https://telegram.me/empireoflies

جشن خانواده «آرش سیگارچی» در اولین سالگرد پدر!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «آرش سیگارچی صومعه‌سرایی» یکی از عوامل شبکه «صدای آمریکا» (وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا) است که کار روزنامه‌نگاری را به‌طور جدی از سال ۱۳۷۹ با فعالیت در روزنامه‌های محلی آغاز کرد. وی به‌سبب تفکرات منحرف و غرب‌زدگی و خجالت از اصالت خود، پسوند نام‌خانوادگی را از شناسنامه‌اش حذف کرده است.

سیگارچی که اکنون در «صدای آمریکا» یکی از افراد نزدیک به مدیریت این شبکه است، در دوران حضورش در ایران، با تاسیس وبلاگی به نام «پنجره التهاب» به انتشار مطالبی می‌پرداخت که به گفته خودش قابلیت چاپ در روزنامه را نداشت و در وبلاگ مذکور به تکرار ادعاهای رسانه‌های فارسی‌زبان ضدانقلاب خارج‌نشین علیه جمهوری اسلامی می‌پرداخت.

وی در وبلاگش حتی مطالبی علیه علیه امنیت ملی نوشت و به‌مقدسات اسلامی توهین کرد و از این رو به ۱۴ سال زندان محکوم شد که البته در دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال کاهش یافت و این سوءسابقه را مستمسک فرار به آمریکا و گرفتن پناهندگی قرار داد. سیگارچی بعدها به‌سبب سیاه‌نمایی در این وبلاگ، پس از خروج از کشور، جوایز متعددی از دولت‌های غربی دریافت کرد و حتی با «جورج بوش» رئیس جمهور وقت آمریکا دیدار کرد.

«آرش سیگارچی» نمونه بارز افرادیست که بُت ذهنیشان آمریکا است و در راه رسیدن به قبله آمال خود فعالیت‌های خلاف بسیاری انجام داد و از این رو به‌دلیل فعالیت‌های ضد جمهوری‌اسلامی و ضدایرانی بسیار ساده‌تر از دیگران در شبکه «صدای آمریکا» استخدام شد. سیگارچی که در زندگی شخصی‌اش هم موفق نبود و چند ماه پیش پس از فشارهای بسیاری که به همسرش «رافونه سام دلیری» آورد، در نهایت او را مجبور به متارکه و طلاق کرد و اکنون به‌تنهایی در خانه کوچکش در حاشیه شهر واشینگتون روزگار می‌گذراند.

«احمد سیگارچی» پدر آرش چند ماه پیش از مرگ در قالب نامه‌ای به یکی از خبرنگاران روزنامه‌‌ای محلی، وصیت‌هایی خطاب به آرش نوشته در آن از فروپاشی خانواده‌اش شاکی شده و او را به دوری از سیاست‌زندگی توصیه کرده بود، زیرا دلیل فروپاشی خانوادگی‌اش را پرداختن پسرانش به مسائل سیاسی و سیاست‌بازی می‌دانست و تاکید کرد که آنها آداب سیاست را نمی‌دانند و روزی چوب اشتباهات خود را می‌خورند.

خانواده «آرش سیگارچی» هم مصداق این ذوق‌زدگی و سرسپردگی به فرهنگ آمریکایی هستند. با رفتن آرش به ایالات متحده در سال ۱۳۸۷، به تدریج دو برادر دیگر او به نام‌های افشار و آرمان هم راهی آمریکا شدند و در سالهای اخیر مادرش هم آزادانه بارها به آمریکا رفت. جالب اینکه، بعد از داستان‌سرایی‌های «آرش سیگارچی» درباره تحت فشار بودن مادرش در ایران، عکس‌هایی از او و مادرش در آمریکا منتشر شد و دروغ‌پردازی‌های او بیش از پیش آشکار گشت.

خانواده از هم پاشیده سیگارچی هر کدام در گوشه‌ای از دنیا زندگی می‌کنند. «آرمان سیگارچی» در فرانسه مشغول فعالیت در زمینه موسیقی است، «افشار سیگارچی» در کالیفرنیا آمریکا و در شبکه ماهواره‌ای «اندیشه تی‌وی» کار می‌کند و اخیراً به پارتی آرش در «صدای آمریکا» هم قلم می‌زند. خود «آرش سیگارچی» هم در شبکه «صدای آمریکا» فعال است و دیگر فرزند این خانواده یعنی «اشکان سیگارچی» سالها پیش مُرده است.

«احمد سیگارچی» که روزی یکی از معروفترین موسیقیدانان شمال کشور بود، در آخرین سال عمرش در حالی که بیش از ۷۰ سال سن داشت، و تنهایی و مرگ فرزند و در اواخر عمر طلاق همسر نیز عاملی برای گرفتار شدنش در دام اعتیاد شده بود، روزهای خود را در قهوه‌خانه‌ها و خیابان‌ها می‌گذراند و سیگارکشیدن مهمترین کارش بود. آرش هم حداکثر سالی یک بار با پدر خود تماس می‌گرفت تا در صورت مرگ وی، برای تقسیم باقی ارث و میراث خانوادگی اقدام کند!

پدر آرش، آرمان و افشار پس از رفتن همسرش (مهری خورشیدی) به آمریکا در تنهایی زندگی کرد و در روز اول مرداد ۱۳۹۴ در یکی از شهرهای شمال کشور در تنهایی مُرد، به نحوی که همسایگان از بوی بد و متعفنِ جنازه وی متوجه مرگش شدند. پس از مرگ پدر نیز هیچ یک از اعضای خانواده در مراسم تشیع و دفن او شرکت نکرند و تنها در صفحه فیسبوکشان به یکدیگر تسلیت گفتند!

اما اکنون، در روزهای منتهی به سالگرد مرگ «احمد سیگارچی»، «آرش سیگارچی» در شهر واشینگتون میزبان اعضای باقی‌مانده خانواده پاشیده سیگارچی بود و در صفحه فیسبوکش با انتشار عکسی از خود به همراه برادران و مادرِ نیمه عریانش، نوشت که پس از ۷ سال در کنار هم جمع شدند.

سوال اینجاست، افرادی که اینگونه در مرگ پدرشان بی‌تفاوت هستند و در نخستین سالگرد مرگ پدر دور هم جمع شده و جشن می‌گیرند، چطور می‌توانند ادعای علاقه به ایران و هموطننان سابقشان را بکنند  و راستگو و صادق باشند؟

خانواده از هم پاشیده سیگارچی. به ترتیب از راست: آرش، آرمان، مهری و افشار

انتهای پیام/

«احمد سیگارچی» پدر آرش چند ماه پیش از مرگ در قالب نامه‌ای به یکی از خبرنگاران روزنامه‌‌ای محلی، وصیت‌هایی خطاب به آرش نوشته در آن از فروپاشی خانواده‌اش شاکی شده و او را به دوری از سیاست‌زندگی توصیه کرده بود، زیرا دلیل فروپاشی خانوادگی‌اش را پرداختن پسرانش به مسائل سیاسی و سیاست‌بازی می‌دانست و تاکید کرد که آنها آداب سیاست را نمی‌دانند و روزی چوب اشتباهات خود را می‌خورند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme