https://telegram.me/empireoflies

جانبازی که انتقام مدافعان حرم را از بی بی سی گرفت

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چندی پیش در گزارشی از شبکه بی بی سی فارسی به افغانستانی هایی اشاره شد که در جنگ سوریه بر علیه تکفیری ها می جنگند. در این گزارش مستند گونه که توسط یکی از خبرنگاران بی بی سی فارسی که در امور پناهجویان فعال است تهیه شده بود با چند تن از مهاجران افغان در اروپا مصاحبه هایی شده بود که در آن گفته می شد که ایران به زور مهاجران افغان را برای دادن تابعیت و یا اجازه اقامت به جنگ سوریه می فرستد.

این مستند با واکنش های زیادی در بین فغانستانی های مقیم ایران داشت و عده زیادی از رزمندگان افغان و خانواده های شهدای افغان مقیم ایران این حکایت ها را به شدت تکذیب نمودند.و حتی صدای خبرنگاران ضد انقلاب مقیم اروپا هم از شدت وقاهت این شبکه در آمد .

چند روز پیش در بخش خبر تلویزیون بی بی سی پس از اینکه مجلس شورای اسلامی مصوبه ای برای دادن اقامت به خانواده های شهدای افغان داشت مصاحبه ای با یکی از خبرنگاران ونویسندگان کشورمان انجام شد. این مصاحبه از آنجایی که به صورت زنده پخش می شد فرصت خوبی بود برای افشای دروغگویی های این رسانه وابسته به ملکه بریتانیا.

محمد حسین جعفریان از نویسندگان و خبرنگاران ارزشی و انقلابی است که سال ها در افغانستان به عنوان رایزن فرهنگی ایران فعالیت داشته و رابطه بسیار حسنه وعمیقی با نخبگان این کشور و همچنین افغانستانی های مقیم ایران دارد.وی که از مشهد این مصاحبه زنده را انجام می داد در جواب سوال مجری این شبکه که می گفت آیا ایران به دلیل این که این افراد را در محذوریت قرار دهد تا برای گرفتن اقامت به جنگ به تروریست ها برود

در جواب این سوال آقای جعفریان به شدت این تلقی را رد می کند و با اشاره به مصوبه مجلس می گوید که رفتن این افراد به سوریه یا ماموریت های نظامی دیگر کاملا داوطلبانه است همانند جنگ ایران و عراق که صدها تن از مهاجرین ایرانی در این جنگ شهید شدند و اکنون خانواده های آنان در کابل از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند.

وی دادن چنین حقی را به اتباع دیگر کشورها را امری عادی و السویه دانست و در تاکتیکی بسیار هوشمندانه از ارتش انگلستان متجاوز در افغانستان اشاره کرد که به مترجمین افغان خود بابت ترجمه صحبت هایشان با این که در کشور خود حضور دارند اقامت دائم در انگلستان اعطا می کند یا اینکه هزینه های درمان و دیه این افراد را به تناسب وضعیتشان در حین انجام وظیفه برای نیروهای انگلیسی تقبل می کند.

در ادامه این مصاحبه جعفریان در پاسخ به سوال دیگری از مجری خبر می گوید به باور من بی بی سی فارسی تلاش دارد تصویر دیگری از حضور افغانستانی ها و خلاف آنچه که وجود دارد را نشان دهد و علتش را من نمی دانم و البته آن مستندی را که خانم صحرایی ارائه دادند که نمی توان نه نام مستند بر آن نهاد نه می توان گفت یک گزارش خبری محکم و مستدل است مواردی بسیار اندکی از واقعیات را منعکس کردند.

وی با تاکید بر این قضیه که در گزارش های دروغ بی بی سی هم اندک حقیقتی یافت می شود و این مشی بی بی سی برای ارائه دروغ است گفت:”از گذشته های دور احزاب افغانی دفاتری را در ایران داشتند و این دفاتر نیرو هایی را از محلات مختلف جذب می کردند که در جنگ های افغانستان کمک می کردند و البته همین دفاتر در جنگ سوریه بر علیه تروریست ها نیز در حال جذب نیرو هستند و دولت ایران این اجازه را به این دفاتر می دهد تا در جنگ سوریه نیز مشارکت داشته باشند.

وی به بخشی از مستند بی بی سی اشاره کرد که به رزمندگان افغان تهمت می زند که به خاطر پول و اجازه اقامت به جنگ تروریست ها می روند و این نیش و کنایه ها را یاد آور دوران دفاع مقدس دانست که به رزمندگان ایرانی نیز برخی ها چنین نیش هایی را می زدند.مدافعان اسد

جعفریان در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از مجری خبر بی بی سی که سعی دارد بحث را به سمتی ببرد که بنگاه خبرپراکنی بی بی سی موافق آن است گفت این قانون هیچ الزامی را متوجه دولت نکرده است و در این قانون تنها اجازه به دولت داده شده که به خانواده های شهدای افغان تابعیت داده شود و ممکن است این  قانون به واقع تا یک سال دیگر به عمل تبدیل نشود.

وی در ادامه گفت در مستند ذکر شده سراغ عده ای از پناهنده ها رفته اند که تازه از دریا رسیده اند و به امید پناهندگی در آن کشور اروپایی آنوقت چه انتظاری از طرف دارید که بگوید نه ما داوطلبانه به جنگ سوریه رفتیم!!!وی می گوید این قدر موضوع را برعکس و دروغ جلوه دادن بسیار تاسف آور است اگر نظام قدرت به زور فرستادن به جنگ سوریه را داشت چرا پس نمی تواند یک میلیون مهاجر غیر قانونی افغانی را به کشور خودشان برگرداند؟

وی در انتها نیز اشاره ای به اسناد گفته شده در مستند بی بی سی اشاره کرد که ظاهرا سند هایی که در این مستند اشاره می شود از یک نوجوان عکاس افغانی که در هلند می خواهد پناهنده شود اخذ شده و با این گفته خود کلیه اسنادی را که بی بی سی در مستند های خود از آن نام می برد را زیر سوال برد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. چ کسی به جعفریان مجوز داده که بی بی سی حاضر باشه که شما الان ازش دفاع می کنید؟؟؟

    اگه یکی از اصلاح طلبان با بی بی سی مصاحبه کرده بود براش هزارتا پرونده جرم، کودتای مخملی و دیدار با حورج سورس و … جور می کردید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme