https://telegram.me/empireoflies

حسین علیزاده؛ دیپلمات کلاهبردار در رادیو فردا !

به گزارش «امپراتوری دروغ»، حسین علیزاده متولد اول تیر ۱۳۴۴ است. وی در گذشته کارمند اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مصر و فنلاند بود که پس از فتنه ۸۸، با عنوان دروغین دیپلمات از سمت خود کناره‌گیری کرد.

جالب است بدانیم حسین علیزاده در زمانی از مسئولیت خود در سفارت ایران در فنلاند اعلام کناره‌گیری کرد که دوران سه ساله ماموریت وی پایان یافته و وی هزینه مراجعت به ایران را نیز دریافت کرده بود.

حجت‌الاسلام سید هادی خسروشاهی که در دوران حضور علیزاده در مصر مسئول نمایندگی ایران در مصر بود درباره وی می‌گوید: « … متأسفانه نامبرده نه تنها کارشناس اقتصادی خاص نبود، بلکه می‌توان گفت که با الفبای مسائل اقتصادی عام هم آشنا نبود و من نمی‌دانم که مرکز (وزارت امور خارجه) روی چه حساب و انگیزه‌ای او را به قاهره فرستاد. … مسئله تجارت و صادرات فرش ایران و مشکل کارخانه نساجی ایران و مصر مطرح بود و نمایندگی ایران در مصر تصمیم جدی داشت که در این زمینه‌ها فعال شود، اما فردی که اعزام شده بود، متأسفانه در این زمینه‌ها موفق نبود و نمی‌توانست گرهی از مشکلات فی‌مابین دو کشور بگشاید. علیزاده فقط در یک مورد موفق بود و آن هم تماس‌های فردی و خصوصی با شرکت‌ها و افراد مصری برای تجارت شخصی بود و طبق اطلاعاتی که دوستان می‌دادند، او در این زمینه، بسیار فعال بود و از عنوان و امکانات سفارت، سوءاستفاده می‌کرد و حتی در مواردی – یا مکاتباتی غیرمجاز- خود را نفر دوم سفارت! (Second Secretary) معرفی می‌کرد و شاید هم برای اثبات این امر، در مراسم رسمی سفارت که نوعاً نفر دوم باید در کنار نفر اول (رئیس نمایندگی) قرار گیرد، او خود را جای می‌داد، در حالی که نفر دوم ما حضور داشت و برای جلوگیری از تنش، مجبور می‌شد که در گوشه‌ای قرار گیرد!… »

حسین-علیزاده-2حسین علیزاده در کنار حجت‌الاسلام سید هادی خسروشاهی در دوران حضور در دفتر حافظ منافع ایران در مصر

حسین علیزاده که پس از کناره‌گیری از فعالیت در سفارت ایران در فنلاند بیکار شده بود، از بهمن ماه سال ۱۳۹۰ در سایت رادیو فردا مقاله‌هایی با موضوع سیاست داخلی و خارجی ایران می‌نویسد. وی هرازچندگاهی در نشست‌های ضدانقلاب و مخالفین جمهوری اسلامی شرکت می‌کند.

همسر وی فرزاده علیزاده نام دارد و وی دارای دو فرزند دختر و پسر است. حسین علیزاده اکنون عضو کمپین «سفارت سبز» است و گاهی به عنوان کارشناس در شبکه‌های ضدانقلاب مانند BBC ، DW و … حضور می‌یابد.

حسین علیزاده اکنون به همراه خانواده خود در آلمان زندگی می‌کند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme