https://telegram.me/empireoflies

جنگ قدرت در اطرافیان رضا پهلوی؛ شورای ملی ایران منحل شد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «شورای ملی ایران» که توسط «ربع پهلوی» و اطرافیانش در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد، این روزها در نابسامانی بسیار بدی به سر می برد و خبر های ناگواری از این شورا به گوش می رسد.  پس از افشای تقلب در چند انتخابات درونی، فساد اخلاقی اعضا و مواضع ضدملی سرکرده این شورا یعنی «رضا (ربع) پهلوی»، روند رو به سقوط این شورا تشدید شد، به نحوی که برخی از اعضای این شورا دست به افشاگری زده و از این شورا خارج شده اند.

در یکی از جدیدترین موارد درگیری در شورای کذایی، یکی از اعضای شورای ملی ایران به نام «کریم امجدی» که پیشتر مسئول روابط عمومی و در مقطعی از مدیران تلویزیون «افق ایران» (زیر نظر ربع پهلوی) بود، به افشاگری درباره فساد مالی  دو تن از اطرافیان «ربع پهلوی» یعنی «نازیلا گلستان» و «رضا پیرزاده» پرداخته است.

از طرف دیگر به واسطه رانت و قدرت گلستان و پیرزاده در «شورای ملی» و حمایت «ربع پهلوی» از آنها، امجدی مورد حمله برخی دیگر از اعضای این شورا قرار گرفته و شورای مذکور با تشکیل هیئت داوری، متشکل از سه نفر یعنی «حمید قهرمان»، «امیرحسین مهدی ایرایی» و «دکتر فروزنده» که همگی مانند گلستان و پیرزاده از عوامل «ربع پهلوی» هستند، بدون توجه و بررسی اسناد و مدارک «کریم امجدی»، او را محکوم کرده و از شورای ملی اخراجش کردند.

هیئت داوری شورای منتسب به «ربع پهلوی»، در انتشار نتیجه شکایت گلستان و پیرزاده از امجدی، نوشتند: “… هیات داوران پس از بررسی جوانب مختلف پرونده مذکور، اتهامات وارده از سوی ایشان را یکسره مردود و بی‌اساس دانسته و نظر به تخلف نامبرده رای بر اخراج ایشان از شورای ملی را صادر نمود …”

حال کریم امجدی عضو شورای ملی ایران از سال ۲۰۱۳، که در سمت روابط عمومی و مدیر مالی این شورا،در آمریکا فعالیت می کرده،با انتشار پیام ویدیوی از فضای حاکم بر این شورا و دلایل استعفای خود گفته.

وی در این ویدئو می گوید اساسا هیات داوری در این شورا وجاهت قانونی ندارد چرا که یکی از اعضای این هیات طبق اساسنامه شورا  باید حقوقدان باشد ولی ظاهرا هیچکدام از این سه نفر تخصصی در امور حقوقی ندارند.

از طرفی امجدی طبق اسنادی که نشان می دهد اعلام می کند که در فوریه ۲۰۱۷ به دلیل فساد گسترده مالی در این شورا به ویژه دفتر سیاسی این شورا از سمت خود که مسئولیت مالی این شورا را هم داشته استعفا داده وحکم اخراج وی ۴ ماه بعد از این اصولا خنده دار است و این کار وجاهت این شورا را با تهدید مواجه کرده است.

وی هم چنین تاکید می کند که در شورای ملی به خصوص در دفتر سیاسی آن که چند ماه پیش به نقل از شهرام همایون اعلام شده بود به دلیل مفاسد مالی تعطیل شده است هر کاری امکان پذیر است و هیچ قانون و منع اخلاقی در این زمینه وجود ندارد.

وی هم چنین ادعا می کند که بر طبق اساس نامه شورا هیچ فردی حتی رئیس این شورا حق ندارد فرد یا افرادی را با سلیقه خود از این شورا اخراج نمایدو این روند باید با رای گیری تمام اعضا باشد.

وی هم چنین ادعا دارد که پیرزاده و گلستان مدت ها پیش از این شورا استعفا داده اند و این اظهارات امجدی در حالی منتشر می شود، که  رضا پهلوی مدت هاست که از شورای ملی ایران فاصله گرفته ، و تصمیم دارد این اقدام بی سر و صدای رسانه ای انجام شود.

 

شورای ملی ایران در آوریل ۲۰۱۳ در پاریس شکل گرفت و  رضا پهلوی به عنوان سخنگوی این شورا برگزیده شد.شورای ملی ایران می گوید، برای برگزاری انتخاباتی آزاد در ایران تلاش می‌کند و برای ایجاد یک آلترناتیو سکولار دموکراتیک و آینده‌ای مبتنی بر موازین اعلامیه جهانی حقوق بشر تأکید دارد.ولی تا کنون در خود این شورا بارها بر سر مفاسد مالی اداری و اخلاقی درگیری های رخ داده است که منجر به فروپاشی آن شده .

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme