https://telegram.me/empireoflies

جزئیات حادثه تروریستی در سراوان

به گزارش «امپراتوری دروغ»، سخنگوی سپاه جزئیات حادثه تروریستی در سراوان را بیان کرد.

سردار شریف سخنگوی سپاه در مراسم ختم والد حجت‌الاسلام مصلحی وزیر سابق اطلاعات درباره  اقدام تروریستی در منطقه سراوان اظهار داشت: آن چیزی که در سراوان اتفاق افتاد، سپاه بیانیه رسمی عصر دیروز در مورد آن صادر کرد و انشاءالله اخبار تکمیلی این حادثه تا فردا اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: نکته حائز اهمیت این است که بعد از کشته شدن یکی از سرکرده‌های تروریست‌ها که در حوزه رسانه‌ای اعلام شد به دلیل اختلافات داخلی صورت گرفت، دنبال این بودند که به گونه‌ای در عرصه افکارعمومی ابراز وجود کنند تا به نوعی اختلافی که منجر به کشته شدن سران آنها شده است را پوشش دهند.

سخنگوی سپاه افزود: چون تروریست‌ها در منطقه سراوان چند بار دیگر اقدامات تروریستی انجام داده و جنجال‌آفرینی نیز انجام داده بودند، فکر کردند باز هم مانند مرحله قبل می‌توانند عرض اندام کنند.

سردار شریف اظهار داشت: بر طبق آن چیزی که خودشان اعلام کردند یک پاسگاه مرزی ایران تصرف و منهدم شد. ولی خوشبختانه با هوشیاری تیمی که در آنجا مستقر بودند که بچه‌های سپاه و بسیج محلی آن منطقه هستند در تمام نوار مرز تدبیری شده است که بسیجیان استان نیز حضور داشته باشند و پس از درگیری و شلیک‌های مفصلی که طرفین به هم داشتند، یکی از پاسداران شهید و دو نفر از بسیجیان زخمی شدند.

وی تاکید کرد: تروریست‌ها تلفات قابل توجهی داشتند اما به دلایلی نمی‌خواهند به آن بپردازند؛ تروریست‌ها بعد از این ماجرا به داخل خاک پاکستان که مبدا حرکتشان بود، فرار کردند.

سخنگوی سپاه گفت: گزارشات حکایت می‌کند که تروریست‌ها تعدادی از جنازه‌های خود را با خود بردند و برخی تجهیزات مختصر از آنها برجای مانده است که به همراه گزارش آن ارائه خواهد شد.

سردار شریف در پایان گفت: توافقاتی با پاکستان صورت گرفته و قرار شده در زمینه تعقیب آنها اقدام کنند و اگر کمکی از ما بخواهند دریغ نخواهیم کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که گفته شده اگر آنها اقدامی نکنند، ایران در این زمینه اقدام می‌کند، یادآور شد: در مرزبانی دو طرف با یک شعاعی به توافق رسیدند که اگر اتفاقی افتاد بتوانند تعقیب کنند و اگر از آن شعاع عبور کنند، نیاز به هماهنگی بیشتر است. اما از آنجایی که تعلل‌هایی را از مرزبانی پاکستان شاهد بوده‌ایم، کلیت سیاست دولت پاکستان همکاری با جمهوری اسلامی بوده و از روزی که ۳۰۰ کیلومتر از منطقه سراوان به سپاه واگذار شده است علی‌رغم اقدامات مفصل که تروریست‌ها برای هجمه داشته‌اند، ولی توفیقی نداشته‌اند.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme