https://telegram.me/empireoflies

جنگ اطلاعاتی در کاخ سفید، جنگ خیابانی در شهرها

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر شرایطی که جنگ اطلاعاتی دموکرات‌ها علیه مقامات ارشد کاخ سفید رسوایی‌های سیاسی را برای دولت تازه کار دونالد ترامپ به همراه داشته و حتی به برکناری مقامات ارشد کاخ سفید منجر شد، در بیرون از دیوارهای کاخ سفید هم درگیری بین طرفداران و مخالفان ترامپ بر وخامت اوضاع در جامعه امریکا افزوده است. در درگیری‌هایی که شنبه شب بین طرفداران و مخالفان ترامپ در برخی ایالت‌های امریکا رخ داد تعدادی زخمی شدند.

طرفداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور تازه کار امریکا که روز شنبه را به برگزاری تظاهرات‌هایی در حمایت از وی اختصاص داده بودند، با مخالفان ترامپ که از ۴۵ روز پیش در اعتراض به سیاست‌های رئیس‌جمهور جدید در خیابان‌ها حضور دارند، درگیر شدند و این درگیری‌ها در ایالت‌هایی چون «تنسی»، «مینه سوتا» و به ویژه «کالیفرنیا» نمود بیشتری پیدا کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، حامیان و مخالفان دونالد ترامپ در پارکی در برکلی در نزدیکی خلیج سانفرانسیسکو با باتوم یکدیگر را مورد ضرب و شتم قرار دادند. همچنین حامیان ترامپ از اسپری گاز فلفل علیه مخالفان استفاده کردند. این درحالی است که نیروهای پلیس در فاصله‌ای از آنها ایستاده و نظاره گر بودند عده‌ای از حامیان ترامپ با در دست داشتن پرچم‌های امریکا با مخالفان سیاه پوشیده او رودررو شدند. تصاویر منتشر شده تعدادی از مخالفان و موافقان ترامپ را با سرو صورت خونی نشان می‌دهد. اما در میان همه تصاویری که از درگیری ‌های شنبه به ثبت رسید، عکسی که یکی از طرفداران ترامپ را در حالی نشان می‌دهد که مجهز به باتوم چوبی، کلاه محافظ در برابر گاز اشک‌آور و اسپری منقش به پرچم امریکا بود، بیش از همه جلب توجه می‌کند. در مینه سوتا هم ۴۰۰ حامی ترامپ در اطراف مقر کنگره در سنت کل تجمع کردند و با یک گروه کوچک‌تر مخالفان ترامپ روبه‌رو شدند. به نوشته روزنامه «استار تریبیون» درگیری‌ها بین دو طرف بالا گرفت و شش معترض مخالف ترامپ دستگیر شدند. در شهر نشویل در تنسی نیز حامیان ترامپ و معترضان او در جدال لفظی پیدا کردند و این جدال میان آنها گاهی به تماس فیزیکی رسید اما نیروهای امنیتی جلوی درگیری را گرفتند.

به گزارش سی‌ان‌ان، سازمان دهندگان تجمع‌های حمایت از ترامپ به عنوان «روح امریکا» که در دست‌کم ۲۸ ایالت از ۵۰ ایالت کشور برگزار شد، گفتند: «انتظار حضور کمتری از حامیان به نسبت جمعیت انبوه مخالفان ترامپ را که یک روز بعد از تحلیف ترامپ در ۲۰ ژانویه در خیابان‌های واشنگتن و شهرهای دیگر مشاهده شد، داشتند». پیتر بویکین، رئیس یک گروه حامیان ترامپ که به سازماندهی تجمع روز شنبه در واشنگتن کمک کرد، گفت: «گروه‌های معترض خشمگین زیادی وجود دارند و ما فکر می‌کردیم این مهم است که حمایتمان را نشان دهیم».  موافقان ترامپ مسائلی چون اشتغالزایی و امنیت مرزی را از دلایل حمایت خود از رئیس‌جمهور اعلام کردند. حمایت طرفداران ترامپ از رئیس‌جمهور جدید در شرایطی است که دهها هزار نفر از مخالفان ترامپ در ۴۵ روز گذشته در مخالفت با سیاست‌های ترامپ همچنان در خیابان‌ها حضور دارند.

درگیری‌های خیابانی در شهرهای امریکا درحالی است که در هفته‌های اخیر مقامات ارشد کاخ سفید در معرض اتهامات سیاسی قرار گرفته‌اند که با فشار دموکرات‌ها مایکل فلین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به اتهام مذاکره با سفیر روسیه در امریکا مجبور به استعفا شد و الآن جف سشنز، وزیر دادگستری نیز به خاطر اتهام مشابه در آستانه برکناری قرار گرفته است. حتی مایک پنس، معاون ترامپ و همچنین داماد و تعدادی از نزدیکان رئیس‌جمهور هم در مظان اتهام ارتباط با روس‌ها قرار دارند که با توجه به فشار دموکرات‌ها و پیگیری جدی این موضوع در کنگره احتمالاً در هفته‌های آینده برخی مقامات دولتی از پست‌های خود کناره‌گیری خواهند کرد.
  
اوباما رد کرد
ترامپ روز شنبه با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود مدعی شد که اوباما در دوران کارزار انتخاباتی تلفن‌های وی را شنود کرده است؛ چیزی که سخنگوی اوباما آن را رد کرد. به گزارش سی‌بی‌اس نیوز، کوین لوئیس، سخنگوی اوباما، شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد: «یکی از قوانین اصلی دولت اوباما این بود که هیچ یک از مقام‌های کاخ سفید در تحقیقات مستقلی که وزارت دادگستری انجام می‌دهد، دخالت نکند. » لوئیس ادامه داد: «در قالب این قانون، نه اوباما و نه هیچ یک از مقام‌های کاخ سفید هرگز دستور نظارت بر هیچ شهروند امریکایی را نداده‌اند. هرگونه اظهارنظر دیگر کاملاً غیرواقعی است.»  اعضای حزب دموکرات با انتقاد از اینکه ترامپ برای ادعاهای خود مدرکی ارائه نداده است، این اقدام را تلاشی برای منحرف کردن افکار عمومی از تماس‌های دستیاران ارشدش با روسیه توصیف کرده‌اند. ترامپ هفته گذشته نیز گفت که اوباما اعتراضات خیابانی علیه وی را سازماندهی کرده است تا دولت او را تحت فشار قرار دهد.

ترامپ شنبه در پیامی اوباما را بدکار (یا مریض) توصیف کرده و شنود مورد ادعای خود را تکرار رفتارهای دوران «مک کارتیسم» امریکا بر شمرد و این اقدام را بدتر از رسوایی واترگیت برشمرد و تأکید کرد که کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی این موضوع تشکیل می‌دهد. این ادعاها سبب واکنش جمهوریخواهان به اوباما شده است. لیندسی گراهام، نماینده جمهوریخواه سنای امریکا در واکنش به این ادعا، آن را موضوعی دانست که در صورت اثبات، بزرگ‌ترین رسوایی سیاسی در این کشور از زمان واترگیت خواهد بود. وی با تأکید بر اینکه شنود مکالمات ستاد انتخابات ترامپ می‌تواند با هدف یافتن ارتباط احتمالی وی با یک دولت خارجی (روسیه) صورت گرفته باشد، وعده داد که این مسئله را تا پایان پیگیری کند.

حمله توئیتری ترامپ به دموکرات‌ها
دونالد ترامپ در ادامه درگیری‌های لفظی خود با مقامات حزب دموکرات روز یک‌شنبه حمله خود را متوجه هک‌شدن وب‌سایت کمیته ملی حزب دموکرات کرد. رئیس‌جمهور امریکا در توئیتر نوشت: «آیا درست است که کمیته ملی حزب دموکرات پس از اینکه فهمید سرور و دیگر وبسایت‌های این حزب هک شده‌اند به مأموران اف‌بی‌آی اجازه نداده‌ که در این ‌باره تحقیق کنند.» وی همچنین در ادامه با طعنه به مقامات حزب دموکرات که وی و کابینه‌اش را به ارتباط با دولت روسیه متهم می‌کنند، افزود: «چه کسی بود که پیش از برگزاری انتخابات پنهانی به سفیر روسیه گفته بود: «به ولادیمیر پوتین بگو که پس از پیروزی در انتخابات در رابطه با روسیه رویکرد نرم‌تری در پیش خواهم گرفت.»

بیزاری جهان از امریکا در دوره ترامپ
روزنامه «نیویورک تایمز» که از زمان روی کار آمدن ترامپ گزارش‌های متعددی را علیه وی منتشر کرده، دیروز نیز در گزارشی با عنوان «طرز فکر خود‌برتر‌بینانه رئیس‌جمهور ترامپ» نوشت: «رؤسای جمهور امریکا در طول تاریخ این کشور تأکید داشته‌اند که کار آنها حفاظت و پیشبرد منافع امریکا و شهروندان امریکایی است اما رئیس‌جمهور ترامپ این ایده تاریخی را به یک سکوی حکومتی کوته بینانه تبدیل کرده است که احتمالاً جهان را از امریکا بیگانه و بیزار خواهد کرد و در عین حال به مردمی که ترامپ مدعی حمایت از آنهاست، آسیب خواهد رساند.» نیویورک تایمز چند هفته پیش نیز در گزارشی اعلام کرد که ترامپ امریکا را به انزوا می‌کشاند. همین انتقادهای تند سبب شد تا هفته گذشته کاخ سفید اجازه نداد خبرنگار نیویورک تایمز به نشست خبری سخنگوی کاخ سفید وارد شود.

منبع: روزنامه جوان
انتهای پیام/

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

در شرایطی که جنگ اطلاعاتی دموکرات‌ها علیه مقامات ارشد کاخ سفید رسوایی‌های سیاسی را برای دولت تازه کار دونالد ترامپ به همراه داشته و حتی به برکناری مقامات ارشد کاخ سفید منجر شد…

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme