https://telegram.me/empireoflies

جشنواره شعر فجر یا جولانگاهی برای ضد انقلاب؟!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: احتمالا تصاویر مربوط به توییت یک شاعره جوان را که در آن اهانتی بی شرمانه به دختر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی انجام داده است، دیده اید. ابتدا که با این توییت مواجه شدم سعی کردم که تحقیقی پیرامون او انجام بدهم که با نتیجه ای جالب رو به رو گشتم.

جشنواره شعر فجر یا جولانگاهی برای ضد انقلاب؟!
این شاعر جوان طی چند روز اخیر در جشنواره شعر فجر به عنوان یکی از شاعران برگزیده انتخاب شده است. این در حالی است که وی بارها ضدیت خود با اسلام و جمهوری اسلامی را ابراز کرده است. پس از مشخص شدن این قضیه و انتشار پست های گوناگون وی در ضدیت با نظام و توهین به دختر سردار سلیمانی، مهدی قزلی نویسنده کتاب پنجره های تشنه و دبیر اجرایی جشنواره شعر فجر در اظهارنظری عجیب گفته است که ما از وی هیچ شناختی نداشتیم و کارهای ارسالی را کدگذاری کرده بودیم.
جشنواره شعر فجر یا جولانگاهی برای ضد انقلاب؟!
اما امروز محمدرضا سرشار متنی را منتشر کرد که گویای یک داستان دیگر است. مهدی قزلی در حالی مدعی شده است از سارا متقی هیچ شناختی ندارد که اتفاقا اردیبهشت ماه امسال در دومین مجمع عمومی انجمن های ادبی کشور و در حضور سید عباس صالحی وزیر ارشاد، از متقی به عنوان دبیر انجمن فرهنگ و ادب رشت تقدیر به عمل آمد. ابن نکته هم قابل ذکر است که قزلی رییس کارگروه اجرای آیین نامه امور انجمن های ادبی و مدیر عامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان است و اساسا شناخت مناسبی از متقی دارد.
جشنواره شعر فجر یا جولانگاهی برای ضد انقلاب؟!
با توجه به این موارد دو سوال به وجود می آید. اول اینکه مگر متقی مدعی نیست که با نظام مشکل دارد و از جمهوری اسلامی متنفر است، و از سوی دیگر روز مادر را به این علت که روز تولد حضرت زهرا (س) می باشد و او هم به اسلام اعتقادی ندارد، نمی پسندد و جشن گرفتن در آن روز را خلاف عقیده اش و تناقض می داند؟! پس چگونه می شود که حاضر است در مساله ای مشابه و در حالی که از نظام متنفر است، در جشنواره ای کاملا انقلابی و در سالگرد این پیروزی همین نظام شرکت کند و به برنده شدن این جایزه دولتی نیز افتخار کند؟! آیا این تناقض محسوب نمی شود؟!
جشنواره شعر فجر یا جولانگاهی برای ضد انقلاب؟!
دیگر سوال به وجودآمده این است که چگونه امکان پذیر است در جشنواره شعر فجر که ماهیتی انقلابی دارد و مکانی است که می بایست تنها اشعاری پیرامون انقلاب در آن پذیرفته شوند، شعری از یک ضد انقلاب در آن برنده گشته است؟! دوستان بد نیست توضیح بدهند مگر موضوعاتی که در این جشنواره برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده اند، چه مواردی هستند که شعر فردی همچون سارا متقی نه تنها در آن جشنواره پذیرفته شده، بلکه جزو اشعار برگزیده نیز بوده و جایزه به آن تعلق گرفته است.
جشنواره شعر فجر یا جولانگاهی برای ضد انقلاب؟!
چه کسی مسئول این بی هویتی به وجود آمده در جشنواره شعر انقلاب است، مشخص نیست اما هر چه که باشد نمی توان از ضد و نقیض های مهدی قزلی و سارا متقی گذشت، ضد و نقیض هایی که با عملکرد عجیب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت تدبیر و امید در حال افزایش هستند و عرصه فرهنگ را به جولانگاه افرادی همچون متقی تبدیل کرده اند.
بولتن
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme