https://telegram.me/empireoflies

جزئیات تحریم‌ها را ضدانقلاب به ترامپ می دهد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دیروز پس از سروصداهای زیاد دولت ترامپ برای اولین بار تعلیق تحریم های هسته ای ایران را که از دولت اوباما صورت گرفته بود، تمدید کرد و به این ترتیب ۱۲۰ روز دیگر این تحریم های هسته ای که در پی توافق هسته ای تعلیق شده اند، معلق خواهند بود. همزمان، آمریکا تحریم های جدیدی برای فعالیت موشکی ایران اجرا می کند.

وزارت خارجه ایالات متحده در نامه ای به کنگره آمریکا اطلاع داد تعلیق تحریم های هسته ای ایران در راستای اجرای برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام، برای ۴ ماه دیگر تمدید می شود. پیش از این دولت اوباما تعلیق تحریم های هسته ای را در ژانویه تمدید کرده بود و این اولین بار است که دولت ترامپ این تحریم ها را تعلیق می کند.

ترامپ که ظاهرا از منتقدان توافق هسته ای با ایران است و آن را «بدترین توافق» نامیده با این حال دولت او بتازگی اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرده است.

البته در تحریم های جدید که دیروز وضع شد می توان خشم آمریکا از اغتشاشات ناکام دو هفته گذشته در ایران را به وضوح مشاهده کرد و این خشم و عصبانیت حتی از دو هفته قبل و حتی قبلتر از آن نیز قابل پیش بینی بود.

هفته گذشته یکی از ضد انقلاب خارج نشین که در دشمنی با ملت ایران هیچ حدو مرزی برای خود قائل نیست در توئیتر خود از مردم ایران خواسته بود که در جریان اغتشاشات اگر از کسانی ناراحت بوده اند اسامی آنها را به وی بدهند تا در جریان تحریم های ترامپ آنها را نیز تحریم کنند.

در جریان تحریم های دیروز ترامپ افرادی و نهاد هایی مثل رئیس قوه قضائیه و ۱۳ شخصیت و نهاد ایرانی وخارجی مرتبط با ایران در فهرست جدید تحریمات خزانه‌داری آمریکا قرار گرفتند.

هم‌زمان با تمدید تعلیق تحریم‌های ایران، خزانه داری آمریکا برخی از شخصیت‌های عالیرتبه ایران و “شرکت‌های حامی فعالیت‌های موشکی” را تحریم کرد. وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های وضع شده به برنامه‌ی اتمی ایران مربوط نیستند، بلکه به گفته آنها به نقض حقوق بشر در ایران بازمی‌گردند.

در میان تحریم شدگان ایرانی از جمله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران، غلامرضا ضیایی، رئیس زندان رجایی شهر و مرتضی رضوی، رئیس شرکت ارتباطات موج سبز و فناموج مستقر وابسته به سپاه پاسداران ایران قرار دارند.

این تحریم ها نشان می دهد که ضد انقلاب خارج نشین نقش اساسی و محوری در تحریم های اخیر آمریکا ایفا کرده اند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme