https://telegram.me/empireoflies
رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان سیاست‌های ترامپ به ویژه در دوران بحران کرونا را خطری برای سلامت انسان‌ها هم در آمریکا و هم سراسر جهان دانست.

حزب دولتی آلمان: ترامپ خطری برای سلامت انسان‌ها است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ“رالف موتسنیچ”، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان در گفتگو با هفته نامه “اشپیگل” انتقاد شدیدی به رئیس جمهور آمریکا و رویکردهای وی در بحران های مختلف از جمله بحران کرونا وارد کرده و گفت: در آمریکا هر بیماری که به دستگاه تنفس مصنوعی نیاز دارد باید هر هفته تا ۲۵ هزار دلار هزینه کند. این امر موجودیت را نابود کرده و عمیقا غیر اجتماعی است.

این سیاستمدار بلند پایه آلمانی با توجه به قطع کمک های آمریکا به سازمان بهداشت جهانی گفت: ترامپ یک خطر برای سلامت انسان ها نه تنها در کشور خود است. وی بسیاری کارها را غلط و یا خیلی دیر انجام داده و تنها عملکرد خود را مد نظر دارد. خودداری وی ازپرداخت بودجه به سازمان بهداشت جهانی تنها راهی برای تحریف اذهان از اشتباهات خود او است.

موتسنیچ درباره عواقب این سیاست های ترامپ برای مناسبات دو سوی آتلانتیک گفت: ایالات متحده آمریکا و اروپا در سال های اخیر از هم بیگانه شده‌اند. آمریکایی ها زمانی نمونه ای برای جوامع غربی بودند، اما در آینده نزدیک دیگر احتمالا این گونه نخواهد بود. این مسئله بخصوص در دوران بحران کرونا آشکار شد.

وی در ادامه افزود: وقتی ما بحران کرونا را پشت سر بگذاریم می بینیم که چه کسی، کجا و چگونه توانسته بهتر واکنش نشان دهد. ما باید همچنین به این مسئله بیندیشیم که چین که این بحران از آنجا آغاز شد کاملا باز و شفاف اطلاع رسانی نکرده است. این مسئله نه تنها به قیمت از دست رفتن مقداری زمان برای ما تمام شد بلکه احتمالا همچنین زندگی برخی انسان ها را نابود کرد.

این مقام آلمانی همکاری خوب بین دولت و ایالات آلمان در بحران کرونا را از عوامل شیب ملایم شیوع این بیماری در کشورش دانسته و گفت: در آلمان پیش شرط های ساختاری برای این منظور بسیار خوب است.

این سیاستمدار بلند پایه آلمانی در بخش دیگری از این گفتگو اروپا را در برابر یک آزمون مهم ارزیابی کرده و گفت: ما باید سریعا هم از نظر ملی و هم در سطح اروپایی تصمیماتی برای آینده بگیریم.

وی همچنین گفت: ما در بحران کرونا با دشمنی روبرو هستیم که در همه کشورها با خشونت عمل می کند. بنابراین ما تنها به صورت مشترک می توانیم با آن مبارزه کنیم و البته نه به صورت نظامی. از این رو افزایش هزینه های نظامی مدنظر ناتو برای اعضاء در این شرایط دیگر قابل توجیه نیست. اکنون زمان خلع سلاح هسته‌ای و همکاری بین المللی بیشتر است.

وی افزود: اگر همه کشورهای عضو ناتو هزاران میلیارد برای تسلیحات هزینه کنند این پاسخ مناسبی به چالشی که کشورها در برابر آن قرار دارند نیست. ما نیازمند پول بیشتر در زمینه های دیگر هستیم. بهتر است در این شرایط با همه کشورها درباره اقدامات برای خلع سلاح مذاکره کنیم. ما به توافق های واضح در زمینه خلع سلاح برای سلاح های معمولی و هسته‌ای نیاز داریم. من می توانم کاملا تصور کنم که روسیه با این مسئله کاملا موافق است. ما باید دور از یک رقابت تسلیحاتی نامحدود و در جوامع سرمایه گذاری کنیم.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme