https://telegram.me/empireoflies

حربه کثیف غربی‌ها برای ایجاد یاس و دلمردگی در جامعه ایرانی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغکار رسانه های فارسی زبان برون مرز مخصوصا آنهایی که وابسته به دولتهای غربی هستند از بام تا شام ایجاد حس وحشت توام با نگرانی نسبت به آینده ایران است تا مخاطب ایرانی را در فرصت مناسب برای نیات مورد نظرشان همراه کنند. سوای تمامی مشکلاتی که ایرانیان با آنها مواجه هستند، برخی سیاست های غلط یا منفی داخلی را بصورت مجزا بررسی و تجزیه و تحلیل کرده با آب و تاب ارائه می دهند و طبیعی است که مخاطب عام که اکثریت قریب به اتفاق بینندگان این قبیل رسانه ها می باشند، به راحتی گرفتار این ترفند رسانه ای می شوند. در واقع کاری که این رسانه ها انجام می دهند از طریق سبک خاصی از پمپاژ خبرهای منفی پی در پی با هدف ایجاد یاس و دلمردگی در قاطبه جامعه ایرانی است تا هیچ امیدی برای آینده باقی نمانده و کیست که نداد انسان ناامید در وضعیت هیستریک دست به هر اقدام و عملی می زند.

 یکی از مواردی که به عینه در این رسانه ها بروی آن کار می شود ایحاد حسی است مبتنی بر احتمال ورود ایران به یک جنگ نابرابر با عربستان. در روزهایی که عربستان توسط یک شاهزاده ماجراجو گرفتار تسویه های داخلی شده و بدلیل شکست های منطقه ای در چنان وضعیت بغرنج و مستاصلی فرو افتاده که کارش به حصر کشیدن سیاستمداران دوست در منطقه رسیده ؛تمام شواهد حاکی از آن است که تنها امیدش جهت ضربه زدن به ایران و دوستانش آمریکا و اسرائیل است و لاغیر. زیرا خود بخوبی می داند که نه توان حمله مستقیم به ایران را دارد و نه جایگاهش را و این است که دست بدامان آمریکا شده آمریکای عصر ترامپ و البته آن مرد بازاری و پول پرستی که جز منفعت اقتصادی چیزی در مخیله اش نیست و همه جز را از مدار سود اقتصادی ارزیابی می کند چه بحران شبه جزیره کره و چه بحران در غرب آسیا.

ترامپ از روزی که آمده بحران های جهانی و منطقه ای افزوده شده و بی تردید دست وی در این جو ملتهب کاملا هویداست زیرا او می داند در زمانی که مناطق گوناگون غرق در بحران های امنیتی شوند بازار بسیار پرسود اسلحه همچنان پررونق باقی خواهد ماند و وی می تواند به عنوان یک بازرگان موفق از طریق فروش انبوه تسلیحات به شرکایش حجم وسیعی از پول و سرمایه را به کشور خود سرازیر کند تا بقول آن توئیت معروفش پس از عقد قرارداد صدهامیلیارد دلاری با عربستان ،ماحصل این توافقات برای مردم آمریکا کار است و کار و کار.

حال تصور بفرمایید چگونه است که این چنین فردی با این طرز فکر و جهان بینی و با وجود آن حجم وسیع بدهی های آمریکا، بخواهد کشور خود را وارد یک جنگ وسیع و بزرگ با آینده ای نامشخص نماید که طبعا هزینه های سرسام آوری را متحمل خواهد نمود.

عربستان روزها و ماه های سختی را گذر خواهد کرد محمدبن سلمان تمام مساعی خود را به خرج خواهد داد تا قدرت خویش هرچه بیشتر بسط دهد و در این راستا بیشتر توانش را در داخل خرج خواهد کرد تا نشان دهد قادر است با سن و سالی که دارد این کشور را سرسلامت به پیش برد طرح های بعضا محیرالعقول وی مانند پروژه نئوم موید این ادعا ست و البته باید در نظر داشته باشیم باتلاقی که با حضور نیروهای ائتلاف عربستان در یمن ایجاد شده و هزینه های به شدت گزافش، مسلما جاه طلبی های نظامی گرایانه او را در ابعاد وسیع تر تا حدود زیادی کاهش خواهد داد.

با بررسی جمیع این شرایط می توان نتیجه گرفت که منطقه در التهاب قرار خواهد داشت ولیکن اصرار به اینکه جنگ حتمی بوده و ایران درگیرودار جنگی نابرابر قرار خواهد گرفت امری محتمل نیست.

مرکز مطالعات خلیج فارس

انتهای پیام/

“در واقع کاری که این رسانه ها انجام می دهند از طریق سبک خاصی از پمپاژ خبرهای منفی پی در پی با هدف ایجاد یاس و دلمردگی در قاطبه جامعه ایرانی است تا هیچ امیدی برای آینده باقی نمانده و کیست که نداد انسان ناامید در وضعیت هیستریک دست به هر اقدام و عملی می زند.”

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme