https://telegram.me/empireoflies

جریمه سیاستمدار فرانسوی برای انتقاد به هلوکاست

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «ژان ماری لوپن» رهبر پیشین جبهه ملی فرانسه روز چهارشنبه به علت تکرار نظر خود در باره اتاق های گاز نازی ها مبلغ ۳۰ هزار یورو (۳۴ هزار دلار) جریمه شد.

قاضی یک دادگاه فرانسه لوپن ۸۷ ساله را که گفته بود قضیه اتاق های گاز نازی ها بخش بی اهمیتی از تاریخ است، به اتهام تکذیب جنایت هایی که علیه بشریت صورت گرفته به پرداخت این مبلغ جریمه محکوم کرد.

دادگاه، ادعای لوپن را در مورد داشتن مصونیت پارلمانی از تعقیب قضایی، رد کرد.

قاضی دادگاه همچنین با صدور دستور انتشار این حکم در ۳ روزنامه فرانسوی، افزود: لوپن باید ۱۰ هزار و یک یورو به عنوان غرامت به ۳ بنگاه و موسسه خیریه بپردازد که این شکایت را مطرح کرده بودند.

لوپن که بعدا مارین دخترش جانشین وی به عنوان رهبر حزب راست افراطی جبهه ملی فرانسه شد، برای نخستین بار این سخنان را در باره اتاق های گاز نازی ها و کشتار یهودیان در سال ۱۹۸۷ بیان کرد.

وی این دیدگاه خود را در سال ۱۹۹۷ در آلمان و ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ در پارلمان اروپا در بروکسل تکرار کرد.

وی دوباره در سال آوریل سال گذشته میلادی (۲۰۱۵) به شبکه تلویزیونی بی اف ام گفت: اتاق های گاز تنها بخشی از جنگ (دوم جهانی) بودند، مگر اینکه ما بپذیریم که این جنگ بخشی از اتاق های گاز بود.

این سخنان لوپن سبب نزاع و اختلاف با مارین لوپن دخترش شد که برای دورنگهداشتن حزب جبهه ملی از مواضع ضد یهودی و نژادپرستانه تلاش می کند.

وی همزمان با اختلاف شدید با پدرش، وی را از عضویت در جبهه ملی خارج کرد.

 
منبع: ایرنا
انتها پیام/

«ژان ماری لوپن» رهبر پیشین جبهه ملی فرانسه روز چهارشنبه به علت تکرار نظر خود در باره اتاق های گاز نازی ها مبلغ ۳۰ هزار یورو (۳۴ هزار دلار) جریمه شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme