https://telegram.me/empireoflies

حصر رسانه‎ای یکی از سران فتنه توسط BBC

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: یکی از شگرد های بی بی سی فارسی برای انحراف افکار عمومی و مخاطبان داخل کشور از مسائل اصلی و مشکلات واقعی نظام اسلامی تاکید و پررنگ نمودن برخی از مسائلی است که دانستن و ندانستن آن برای مردم اصلا ضرر یا منفعتی ندارد ولی بی بی سی فارسی از آن جایی که رسانه ای است برای دشمنی و تبلیغ علیه ملت ایران بنابراین آشکارا این نوع خبر رسانی را حتی به قیمت از دست رفتن اعتبار رسانه ای خود نیز انجام می دهد و ابایی از این ندارد که روزی برسد که دیگر اثری از یان رسانه خبری نباشد.

در هفته گذشته اخباری مبنی بر افزایش محدودیتها رییس جمهور اسبق ایران و تشدید حصر رسانه‌ای او منتشر شد. بی بی سی فارسی بلافاصله کمپین خبری منسجمی را آغاز کرد. و به تبلیغ گسترده این موضوع پرداخت و این در حالی است که این رسانه ادعا دارد که اخبارش بسیار موثق و از مراجع رسمی گرفته می شود. جستجویی ساده نشان میدهد که به جز بولتنهای خبری روزانه، یک برنامه نوبت شما، دو برنامه رادیویی، در مجموع هفت خبر در سایت بی بی سی، یک بخش خبری شصت دقیقه و یک برنامه کامل صفحه دو به این موضوع اختصاص داده شد.

عنوان برنامه تحلیلی صفحه دو البته با صراحت بیشتری هدف را عیان میکند. حمله به دولت و خنثی و ناتوان نشان دادن دولت او و افزایش نارضایتی از آن در میان پایگاه اجتماعی متمایل به اصلاح طلبان با گفتن اینکه دولتی که با وعده رفع حصر موسوی بر سر کار آمد، حالا از رفع حصر رسانه‌ای رئیس جمهور سابق هم ناتوان است. حجم سنگین این اخبار را تنها میتوان یک بمباران خبری نامید. اما ریاکاری این رسانه وقتی روشن تر میشود که حمایت همین فرد از سپاه پاسداران را در سی وشش ساعتی که از این خبر میگذرد، حتی در حد یک خط پوشش خبری نداده است.

علی علیزاده یکی از تحلیل گران این شبکه که در ماه های اخیر هجمه های سنگینی را به سبک خبری رسانه متبوع خود داشته در متنی در کانال تلگرام خود به این روش بی بی سی فارسی که آن را ریاکارانه و غیر حرفه یا میداند تاخته و می گوید:” این تنها وضعیت بی بی سی نیست. بسیاری از کانالهای نزدیک به اصلاح طلبان هم این خبر را یا پوشش نداده اند، یا تنها در حاشیه و به شکلی غیر برجسته مطرح کرده‌اند. همان کانالهایی که یک تکرار میکنم برایشان حجت را در انتخابات تمام کرده بود، حالا که مساله امنیت ملی و وحدت مقابل دشمن بیگانه مطرح شده است، راهشان را از او جدا کرده‌اند.”

وی در ادامه موضع گیری منصفانه خود در خصوص شبکه بی بی سی می گوید:” مهمترین راه دفاع ایران مقابل زیاده خواهی های ترامپ، ارسال این پیام قاطع از سوی «هر دو جناح» سیاسی است که ایران به هیچ وجه به هیچ مذاکره موشکی تن نخواهد داد. ارسال این پیام از هر دو جناح، آمریکا را از یارگیری از داخل نظام نا امید میکند. حمایت صریح رئیس جمهوری سابق از سپاه از این منظر، حائز اهمیت است.”

وی در پایان اشاره کرده که حصر رسانه‌ای رئیس جمهور سابق در رسانه دولتی بریتانیا حجتی برای مدافعان منافع ملی است اختلاف داخلی به جای خود، اما در عرصه سیاست خارجی دیگر زمان و فرصتی برای اختلاف و نشان دادن این اختلاف به دشمنان نداریم.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme