https://telegram.me/empireoflies

جولان شبکه‌سازی مجموعه جم تی وی!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: گروه جم در راستای افت شدید برنامه‌های خود و برای تقویت حوزه مخاطب در میان شبکه‌های خود، چاره ای جز راه اندازی کانال جدید نداشت.

فعالیت کانال فارسی زبان جم از سال ۲۰۰۶ میلادی با شعار «جم همهٔ شما را دوست دارد» شروع شد و به عنوان یکی از شبکه‌های تلویزیونی «گروه موسیقی و سرگرمی عمومی» با محتوای برنامه‌هایی نظیر “فیلم‌های سینمایی”، “مجموعه‌ها و سریال‌های تلویزیونی”، “مستندهای تلویزیونی”، “برنامه‌های آموزشی” و سایر برنامه‌های سرگرم‌کننده جهان تشکیل شد.

این درحالی بود که بعد از مدتی شبکه مذکور توسط حامیان آن به گروه جم تبدیل و موج زیادی از این شبکه‌ها در عناوین مختلف راه اندازی شد. بعد از مدتی با افت شدید محتوای برنامه‌ها و تکرار بسیاری از همین برنامه‌ها در ساعات مختلف، نهایتاً گروه زیادی از این مخاطبان از شبکه جدا شدند. در نتیجه گروه جم دست به اقدامات اصلاحی برای حل این معضل نمود، که تا کنون هیچ فرجامی برای انها بدنبال نداشته است.

اقدامات اصلاحی شامل تبلیغات برای جذب برخی از بایگران و هنرمندان داخلی شروع می‌شود که در پیان با وعده ساخت سریال و فیلم با حضور این بازیگران بتواند مخاطبانی را برای شبکه خود جلب نماید. این موج کوتاه هم گرچه با تبلیغات سنگین رسانه‌ای در فضای مجازی و ماهواره شروع شد بازهم بی نتیجه ماند. در پی همین کاستی‌ها و عدم نتیجه گیری‌ها گروه جم بدنبال موضوعات مورد علاقه مخاطبان در ایران، این بار دست به دامن آشپزی شد.

با همین رویکرد جم تلاش دارد این بار بتواند مخاطبان را با بهانه آشپزی و تعلیم غذا با سبک و سیاق مورد نظر و هدفمند خود به پای شبکه جلب نماید.

اگرچه سبک و سیاق برنامه‌های این شبکه‌ها متفاوت است اما همگی آن‌ها علی‌رغم اختلافات ظاهری و جزئی یک هدف را دنبال می‌کنند که می‌تواند بهترین زنگ خطر برای مخاطبان و نسل جوان میان آن‌ها باشد.

انتهای پیام/دیده‌بان

گروه جم در راستای افت شدید برنامه‌های خود و برای تقویت حوزه مخاطب در میان شبکه‌های خود، چاره ای جز راه اندازی کانال جدید نداشت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme