیان شیعه وفادار به ایران، به سراسر سوریه) و مدل کره شمالی (بازسازی زرادخانه های موشک های دوربرد سوریه).

به نوشته هاآرتص، تهران پس از انقضای توافق هسته ای در موقعیت بهتری قرار خواهد گرفت. ایران هم می تواند اهداف هسته ای خود را دنبال کند و هم قادر خواهد بود تهدید موشکی دوگانه ای را از سمت سوریه و لبنان بر اسرائیل تحمیل کند.

در ادامه این گزارش آمده است: این تهدیدات موشکی از لبنان و سوریه موجب خواهد شد اسرائیل پیش از حمله به تاسیسات هسته ای ایران، چندین دغدغه دیگر نیز داشته باشد.

هاآرتص افزود: انتظار می رود این زرادخانه های موشکی، رشد کنند و به خطوط مقدم فرستاده شوند. آن ها همچنین دقیق تر خواهند شد. نتانیاهو طی سخنرانی در کنفرانس مونیخ دیدگاه خود درباره هدف ایرانی ها را اینگونه تشریح کرد: تجهیز حزب الله به موشک های هدایت شونده با دقت بالا.

 

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

«… این تهدیدات موشکی از لبنان و سوریه موجب خواهد شد اسرائیل پیش از حمله به تاسیسات هسته ای ایران، چندین دغدغه دیگر نیز داشته باشد».

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme