https://telegram.me/empireoflies

جنجال بر سر نماینده زن اسرائیلی که متهم به حمایت از ایران شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ردصلاحیت یک نماینده مسلمان در انتخابات پارلمانی اسرائیل جنجال زیادی به پا کرده است.

خانم حنین الزعبی عضو عرب و مسلمان پارلمان اسرائیل است. هم اکنون شماری از اعضای پارلمان اسرائیل، مسلمان هستند.
جنجال رد صلاحیت یک نماینده مسلمان در انتخابات پارلمانی اسرائیل
پارلمان اسرائیل (کنیست) ۱۲۰ کرسی دارد و هر نماینده پارلمان، عضو یک حزب و نماینده آن حزب است.
حنین الزعبی ۴۵ ساله فارغ التحصیل رشته رسانه از دانشگاه عبری قدس است.
الزعبی در ابتدا از سوی شورای مرکزی انتخابات رد صلاحیت شد اما با تصمیم دادگاه عالی، این رد صلاحیت لغو شد و او می تواند در دوره بعدی انتخابات پارلمانی اسرائیل در ماه جاری شرکت کند.وکیل الزعبی با حضور در دادگاه در دفاع از موکل خود گفت که شورای مرکزی انتخابات، گفتمان نژادپرستانه ای را دنبال می کند.

شورای مرکزی انتخابات اسرائیل متشکل از نمایندگان احزاب است. اعضای احزاب می توانند از افراد متقاضای کاندیداتوری در انتخابات اسرائیل شکایت کنند و خواستار عدم تایید صلاحیت آنها شوند.

در شورای مرکزی انتخابات، این شکایت ها بررسی و در صورت تایید، حکم مقدماتی رد صلاحیت برای تایید نهایی به دادگاه عالی ارسال می شود.
جنجال رد صلاحیت یک نماینده مسلمان در انتخابات پارلمانی اسرائیل
دادگاه عالی، در جلسه ای با حضور فرد ردصلاحیت شده، موضوع را بررسی و حکم نهایی خود را صادر می کند.حنین الزعبی به دلیل استفاده از عبارت “محاصره اسرائیل” و ” تروریست ندانستن فلسطینی های قاتل شهرک نشینان اسرائیلی” در کمیته مرکزی انتخابات ردصلاحیت شده بود.

او قبل از این در واکش به ردصلاحیت مقدماتی اش گفته بود: به هر آنچه را که گفتم و انجام دادم افتخار می کنم. معتقدم دادگاه اجازه حذف من از رقابت های انتخابات را نمی دهد.

در واکنش به این موضوع، افیگیدور لیبرمن وزیر خارجه اسرائیل و رهبر حزب “اسرائیل بیتنا” تصمیم دادگاه عالی اسرائیل در لغو ردصلاحیت حنین الزعبی را لکه ننگ بر پشینانی دموکراسی اسرائیل توصیف کرد.

جلسه رای گیری در پارلمان اسرائیل برای بررسی پس گرفتن گذرنامه دیپلماتیک حنین الزعبی نماینده مسلمان پارلمان در سال ۲۰۱۰ – در این جلسه یکی از نمایندگان تندرو تصویری از عکس حنین الزعبی به همراه گذرنامه ایران را در دست گرفت. مخالفان الزعبی او را به پیگیری سیاست های ایران متهم می کنند.
جنجال رد صلاحیت یک نماینده مسلمان در انتخابات پارلمانی اسرائیل
“دانی دانون” عضو پارلمان از حزب لیکود نیز گفت: وضعیت عزمی بشاره دوباره تکرار می شود. دادگاه عالی اسرائیل در گذشته وقتی اجازه داد عزمی بشاره در انتخابات پارلمانی کاندیدا شود. مرتکب خطا شد. دادگاه عالی امروز هم دوباره با صدور مجوز کاندیداتوری حنین الزعبی خطای خود را تکرار می کند.عزمی بشاره عضو عرب در پارلمان اسرائیل بود که به دلیل اعمال فشارهای شدید مجبور به استعفا از این سمت و ترک اسرائیل شد. وی هم اکنون در قطر ریاست یک مرکز تحقیقاتی را برعهده دارد.
عزمی بشاره منتقد جدی سیاست های اسرائیل است.

حنین الزعبی نیز خود را یک فلسطینی می داند و به شدت از سیاست های اسرائیل در برابر فلسطینی ها انتقاد می کند.
او همچنین در کاروان شکست محاصره غزه نیز مشارکت داشت و پس از حمله ارتش اسرائیل، بازداشت شد.

قبل از این در سال ۲۰۱۰ ، در پی اعمال فشار نمایندگان افراطی در پارلمان اسرائیل، بخشی از امکانات حنین الزعبی از جمله گذرنامه دیپلماتیک (سیاسی) از وی گرفته شد و او از دریافت کمک های مالی دولتی نیز محروم شد.

در جلسه بررسی پس گرفتن برخی امکانات از حنین الزعبی از جمله گذرنامه سیاسی وی، یکی از نمایندگان افراطی تصویری از حنین الزعبی در کنار گذرنامه ایران را در دست گرفت و او را به پیروی از سیاست های ضداسرائیلی ایران متهم کرد.

حمله نماینده تندرو به حنین الزعبی نماینده عرب در پارلمان اسرائیل 
جنجال ردصلاحیت یک زن مسلمان در انتخابات پارلمانی اسرائیل

او در آغاز دوره کنونی پارلمان اسرائیل به هنگام پخش سرود ملی اسرائیل، صحن پارلمان را ترک کرد و در توضیح این اقدامش گفت که معتقد است این سرود، بیانگر او نیست.

۲۰ درصد جمعیت اسرائیل معادل ۱٫۲ میلیون نفر را مردم عرب تشکیل می دهند که به عرب ۴۸ یا عرب اسرائیل معروف اند. بخش اعظم عرب ۴۸ مسلمان هستند. این افراد بومیان سرزمین فلسطین هستند.

پارلمان اسرائیل (کنیست) ۱۲۰ کرسی دارد و هر نماینده پارلمان، عضو یک حزب و نماینده آن حزب است.

انتهای پیام/عصر ایران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme