https://telegram.me/empireoflies

جنگ قدرت در BBCفارسی بازهم قربانی میگیرد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اختلافات در میان کارکنان رسانه های فارسی زبان از دیرباز و از بدو تاسیس همواره وجود داشته و گاه گاهی این اختلافات عمیق و ساختار شکن به بیرون درز می کند که ظاهرا تنها قله کوه یخی اختلافات درون شبکه ای این وطن فروشان است.

شبکه هایی که از بودجه های دولتی استفاده می کنند ظاهرا اختلافات عمیق تری دارند به عنوان مثال شبکه دولتی بی بی سی انگلیس از سالها پیش تقریبا از بدو تاسیس دچار اختلافات بنیان شکنی بوده تا جایی که بهزاد بلور در مصاحبه ای تلویزیونی از اختلافات عمیق خود با صادق صبا و تیم مدیریت این تلویزیون می گوید و برای مقایسه تلویزیون بی بی سی  در مقابل رادیو بی بی سی از لفظ بی ادبانه ای استفاده می کند تا این تلویزیون را تحقیر کند.

بعدهای اختلافات در این شبکه به کنارگذاشتن صادق صبا از این تلویزیون کشیده شد که برخی از تحلیلگران قائل به این هستند که طیف اصلاح طلب و خوش خیم بی بی سی پس از این دیگر جایی در بی بی سی فارسی ندارند و افرادی مثل بهنود، قاضی زاده، رحیم پور، افشنگ و تا حدی باستانی در این میان بایکوت شده و کمتر بها داده می شوند. کناره گیری کارکنانی باسابقه مثل جمشید برزگر، پرپانچی، فرداد فرحزاد، پناه فرهادبهمن و نادر سلطان پور تنها بخش کوچکی از کارکنان ناراضی این شبکه است که در یک سال گذشته با عیان شدن اختلافاتشان از این شبکه اخراج یا استعفا داده اند.

البته امثال بهنود و باستانی و زیردستانشان هنوز برای کسب قدرت در این شبکه باقی مانده اند و هر از گاهی طبل اختلافشان صدایی می دهد.

اخیرا در پی ایفای نقش بهزادبلور از کارکنان قدیمی بی بی سی در ویدئویی در تلویزیون من وتو که در ایام نوروز با تبلیغات فراوان نمایش داده شد رعنا رحیم پور دیگر مجری این شبکه در متنی انتقادی که در گروه خصوصی فیس بوک منتشر شده  به این همکاری واکنش نشان داده و نوشته که بر طبق قوانین بی بی سی هیچ یک از کارکنان نمی تواند با شبکه ای دیگر همکاری کند و وی و دیگر مجریان این شبکه برای تک تک کلماتی که در اخبار، مصاحبه ها و شبکه های مجازیشان استفاده می کنند باید به مدیریت این شبکه پاسخگو باشند ولی ظاهرا این قوانین برای افرادی مثل بهزاد بلور استثنا قائل شده و می تواند حتی در فیلم سینمایی یک شبکه رقیب که رحیم پور آن را سلطنت طلب می داند ایفای نقش کند.

رحیم پور که از مجریان سابقه دار این شبکه است احتمالا با این پست دیگر در بی بی سی ماندگار نخواهد بود و باید برای آینده خود کار مناسبی پیدا کند. البته وی به دلیل سخنانی که در خصوص شروع تحریم ایران توسط ترامپ در این تلویزیون گفته بود در ماههای اخیر بسیار مورد انتقاد قرار گرفته بود. ولی به هر حال پیش بینی می شود وی هم به زودی از این شبکه اخراج شود و باند قدرت بهنود در این شبکه یکی از اعضای خود را زا دست خواهد داد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme