https://telegram.me/empireoflies

«جمعه سیاهِ» قد بلندای خوشتیپ و باحال !!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هنوز چند روزی از «جمعه سیاه» آمریکایی‌ها نگذشته است. «جمعه سیاه» (Black Friday) در حقیقت سنتی آمریکایی است که یک روز پس از «عید شکرگزاری» یعنی در آخرین جمعه ماه نوامبر برگزار می‌شود و اکنون به کشورهای دیگری نیز سرایت کرده است.

در «جمعه سیاه» که هر ساله توسط رسانه‌ها به‌صورت گسترده تبلیغ می‌شود، اجناس با تخفیف‌های زیاد در مغازه‌ها به فروش می‌رسد و این دلیل کافی است تا مردم به سمت فروشگاه‌ها هجوم برده تا بتوانند اجناس مورد نیاز خود را با قیمت‌های پایین‌تر تهیه کنند. میزان هجوم مردم به فروشگاه‌ها در این روز به‌قدری است که حتی منجر به بروز درگیری‌ها و نزاع می‌شود.

در سال‌های اخیر به سبب معضلات اقتصادی مردم اروپا و آمریکا، «جمعه سیاه» از رونق بیشتری برخوردار بودن و بخصوص مردمی که با مشکلات اقتصادی مواجه هستند، از نیمه‌های شب در سرما صف می‌کشند تا از لوازم برقی گرفته تا پوشاک و عطر و ادکلن را به‌قیمت ارزان تهیه کنند.

رسانه‌ها هر ساله با تبلیغ وسیع «جمعه سیاه»، مردم را به مصرف‌گرایی و تغییر هرساله لوازم زندگی، حتی از طریق وام‌گرفتن از بانک‌ها ترغیب می‌کنند. گاهی درگیری مردم در این روز بر سر یک جنس به جایی می‌کشد که مدیران فروشگاه‌ها از نیروهای پلیس درخواست می‌کنند برای جلوگیری از درگیری در محل حضور داشته باشند!

در روز «جمعه سیاه» صحنه‌های تأمل‌برانگیزی از تمدن اقتصادی-اجتماعی آمریکا و سبک زندگی آمریکایی به وقوع می‌پیوندد. برای آشنایی به شتر با ماهیت «جمعه سیاه» و فرهنگ آمریکایی که همواره از سوی رسانه‌های بیگانه و اپوزیسیون تبلیغ می‌شود، به تصاویر ذیل نگاه کنید:

اما پیش از آن سؤالی مطرح می‌شود: اگر اینگونه اتفاقی در ایرانِ امروز روی می‌داد، رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه مانند «بی‌بی‌سی فارسی» و «صدای آمریکا» و «رادیو فردا» و «من و تو» و … دنباله‌های داخلی و خارجی آنها چه می‌گفتند؟ آیا باز هم از این رفتارهای عجیب تعریف و تمجید می‌کردند یا آن را نشانه فقر مردم ایران و بی‌کفایتی جمهوری‌اسلامی می‌نامیدند!؟

جمعه سیاه آمریکا

تبلیغ «جمعه سیاه» در فیلم‌سینمایی بتمن

تبلیغ «جمعه سیاه» در فیلم‌سینمایی بتمن

جمعه سیاه آمریکا جمعه سیاه آمریکا جمعه سیاه آمریکا جمعه سیاه آمریکا

انتهای پیام/

هنوز چند روزی از «جمعه سیاه» آمریکایی‌ها نگذشته است. «جمعه سیاه» (Black Friday) در حقیقت سنتی آمریکایی است که یک روز پس از «عید شکرگزاری» یعنی در آخرین جمعه ماه نوامبر برگزار می‌شود و اکنون به کشورهای دیگری نیز سرایت کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme