https://telegram.me/empireoflies

جنگ نرم و شبکه‌های ماهواره‌ای

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبه دلیل نبود آمار دقیق و روشن، نمی‌توان حجم استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای را در ایران تعیین کرد ولیکن با عنایت به شواهد و قراین موجود می‌توان حدس زد که میزان بهره‌برداری از این شبکه‌ها در سال‌های اخیر افزایش محسوسی داشته است.

به لحاظ فنی در ۱۵۹ مدار تلویزیونی در کل جهان، ۲۰۳ ماهواره تلویزیونی فعال است که از این تعداد در ۸۰ مدار قالب دریافت در ایران، یکصد ماهواره تلویزیونی-یعنی نیمی از ماهواره‌های جهان-قرار دارد. این تعداد ماهواره‌ها، امکان تماشای حدود ۱۸ هزار شبکه تلویزیونی را در ایران فراهم می‌آورد. با رسیورها و دیش‌های معمولی می‌توان تا نزدیک ۲ هزار کانال ماهواره‌ای را در ایران با کیفیت بالا دریافت کرد.

شبکه‌هایی که اکثر قریب به اتفاق برنامه‌های آن‌ها با سنت و فرهنگ ایرانی و اسلامی در تضادند و اثرات مخرب روحی و روانی بر مخاطبین ایرانی می‌گذارند و این یکی از مهم‌ترین تاکتیک‌های غرب در جنگ نرم علیه ارزش‌های اسلامی و ایرانی است.

در بین شبکه‌های ماهواره‌ای که به سهولت در ایران قابل دریافت است، بیش از ۳۸۰ کانال خاص موسیقی وجود دارد که شبانه‌روز در حال پخش موسیقی، رقص، آهنگ‌های درخواستی و کنسرت هستند. عموم این برنامه‌ها آکنده از حرکات ضداخلاقی و اروتیکال است. در حالی که علاوه بر این شبکه‌های اختصاصی موزیکال، حدود ۱۲۰۰ شبکه هم در خلال برنامه‌های خود شوهای موزیکال پخش می‌کنند.

در حوزه کودک و نوجوان بیش از ۲۵۰ کانال ماهواره‌ای قابل دریافت در ایران است ضمن آنکه بخش مهمی از برنامه‌های کانال‌های عمومی نیز به بخش برنامه‌های کودک و نوجوان اختصاص دارد. این شبکه‌ها علاوه بر پخش کارتون‌هایی که عموما در تضاد با مبانی اخلاقی ماست، به فرهنگ سازی ارزش‌های لیبرالی و اومانیستی غرب در ذهنیت اطفال ایرانی می‌کند و آنان را شیفته زندگی آمریکایی و غربی می‌نماید.

در حوزه مصرف زدگی و فرهنگ سازی پوشش و مد، حدود ۸۰ شبکه وجود دارد که اختصاص به نمایش مد و لباس دارد، لباس‌هایی که رسما تبلیغ فرهنگ عریانی است.

این شبکه‌ها، حتی تحت عنوان «میس بیکینی» به تبلیغ لباس زیر مردانه و زنانه می‌پردازند. بایستی بدانیم که تبلیغ پوشش غربی صرفا به این کانال‌ها منتهی نمی‌شود و سایر شبکه‌های ماهواره‌ای نیز در متن برنامه‌های خویش بدان اقدام می‌ورزند.

در کنار کانال‌های ماهواره‌ای فوق، حجم شبکه‌های اروتیک قابل توجه است. مروری بر موارد فوق که به اجمال اشاره شد نشان می‌دهد که امپریالیسم رسانه‌ای دنبال هویت زدایی از کشورهای غیرعربی و به ویژه اسلامی و تبلیغ و ترویج فرهنگ منحط غربی است.

حجم انبوه و روز افزون این شبکه‌ها باعث رویگردانی مخاطبین از فرهنگ خودی و دل بستن به آموزه‌های بیگانه می‌شود.

جالب است بدانیم که رژیم صهیونیستی با دو ماهواره رسمی Amos، تعداد ۲۱۴ شبکه شبانه‌روزی راه‌اندازی کرده و بدیهی است مهم‌ترین هدف آن مبارزه با جهان اسلام و ارزش‌های اسلامی است.

برگرفته از منابع اینترنتی

انتهای پیام/

در بین شبکه‌های ماهواره‌ای که به سهولت در ایران قابل دریافت است، بیش از ۳۸۰ کانال خاص موسیقی وجود دارد که شبانه‌روز در حال پخش موسیقی، رقص، آهنگ‌های درخواستی و کنسرت هستند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme