https://telegram.me/empireoflies

جبهه متحد مقاومت، تراژدی رژیم صهیونیستی و مزدوران آن

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبثینه شعبان تحلیلگر مسائل عربی و مشاور اطلاع‌رسانی بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه در مقاله‌ای با اشاره به شکست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر به مسکو تأکید کرد که سابقه نداشت بنیامین نتانیاهو با حالت تردید و با نگاه های متوالی به برگه هایی که در دست داشت، در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شود، گویا به دنبال راه نجاتی برای خود می گشت.

این اولین بار بود که نتانیاهو بعد از نشست این‌چنینی در کنفرانس خبری از روی نوشته می خواند. مخاطب برای اطلاع پیدا کردن از مضمون این دیدار نیاز به اظهارات نتانیاهو نداشت، چرا که چهره جدی ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و نگاه‌های وی با گوشه چشم به مهمان خود به دنیا نشان می‌داد که پوتین با دیده شک و تردید به اظهارات و بزرگ‌نمایی‌های مکرر و خسته‌کننده رژیم صهیونیستی  در رابطه با خطرات ایران گوش داده است. حتی قبل از خواندن گزارش مجله پراودا در روز ۲۵ اوت با عنوان “کابوس نتانیاهو به واقعیت پیوست” نیز می‌توان به این نتیجه رسید که پوتین طرح‌های تجاوزطلبانه نتانیاهو را رد کرده است. این گزارش تأکید می‌کند که پوتین به نتانیاهو پاسخ داد که ایران متحد راهبردی روسیه در خاورمیانه است.

هنگامی که نتانیاهو در توصیف خطرات ایران مبالغه کرده، پوتین به او پاسخ داد: متأسفانه ما نمی‌توانیم در اینجا به تو کمک کنیم. پایگاه اینترنتی این روزنامه روس زبان نوشت که نتانیاهو در قانع کردن پوتین به گوش سپردن به آهنگ خسته‌کننده اسرائیل در رابطه با توسعه‌ طلبی ایران در خاورمیانه شکست خورد.

در همین رابطه روزنامه صهیونیستی معاریو در شماره روز ۲۳ آگوست خود تأکید کرد که اسرائیل در عرصه جهانی منزوی شده‌اند، بر خلاف شرایطی که در محافل وهابی حاکم بر خلیج فارس دارد و تریبون‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای و نمایندگان و مزدوران آنها مانند طوطی اظهارات خسته‌کننده نتانیاهو را تکرار می‌کنند.

سؤالی که اینجا مطرح می‌شود این است که چرا اسرائیل دچار این تراژدی شده و سفرهای متوالی به واشنگتن و روسیه و بزرگ‌نمایی نسبت به خطرات پیرامونی خود را در دستور کار قرار داده است؟ اخیراً چه اتفاقی رخ داده که باعث این همه واکنش از سوی سرکردگان رژیم غاصب صهیونیستی شده است؟ آیا نتانیاهو و حاکمان تل‌آویو اعتقاد دارند که دولت‌های جهان نیز به اندازه سران کشورهای حاشیه خلیج فارس ابله و ساده هستند؟

تحول اساسی که باعث این همه واکنش تل‌آویو شده تغییر موازنه های قدرت در منطقه بعد از پیشروی ارتش سوریه و عراق و نیروهای مقاومت در مناطق مختلف و آزادسازی موصل و رسیدن به توافق در جنوب سوریه است که به اسرائیل و اردن اجازه و نقشی برای نظارت بر منطقه را نمی‌دهد.  

هماهنگی و همراهی آشکار و پنهان بین عراق و سوریه و لبنان با حضور ایران و روسیه در هماهنگی جبهه‌های گسترده شده از ایران تا لبنان و دریای مدیترانه ، باعث شده رژیم صهیونیستی عنصر تسلط خود را که طی دهه‌های گذشته به آن عادت داشت، از دست بدهد. نیروهای مقاومت ثابت کردند که شکستن هیبت تبلیغات رژیم صهیونیستی اتفاق غیرممکن  نیست و دشمن باید در محاسبات خود براساس تحولات میدانی و منطقه‌ای و بین‌المللی جدید تجدیدنظر کند. عاملی که کم اهمیت‌تر از این عامل منطقه‌ای و بین‌المللی نیست، موفقیتی است که نیروهای مقاومت و ارتش عربی سوریه و عراق و در این کشورها و در منطقه قلمون به دست آورده اند و این موفقیت‌ها باعث فروپاشی روزافزون گروه‌های تروریستی در انواع و اقسام خود شده است. به این ترتیب منطقه جغرافیایی که سوریه را با لبنان متصل می‌کند، بار دیگر تحت کنترل درآمده و آلت دست‌های رژیم صهیونیستی و خائنان و مزدوران تروریست تحت اسامی مختلف از این منطقه اخراج شدند.

این موضوع است که به تراژدی سردمداران رژیم اسرائیل تبدیل شده و آنها را مجبور کرده به این روش دیوانه‌وار و عجیب و غریب در برابر دوربین‌های تلویزیونی وارد عمل شوند. پیروزی متحدان مقاومت در درگیری‌ها باعث شده رژیم صهیونیستی مواضعی که از کنترل مزدوران تروریست‌ها مطمئن بود را از دست بدهد و برای هزارمین بار ثابت کند که تروریست‌ها نظیر داعش و جبهه النصره و دیگر گروه های آن مزدور و آلت دست صهیونیست ها هستند.

نکته بعدی اینکه نیروهای مقاومت و ارتش عربی سوریه و عراق موفق شدند به سطح بی‌سابقه ای آمادگی ‌های میدانی و مبارزاتی دست پیدا کند که باعث به وحشت انداختن دشمن صهیونیستی شده و آن را مجبور کرده در محاسبات خود نسبت به هر جنگ آینده تجدید نظر کنند.

به این ترتیب رفتار دیوانه‌وار رژیم صهیونیستی تنها در نتیجه از دست دادن اراضی تحت امر خود که پیش از این در دست مزدوران تروریست وابسته به رژیم صهیونیستی قرار داشت، نیست، بلکه از احتمال هر درگیری احتمالی آینده با کسانی ناشی می‌شود که به دنبال آزادسازی اراضی خود از چنگال اشغالگری منفور رژیم صهیونیستی خواهد بود. به این ترتیب آموزش‌ها و آمادگی ارتش رژیم صهیونیستی هر اندازه که باشد، در مقایسه با درگیری‌های میدانی که نیروهای مقاومت و ارتش سوریه و عراق وارد آن شده‌اند، آموزش هایی تئوری و غیر واقعی خواهد بود. این در حالی است که سرعت عمل این ارتش، در ریشه‌کن کردن مزدوران و حامیان آنها در عرصه میدانی، صهیونیست ها را غافلگیر کرده است.

موضوع بعدی این است که هماهنگی بین ایران و عراق و سوریه و لبنان یکی دیگر از کابوس‌هایی است که باعث وحشت دشمن صهیونیستی شده است. قدرت رژیم صهیونیستی مبتنی بر ایجاد تفرقه و درگیری بین عرب هاست. اما اگر کشورهای مختلف استراتژی و طرح و برنامه خود را متحد کنند، رژیم صهیونیستی می‌داند که مانند تروریست‌ها و مزدوران خود در آستانه فروپاشی قرار خواهد گرفت.

موضوع دیگری که باعث نگرانی اسرائیلی‌ها شده است، این است که سفرهای مکرر مقامات رژیم صهیونیستی به آمریکا نتیجه‌های مورد نظر آنها را نداشته است، چرا که متحد تاریخی و استراتژیک آنها امروز دچلار اختلافات داخلی و تنش با دیگر طرف‌های بین‌المللی شده و حتی با وجود سرقت ثروت‌های عربستان و دیگر کشورهای خلیج فارس اعتبار خود را به عنوان قدرت برتر داخلی و خارجی از دست داده است. به این ترتیب شریک رژیم صهیونیستی نتوانسته راه‌حل مطمئنی برای آنها دست و پا کند، به همین علت بود که سردمداران تل آویو دروغ‌های همیشگی خود را زیر بغل گرفته و به مسکو رفتند و از خطرات پیرامونی خود صحبت کردند. این در حالی است که آنها خودشان اراضی عربی را اشغال کرده‌اند و درخت‌ها را قطع و مردم را می‌کشند.

امروز ثابت شده است تروریسمی که سوریه و عراق و لیبی و یمن را هدف قرار داده و ریشه‌های تاریخی و فرهنگی و تمدنی آن را از بین برده و میلیون‌ها نفر را به قتل رسانده، تروریسمی صهیونیستی است که توسط خاندان سعودی تأمین مالی می‌شود و هیچ ارتباطی با اسلام ندارد. ریچارد دیرلوف رئیس سابق سرویس‌های جاسوسی انگلیس (MI6) در گفتگویی در لندن اعتراف می‌کند که عربستان سعودی به داعش در تسلط بر موصل در شمال عراق و شرق سوریه کمک کرده است. روزهای آینده مشخص می‌شود که عربستان آلت دست صهیونیست‌ها است و این کشور به همراه قطر اموال فراوانی را برای تخریب کشورهای عربی و شهرهای مختلف آن از نمرود گرفته تا موصل و تدمر و حلب و صنعا و صعده و العوامیه و بحرین هزینه کرده اند.

امروز ما در مرحله ای قرار داریم که ابزارهای صهیونیستی در اراضی سوریه و عراق دچار فروپاشی شده و سرکردگان رژیم غاصب صهیونیستی از این موضوع به خود می‌لرزند، چرا که جنگ ظالمانه‌ای که آنها و مزدوران آن در عربستان و سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس ضد ملت های طراحی کردند، باعث افزایش قدرت ارتش و مقاومت قهرمانانه و مهارت و کفایت ما شده است. آنها در این شرایط چه کار خواهند کرد؟ خداوند کاروان شهدای ما را رحمت کند که در راه امت جان خود را فدا کردند. من برای مجروحان شفای عاجل از خداوند می‌خواهم و برای اطمینان بخشیدن به قلب دوستداران آنها می گویم که آنها در مسیر قضیه اول مسلمانان و عرب ها یعنی آرمان فلسطین و اراضی اشغالی و کسب حقوق مشروع ملت ما در اراضی و دیار خود، خود را فدا کرده اند.

امروز حق آشکار شده و باطل از بین رفته است، چرا که باطل نابود شدنی است. تراژدی که امروز رژیم صهیونیستی با آن مواجه شده و رفتارهای خشمگینانه‌ای که انجام می‌دهد، واقعیت و ماهیت مناسبات این رژیم با تمامی عوامل تخریب روشمند در سوریه و لبنان و عراق و لیبی و یمن را مشخص می‌کند. تاریخ نیز چهره واقعی تمامی حوادثی که ما در آن زندگی کرده‌ایم را روشن خواهد کرد. دیدار بنیامین نتانیاهو با ولادیمیر پوتین و زبان بدن به کار رفته از سوی وی در این دیدار نیز تنها مقدمه ای در این مسیر است.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

تحول اساسی که باعث واکنش وحشت زده و جدی تل‌آویو شده، تغییر موازنه های قدرت در منطقه بعد از پیشروی ارتش سوریه و عراق و نیروهای مقاومت در مناطق مختلف و آزادسازی موصل و رسیدن به توافق در جنوب سوریه است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme