https://telegram.me/empireoflies

جزئیات تشییع پیکرهای جانباختگان منا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مراسم تشییع ۱۰۴ پیکر جانباختگان فاجعه منا از ساعت ۱۰ صبح امروز در دانشگاه تهران آغاز شد.

در این مراسم علی‌اکبر رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردار رحیم صفوی، سید محود علوی؛ وزیر اطلاعات، حجت‌الاسلام دعایی و جمعی از شخصیت‌ها و مسئولان لشکری و کشوری حضور دارند.

پس از قرائت قرآن، مداحی و سخنرانی پیکر این جانباختگان روی دست مردم شهیدپرور تشییع می‌شود.

قرار است این جانباختگان در گلزار شهدای تهران به خاک سپرده شوند.

۱۳:۱۵/ مراسم بزرگداشت جان باختگان مظلوم فاجعه منا در حسینیه امام‌خمینی(ره) و شبستان امام‌خمینی حرم حضرت معصومه(س) برگزار خواهد شد.

۱۲:۵۵/حجت الاسلام دعایی: دولت عربستان منتظر پاسخ‌های مقتدارانه و هوشمندانه ملت ایران باشد

حجت‌الاسلام دعایی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنان خود هشدارهایی را به مسئولان و دولت عربستان دادند که بسیار مفید و کارگشا بود و لازم است مسئولان در کنار رفتار دیپلماتیک هوشمندانه و مقتدرانه پیگیر حقوق جانباختگان باشند.

۱۱:۲۹/ سازمان حج و زیارت اسامی ۱۱۴ زائر جان‌باخته ایرانی که پیکرهایشان بامداد امروز (یکشنبه) وارد کشور شد را اعلام کرد.

۱۱:۲۳/ همسر شهید علی‌محمدی در مراسم تشییع جانباختگان منا گفت: دولت عربستان شایستگی کلیدداری خانه خدا را ندارد و این فاجعه، مکر اسرائیل است.

آغاز مراسم تشییع پیکر جانباختگان فاجعه منا/ری‌شهری:جنایت آل سعود در منا بدتر از جنایت صهیونیست‌ها در غزه/اسامی 114 پیکر بازگشته به ایران در پرواز دوم+عکس

آغاز مراسم تشییع پیکر جانباختگان فاجعه منا/ری‌شهری:جنایت آل سعود در منا بدتر از جنایت صهیونیست‌ها در غزه/اسامی 114 پیکر بازگشته به ایران در پرواز دوم+عکس

وی افزود: باید عمدی بودن و یا غیرعمدی بودن این فاجعه مشخص شود و همانطور که مقام معظم رهبری گفتند، اگر این فاجعه به عمد رخ داده باشد، حتماً پشت سر مقام معظم رهبری ایستاده‌ایم و دولت عربستان را سر جای خود می‌نشانیم.

آغاز مراسم تشییع پیکر جانباختگان فاجعه منا/حضور هاشمی رفسنجانی در مراسم تشییع/همسر شهید علی‌محمدی: سعودی‌ها را سر جای خود می‌نشانیم

۱۱:۰۴/ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور در مراسم تشیع پیکر جانباختگان فجعه منا در تهران به این جان باختگان ادای احترام کرد.

۱۱:۰۰/ آغاز مراسم تشیع پیکر جان باختگان فاجعه منا از دانشگاه تهران به سمت چهار راه ولیعصر 

آغاز مراسم تشییع پیکر جانباختگان فاجعه منا/حضور هاشمی رفسنجانی در مراسم تشییع/همسر شهید علی‌محمدی: سعودی‌ها را سر جای خود می‌نشانیم

براساس اعلام مسئولان قرار است حجاج تهرانی فاجعه منا در قطعه ۵۰ (قطعه شهدای بهشت زهرا) به خاک سپرده شوند.

گزیده ای سخنرانی مسئولین در تشییع پیکر جانباختگان منا:

جنایت آل سعود در منا بدتر از جنایت صهیونیست‌ها در غزه

آیت‌الله ری شهری به عنوان سخنران این مراسم گفت: جنایاتی که حکومت ننگین آل سعود انجام می‌دهد ،از جنایاتی که صهیونیست‌ها در غزه کردند بدتر است چون آنها ادعای خادم‌الحرمین بودن و مسلمانی نداشتند و دشمن بودند.

آیت‌الله ری شهری در مراسم تشیع پیکر عده‌ای از جانباختگان حادثه منا در مصلای دانشگاه تهران با بیان اینکه بی تردید سهل انگاری مسئولین رده بالای سعودی در فاجعه دردناک منا سبب این حادثه شده است اظهار کرد: مساله‌ این نیست که چند مامور رده چندم تخلف کرده باشند و به آن رسیدگی کرده باشند بلکه موضوع سهل انگاری مسولین رده بالاست.

وی با اشاره به این که از قبیل این حوادث در حجم کوچکتر را هر ساله در طریق جمرات که مسیری حادثه خیز است شاهد هستیم تصریح کرد: مسئولین حکومتی باید با توجه به حادثه خیز بودن این منطقه پیش بینی‌های لازم را انجام می‌دادند و سوال ما از مسئولان دولت سعودی این است که چرا پیش بینی‌های لازم را نداشتند و چرا در طول حکومت ننگین خود افراد با تجربه تربیت نکردند تا جلوی این حوادث گرفته شود.

آغاز مراسم تشییع پیکر جانباختگان فاجعه منا/ری‌شهری:جنایت آل سعود در منا بدتر از جنایت صهیونیست‌ها در غزه/اسامی 114 پیکر بازگشته به ایران در پرواز دوم+عکس

ری شهری با بیان این که جای سوال است که چرا مسئولان پس از حادثه ، به مصدومان رسیدگی نکردند و این طور با جان باختگان رفتار کردند گفت:‌اگر هشدار مقام معظم رهبری نبود هنوز هم جان باختگان به کشور بازنگشته بودند.

وی با بیان این که این ها افرادی مستکبرهستند که برای جان انسان‌ها ارزش قائل نیستند خاطر نشان کرد: اگر برای جان انسان‌ها ارزش قائل بودند آن همه کشتار در یمن انجام نمی‌دادند و اخیرا شنیده‌ایم که ۵۰۰ کودک در یمن به دست این رژیم سفاک کشته شده است.

وی افزود: کمترین مسئولیت حکومت آل سعود این است همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند با تشکیل کمیته حقیقت یاب همکاری و موافقت کنند تا با حضور ایران و کشورهای اسلامی این حادثه ریشه یابی شود و از تکرار آن جلوگیری گردد.

ری شهری با بیان این که حکومت آل سعود هر کاری کند و هر تصمیمی بگیرد این ننگ تا ابد از دامن این خاندان پاک نخواهد شد، افزود: با جنایاتی که دولت سعودی در یمن و در فاجعه دردناک منا انجام داد، به پایان راه خود به اذن خدا نزدیک است و در این رابطه روایتی در منشور حکومت مصر از بیان حضرت علی (ع) خطاب به مالک اشتر آمده است که هیچ چیز مانند ستم‌گری عاقبت وخیم ندارد.

وی همچنین با تسلیت به خانواده‌های عزاداران به آیاتی از قرآن کریم در سوره نساء و سوره حج که کشته شدگان در زیارت خانه خدا را بشارت می‌دهد استناد کرد وگفت: در روایات معتبر مختلفی از شیعه و سنی نیز آمده است که کسی که در راه مکه از دنیا برود در روز قیامت غم و غصه ندارد و یک سره او را به بهشت می‌برند و گرچه این عزیزان دچار فاجعه‌ای دردناک شدند اما چنین سرنوشت زیبایی را خداوند برای آنها پیش بینی کرده است.

بهترین پیشنهاد برای پیگیری فاجعه منا تشکیل کمیته حقیقت‌یاب است

سیدرضا اکرمی گفت: حادثه منا یک فاجعه حتمی و قطعی است و باید علت این حادثه که منجر به کشته شدن حجاج مظلوم شده است برای دنیا روشن شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی صبح امروز با حضور در مراسم تشییع پیکر حجاج جان‌باخته در فاجعه منا در جمع خبرنگاران با تسلیت این فاجعه به ملت ایران، اظهار کرد: حادثه منا یک فاجعه حتمی و قطعی است و باید علت این حادثه که منجر به کشته شدن هزاران حاجی خانه خدا شده است برای دنیا روشن شود.

وی افزود: بهترین پیشنهاد، تشکیل کمیته حقیقت‌یاب است و همه کشورهایی که در این حادثه شهید دادند باید نماینده‌ای از آنان در این کمیته حضور داشته باشد و تکلیف این شهدا و بازماندگان را روشن کنند تا مشخص شود این حادثه از سر قصور بوده یا تعمداً اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: این بی‌تفاوتی‌ها و بی‌اعتنایی‌هایی که به خون حجاج بیت‌الله الحرام می‌شود قطعاً مقبول کسی نیست.

دولت درباره فاجعه منا موضع مناسبی را اتخاذ کرد

دبیرکل حزب موتلفه ایران اسلامی گفت: رئیس جمهور و اعضای دولت موضع خوبی را درباره فاجعه منا اتخاذ کردند و در این خصوص مطالب مناسبی را بیان نمودند.

محمدنبی حبیبی صبح امروز با حضور در مراسم تشییع پیکر قربانیان حادثه منا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اتفاقی که در منا افتاد گواه بی‌کفایتی دولت سعودی است، این اولین بار نبود که حج برگزار می‌شود و باید طی این سال‌ها تجربه بیشتری را اندوخته می‌کردند.

وی اضافه کرد: تشکیل کمیته حقیقت‌یاب می‌تواند ابعاد این حادثه را بررسی و مشخص کند.

حبیبی با بیان اینکه در این حادثه نباید به اظهارات خام و عجولانه سعودی‌ها اعتماد و اکتفا کرد، گفت: رئیس جمهور و اعضای دولت در خصوص فاجعه منا موضع مناسبی را اتخاذ کردند و مطالب مناسبی را در این‌باره بیان نمودند.

وی ادامه داد: همه مسئولان باید تلاش کنند تا مسائل خانواده‌های داغدار حل شود و آلام آنان تسکین یابد و بعد به مسائل دیگر بپردازند.

انتهای پیام/مشرق

ساعاتی قبل مراسم تشییع پیکر ۱۰۴ جانباخته فاجعه منا در دانشگاه تهران آغاز شد. پیکر ۱۰۴ مهاجر الی‌الله بر روی دستان مردم داغدار ایران، تشییع شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme