Notice: Undefined variable: current_value in /home/empireof/domains/empireoflies.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/panel/post-options.php on line 761

جاسوسی در پوشش گردشگری

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه خبری آمریکایی «سیبیاس» هفته گذشته (۱۷ خرداد ۹۴) طی گزارشی درباره حضور گردشگران آمریکایی در ایران در جریان مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی و گروه ۵+۱ ، گفت: “مردم ایرانیان از هر فرصتی را برای گشتو گذار در فضاهای بیرون از خانه استفاده می‌کنند، از گشت‌زنی در پارک‌های ملی و جنگلی تا تماشای معماری شگفت‌انگیز بناهای باستانیآمریکایی‌ها نیز به عنوان گردشگر به آنها می‌پیوندند و همه جا با برخورد خوب مردم ایران مواجه می‌شوند …”

این گزارش بدون اشاره به سابقه جاسوسی و دخالت آمریکا در امور داخلی کشورمان، انقلاب اسلامی ملت ایران را عامل قطع رابطه دو کشور دانست و گفت: “در سال ۱۹۷۹ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سفارت آمریکا در تهران اشغال شد و گروگان‌گیری روی داد و از آن پس دو کشور با یکدیگر دشمن شدند … هنوز نیز شعارهای مرگ بر آمریکای تندروها در ایران شنیده می‌شود و بر دیوارها موجود است…”

«الیزابت پالمر» خبرنگار «سی‌بی‌اس» در تهران

«الیزابت پالمر» خبرنگار «سی‌بی‌اس» در تهران

«الیزابت پالمر» خبرنگار شبکه «سیبیاس» در بخش دیگری از گزارش گفت: “… با وجود این، تعداد آمریکایی‌هایی که در سال جاری از ایران بازدید می‌کنند،  ۲ برابر سال قبل شده … همچنین تعداد گردشگران اروپایی و غرب‌آسیا نیز افزایش چشمگیری داشته، به طوری که ایران اکنون با کمبود هتل برای گردشگران مواجه شده است …”

این رسانه آمریکایی در گزارش خود با اشاره به یکی از پروژه‌های عظیم هتل‌سازی در تهران، موفقیت صنعت گردشگری و در کل اقتصاد ایران را به توافق هسته‌ای ایران و گروه ۵+۱ ربط داد و مدعی شد اگر توافق هسته‌ای انجام شود تعداد گردشگران خارجی که به ایران می‌آیند بیشتر می‌شود و در پی آن وضعیت زندگی مردم ایران بهتر خواهد شد.

گزارش «سی‌بی‌اس»

گزارش «سی‌بی‌اس»

سال گذشته نیز قطار «عقاب طلایی دانوب» شامل هزاران نفر از گردشگران اروپایی و آمریکایی به کشورمان آمد. بیشتر مسافران این قطار را گردشگرانی از کشورهای آلمان، روسیه، سوئیس، دانمارک، انگلیس، استرالیا ، آمریکا، هلند، سوئد، فرانسه، مکزیک و البته مجارستان تشکیل می‌دادند که از ماه‌ها پیش برای آمدن به ایران چشم انتظار می‌کردند.

این افزایش قابل توجه علاقه گردشگران خارجی برای سفر به ایران و دیدار از شهرهای مختلف کشورمان، نتیجه امنیت و آرامشی است که بسیاری از رسانه‌های بیگانه طی سالها و ماه‌های اخیر تلاش کرده‌اند آن را از بین ببرند.

در واقع این افزایش ورود گردشگران خارجی به ایران سبب ناکام ماندن نقشه‌های رسانه‌های خارجی شده است. اما در این مدت مواردی از سوءاستفاده دشمنان ملت ایران از این تورهای گردشگری دیده شده است؛ به نحوی که افرادی در پوشش گردشگری با حضور در کشورمان به دنبال اهداف جاسوسی، ضدامنیتی و ضدسیاسی پرداخته‌اند.

نمونه بارز و آشکار این ادعا، حضور چندی‌پیش خبرنگار اسرائیلی با گذرنامه جعلی اروپایی در ایران و جاسوسی از برخی اماکن مهم است. این مورد تنها نمونه نیست و بسیاری از افرادی که در پوشش گردشگری و مسافرت به ایران می‌آینده، به‌طور مستقیم و غیرمستقیم اهداف دیگری را دنبال می‌کنند.

حضور خبرنگار اسرائیلی با گذرنامه جعلی در ایران

حضور خبرنگار اسرائیلی با گذرنامه جعلی در ایران

ماه گذشته نیز گروهی از گردشگران آمریکایی در قالب هیأتی اقتصادی به ایران سفر کردند که رفتارها و جلسات مشکوک آنها با برخی عناصر مسئله‌دار، حاشیه‌ساز شد.

گفتنی است، بسیاری از این تورهای گردشگری برای اروپایی و آمریکایی‌ها توسط فردی به نام «ا.پ» که یکی از تاجران و برج‌سازان معروف کشور است انجام می‌شود. وی یکی از عوامل تور گردشگری با قطار در سال گذشته و «رالی دوچرخه‌سواران در جاده ابریشم» و «رالی موتورسواران اروپایی» در ایران بوده است. در بین افرادی که توسط این فرد به ایران سفر می‌کنند، مواردی از حضور جاسوس‌های خارجی نیز وجود داشته، که این موضوع ضرورت توجه بیشتر مسئولان ذی‌ربط را دوچندان می‌کند.

انتهای پیام/

Notice: Undefined variable: current_value in /home/empireof/domains/empireoflies.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/panel/post-options.php on line 761

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme