https://telegram.me/empireoflies
دادگاه به اصطلاح "حقوق بشر" اروپا، دختران مسلمان سوئیسی را وادار کرده که در استخر مشترک با پسران شنا کنند.

جریمه باورنکردنی شنانکردن با پسران+فیلم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدادگاه حقوق بشر اروپا در سال گذشته میلادی با صدور رأیی به نفع دولت سوئیس، دستور داد والدین مسلمان “موظف” هستند فرزندان خود را برای یاد گیری شنا به استخرهای مختلط بفرستند!

در رای این دادگاه آمده است که اقدام مقامات سوئیس در اجرای اجباری برنامه آموزشی مدارس و تلاش برای “جذب موفقیت‌آمیز کودکان” در جامعه، “موجّه” بوده است.

قضات دادگاه حقوق بشر اروپا اذعان کرده‌اند که اقدام دولت سوئیس نوعی “مداخله در آزادی‌های مذهبی” است، اما اضافه کرده‌اند که این مداخله به حدی نیست که بتوان آن را نقض آزادی مذهبی تلقی کرد!

این دادگاه اروپایی به شکایت دو شهروند سوئیسی ترک‌تبار رسیدگی می‌کرد که حاضر نبودند دختران نوجوان خود را به کلاس‌های اجباری آموزش شنا در استخر مختلط بفرستند.

سرانجام در سال ۲۰۱۰ بعد از یک کشمکش حقوقی طولانی، به پدر و مادر این دختران دستور داده شد که “به دلیل کوتاهی در عمل به تعهدات خود نسبت به فرزندانشان” ۱۳۰۰ یورو جریمه بپردازند.

اما این پدر و مادر سوئیسی ترک‌تبار شکایت کردند که این طرز برخورد با آنها، نقض ماده ۹ کنوانسیون حقوق بشر اروپاست که به حق آزادی اندیشه، وجدان و مذهب مربوط می‌شود. در حکم دادگاه حقوق بشر اروپا آمده است که امتناع مقام‌های سوئیس از قایل شدن استثنا در مورد دختران این زوج، نوعی “مداخله در حق آزادی مذهبی آنها بوده است.”

اما این دادگاه اروپایی در عین حال تاکید کرده که قانون و مقررات مورد ارجاع مقام‌های سوئیس با این هدف تدوین شده که از هر گونه انزوای اجتماعی دانش‌آموزان خارجی جلوگیری شود! در حکم دادگاه همچنین گفته شده که دولت سوئیس آزاد است که نظام آموزشی آن کشور را بر اساس نیازها و سنتهای سوئیس طراحی کند.

شبکه یورونیوز هم با تیتر “مخالفت دادگاه حقوق بشر اروپا با معافیت دختران مسلمان از حضور در کلاس شنا” به گزارش این رویداد پرداخت.

به نوشته یورونیوز، این خانواده ترک تبار پیشتر درخواست کرده بود تا دخترهای ۷ تا ۹ ساله خانواده در کلاس های شنای مدرسه شرکت نکنند.

این تصمیم بر خلاف حکم یک دادگاه در سال ۱۹۹۳ است این دادگاه سوئیسی اجازه داد تا دختر خردسال مسلمان زاده با توجه به خواسته پدرومادرش از پوشیدن مایو در مقابل همکلاسی های پسر خودداری کند.

سایت بی بی سی فارسی هم با درج عنوان “دادگاه اروپایی: دختران مسلمان سوئیسی باید در استخر مشترک با پسران شنا کنند” به این رویداد جنجالی پرداخت.

به نوشته بی بی سی، طی قانونی دیگر دانش‌آموزان مسلمان سوئیس باید با معلمان زن و مرد دست بدهند.

در حکم دادگاه همچنین گفته شده که دولت سوئیس آزاد است نظام آموزشی آن کشور را بر اساس نیازها و سنت های سوئیس طراحی کند.

گفتنی است در بخشی از گزارش صدای آمریکا ایجاد تغییر در فرهنگ جامعه مسلمانان اروپا و نه احترام به قوانین بهانه این اقدام عنوان شده است.

در بخشی از این گزارش آمده است: دادگاه حقوق بشر اروپا می گوید مدارس عمومی نقش مهمی در خوگرفتن بچه های مهاجر با فرهنگ جامعه میزبان دارند.

دانلود

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

دادگاه به اصطلاح “حقوق بشر” اروپا، دختران مسلمان سوئیسی را وادار کرده که در استخر مشترک با پسران شنا کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.85 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme