https://telegram.me/empireoflies

۲۰۰ جاسوس آمریکایی در آلمان با لباس دیپلمات

به گزارش «امپراتوری دروغ»، یک گزارش محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا می‌گوید، بر پایه اطلاعات شعبه این سازمان در آلمان بیش از ۴۰ تروریست دستگیر یا کشته شده‌اند.

سایت دویچه وله (DeutscheWelle) آلمان نوشته است: آمریکا از قرار معلوم توانسته است از اطلاعاتی که از مرکز اروپایی آژانس امنیت ملی آمریکا مستقر در آلمان به دست آورده برای دستگیری یا کشتن افراد مظنون به تروریست استفاده کند.

بر اساس گزارش هفته‌نامه “اشپیگل”، در سطح آلمان بیش از ۲۰۰ مأمور مخفی و اطلاعاتی آمریکا به صورت رسمی در پوشش دیپلمات فعالیت دارند.

به این رقم باید احتمالا صدها کارمند شرکت‌های خصوصی را نیز افزود که به مأموریت از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) مشغول به کار هستند.

استفاده از شعبه آلمان آژانس امنیت ملی برای دستگیری و کشتن تروریست‌ها

در یک گزارش محرمانه‌ی آژانس امنیت ملی آمریکا آمده که اطلاعاتی که همکاران این سازمان در سطح آلمان جمع‌آوری کرده‌اند باعث “دستگیری یا کشته شدن بیش از ۴۰ نفر” شده است.

این سند می‌افزاید که این اطلاعات کمک زیادی به “جنگ علیه ترور” و موفقیت در اجرای سیاست ایالات متحده در آفریقا کرده است.

تأسیسات رادار در منطقه بادآیبلینگ آلمان

این خبر را هفته‌نامه آلمانی “اشپیگل” به نقل از اسناد ادوارد اسنودن، افشاگر فعالیت‌های محرمانه آژانس امنیت ملی، منتشر کرده است.

آژانس امنیت ملی آمریکا در این سند گزارش می‌دهد که رهبری این سازمان اطلاعاتی مخفی در سال ۲۰۰۳ تصمیم گرفته است بر شمار پرسنل خود در آلمان بیافزاید.

در پی این تصمیم، گروهی از کارشناسان و تحلیل‌گران شروع به جمع‌آوری اطلاعات در باره گروه‌های تروریستی در شمال آفریقا کرده‌اند.

از گروه کوچک تحلیل‌گران اطلاعاتی آمریکا در آلمان، بزرگ‌ترین شعبه‌ی آژانس امنیت ملی آمریکا در “گریسهایم” در نزدیکی شهر دارمشتات شکل گرفت.

در این سند محرمانه گفته می‌شود که از این مکان مخفی در مجموع ۲۶ مأموریت اطلاعاتی شروع شده است.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme