https://telegram.me/empireoflies

حذف از جشنواره‌های خارجی به سبب خیانت نکردن به وطن!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نیوشا توکلیان عکاس خبری ایرانی در متنی که در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرده است به وصف ماجرایی پرداخت که منجر به تصمیم چندی پیش وی مبتنی بر نپذیرفتن جایزه ۵۰ هزار یورویی و پا پس‌کشیدن از مسابقه بنیاد کارمینیاک شده است.

نیوشا توکلیان یکی از معتبرترین عکاسان خبری ایران، چندی پیش اعلام کرد که جایزه‌ قابل توجه بنیاد کارمینیاک را برای پروژه‌ای درباره‌ی ایران پس می‌دهد. در نامه‌ی مفصلی که نیوشا درباره‌ اتفاقات و دلایل تصمیمش نوشته توضیح می‌دهد که چگونه رییس این بنیاد که بانک‌داری معروف است اصرار داشته در انتخاب عکسها دخالت کند و متنهای نیوشا را به سلیقه‌ خود تغییر دهد. تغییراتی که همگی در جهت بازتولید کلیشه‌های رایج علیه مردم و حکومت جمهوری اسلامی ایران بوده است.

نیوشا-توکلیان

نیوشا توکلیان

پروژه خانم توکلیان با عنوان «صفحات خالی یک آلبوم عکس ایرانی» با هوشیاری تمام کلیشه‌هایی را هدف قرار می‌داد که درباره‌ی ایران در فضای رسانه‌ای‌ غیرفارسی وجود دارد. کافی بود که نیوشا به جای کار کردن درباره‌ی نسل خودش «زندگی زیرزمینی تهران» را نشان دهد، همان وجهی که اکثریت رسانه‌ها تشنه‌اند تا دوباره و سه باره و چندباره نشخوارش کنند: جوانان تهرانی بی‌هدف و غرق در الکل و مواد و موسیقی زیرزمینی و در نهایت «وضعیت شرم آور زنان» که قربانی سیستمی عقب‌مانده هستند و در نهایت شکست ایدیولوژی رسمی. اما نیوشا توکلیان بسیار آگاهانه، این کار را نکرد.

رییس بنیاد کارمنیاک می‌خواسته که این عکاس ایرانی نام پروژه‌اش را «نسل گمشده» یا «نسل از دست رفته» بگذارد. عبارتی دستمالی شده، دقیقا در نقطه‌ مقابل آن چیزی که نیوشا در عکسهایش نشان داده است.

زمانی که نیوشا توکلیان از تصمیمش برای پس دادن جایزه و دلایل آن برای آقای کارمینیاک نوشت، این بنیاد در اقدامی تکان‌دهنده و شرم آور اطلاعیه‌ای صادر کرد و با نادیده گرفتن دلیل اصلی کناره‌گیری این عکاس ایرانی، یعنی اختلاف نظر با رییس بنیاد و اعتراضش به دخالت‌های مغرضانه او، ادعا کرد که این تصمیم نیوشا ناشی از «فشارهای حکومت ایران» بر او و خانواده‌اش بوده است.

در جشنواره‌های خارجی افراد تا جایی تحمل می‌شوند که در چهارچوب‌های از پیش تعریف شده و مورد نظر کار کنید. شما تا انتها طفیلی خواهید ماند و کافی است بر استقلال نظر خود پای بفشارید یا پا از محدوده‌ی مورد نظر بیرون بگذارید تا حذف شوید، اما اگر در راستای اهداف جشنواره‌های خارجی که اکثراً زیر نظر صهیونیست‌ها اداره می‌شود عمل کنید و منابع ملی و اعتقادات مردم کشورتان را به خواست مسئولان جشنواره‌های خارجی بفروشید، می‌توانید از جوایز قابل توجهی بهره ببری، همانند برخی سینماگرانی که در سال‌ها و ماه‌های اخیر با برخی فیلم‌های خود که نیاز به ذکر آنها نیست، در جهت کسب رضایت جشنواره‌های سیاست‌زده خارجی تلاش کرده‌اند.

فیلم-ضدایرانیانتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

 1. عکاس که دم از ایرانی دوستی میزند چرا دو ماه پیش در نمایشگاهی با عنوان نسل سوخته شرکت داشت ؟ چرا ان موقع رگ وطن پرستی ایشان بالا نزد ؟

  چرا خانم توکلی در تمامی عکسهایشان زنان را دستمایه خود قرار میدهند در عکسهای ایشان زنان انسانهایی حسرت بدل هستند و جوانان ایران همگی دچار سر درگمی و افسردگی هستند این خانم خوب بلد برای فروش بیشتر چکاری کند
  ما و خود نوشا میدادند که با اسرار خانم قباییان یکی دیگر از دوستان ایشان (داور)این جایزه به ایشان تعلق گرفت و عکسهای ایشان هیچ ربطی به عکاسی خبری ندارد اگر عکاس باشید این را میفهمید

  این بنیاد که هر سال مسابقه عکسی در یک کشور دیکتاتور برگزار می کند و خیلی علنی هم اعلام کردن اگر ایشان وطن پرست هستند چرا شرکت کردند؟

  در ضمن ایشان پولی که دریافت کردند را پس ندادند

  البته این نکته را باید متذکر شد خانم توکلی دوستان وفاداری دارند که کارشان قابل تقدیر است ولی این گذر زمان است که نشان میدهد چه کسی قهرمان و چه کسی خیانکار است

  این خانم موج سوار خوبیه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme