https://telegram.me/empireoflies

جیغ بنفش BBC از حضور بمب افکن‌های روسی در ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغوزارت دفاع روسیه در بیانیه ای از استقرار جنگنده‌های روسیه در پایگاه هوایی شهید نوژه همدان در غرب ایران خبر داده. این برای اولین بار در ایران از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون است که شماری از جنگنده‌های روسیه در ایران مستقر می‌شوند.

هواپیماهای جنگی روسیه با برخواستن از پایگاه همدان و عبور از آسمان عراق، اهدافی را در سوریه بمباران می‌کنند و دوباره به پایگاه همدان برمی‌گردند.

دیروز پس از اعلام این خبر و تایید مقامات جمهوری اسلامی مبنی بر در اختیار قرار داد پایگاه های خود برای مبارزه با داعش، بی بی سی بلافاصله این خبر را منعکس نمود و تمام بخش های خبری خود را به این موضوع اختصاص داد.

این شبکه حتی با مصاحبه با برخی از تحلیل گران خود خواست از دهان این افراد این گونه به مخاطب خود القا کند که این حضور نظامی به نوعی نقض قطع نامه های سازمان ملل و عهدنامه های بین المللی است ولی هیچ کدام از تحلیل گران چنین تحلیلی از این اقدامات نداشتند و تنها با حقد و کینه از قلع و قمع شدن تروریست ها در مراکز قدرتشان با افسوس یاد می کردند.

بی بی سی فارسی آنقدر از این همکاری نظامی ایران و روسیه عصبانی شده بود که با تیتر “چرا بمب‌افکن‌های روسیه از پایگاه همدان به سوریه حمله کردند؟” به سراغ این خبر رفت و خود می دانست که تمامی تحلیل هایشان به باد رفته و از این به بعد باید برای مرگ داعش و دیگر تروریست ها عزا بگیرند.

به گفته یکی از تحلیل گران و با توجه به تیتر دیگر رسانه های غربی و حتی خود سرویس جهانی بی بی سی در پوشش همین خبر، واقعیت ها نشان از یک تفاوت بزرگ می‌دهد. این رسانه‌ها برخلاف بی بی سی فارسی و البته بی بی سی عربی، “حرفه ای” عمل کرده اند.

البته با توجه به اینکه بی‌بی‌سی فارسی و بی بی سی عربی هر دو – و همانطور که گفتم بر خلاف بی بی سی جهانی و رسانه‌های بزرگ جهانی – شیوه خاصی از تیتر زدن رو انتخاب کرده اند، احتمال اینکه این نوع تیتر زدن یک اشتباه و بر اثر کم دقتی بوده است مردود است بلکه نشان می‌دهد که این موضوع عمدی بوده و این رسانه خواسته‌اند پیامی خاص به مخاطبان فارس زبان و عرب زبان خود برساند.

به نظر می رسد بی بی سی در این مواقع که خبری ناگهانی منتشر می شود و خلاف منافع استعمار پیر است تنها به بازگوکردن اخبار دیگر رسانه‌ها و جزئیات این اخبار دست می زند زیرا سردبیران این رسانه از این وقایع شوکه شده اند و با سرگیجه ای که گرفته اند تنها سعی می‌کنند که اخبار را لحظه به لحظه پوشش دهند تا شاید بتوانند با نگه داشتن مخاطب در روزهای آینده ضربه‌ای روانی به جبهه انقلاب وارد آورند.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای از استقرار جنگنده‌های روسیه در پایگاه هوایی شهید نوژه همدان در غرب ایران خبر داده. این برای اولین بار در ایران از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون است که شماری از جنگنده‌های روسیه در ایران مستقر می‌شوند. هواپیماهای جنگی روسیه با …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme