https://telegram.me/empireoflies

جاسوسی در بی‌بی‌سی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: برنامه «به عبارت دیگر»، از جمله برنامه‌های شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» است که بخش مهمی از جریان‌سازی اصلی این شبکه درباره ملت ایران بر عهده دارد.

بررسی عمیق‌تر محتوا و روند هدایت برنامه «به عبارت دیگر» شبکه «بی‌بی‌سی فارسی»، نشان می‌دهد که در این برنامه موضوعی از پیش طراحی‌شده اصالت دارد و میهمان برنامه نیز بر اثر نگاه سیاسی و اعتقادی‌اش دعوت می‌شود تا پاسخ‌هایش با آنچه بی‌بی‌سی به دنبال آن است، هم‌سو گردد تا تفکر مورد نظر «بی‌بی‌سی فارسی» از طریق یک واسطه به مخاطبین القاء شود.

«به عبارت دیگر»، همان‌طور که از نامش پیداست، سعی دارد ابعاد تازه و متفاوتی از موضوعات یا پدیده‌ سیاسی مرتبط با موضوع مورد‌ نظر را برای مخاطبانی که منتظر شنیدن حرف‌­ها و روایت­‌های ناگفته­ هستند، بیان کند.

در واقع، این برنامه سعی دارد بی­‌بی­‌سی و مجری برنامه را در مقام یک پرسش‌گر بی­‌طرف نشان دهد و موضوعات گزینش شده خود را براساس اهداف، مأموریت­‌ها و سیاست­‌های این شبکه روایت کرده و به اهداف مورد نظر حمله نماید و به تغییر نگرش مخاطبین درباره برخی مسائل بپردازد.

در جدیدترین برنامه «به عبارت دیگر»، «دایانا دارک» مهمان برنامه بود که بی‌بی‌سی برای معرفی او از عنوان “نویسنده و تحلیلگر سوریه و جهان عرب” استفاده کرد.

به عبارت دیگر - عنایت فانی - دایانا دارک

«دایانا دارک» زنی انگلیسی است که چند سال پیش از وقوع جنگ در سوریه به بهانه‌هایی به این کشور سفر کرد و در این کشور به زندگی پرداخت. او در این برنامه دلیل سفر و زندگی به سوریه را علاقه به فرهنگ و تمدن باستانی سوریه عنوان کرد و ادعا کرد که “خریدن و بازسازی بخشی از میراث فرهنگی سوریه را وظیفه خود می‌دانستم”؛ اما با دقت در سخنان او، به نظر می‌رسید دارک علاوه بر زندگی در سوریه، فعالیت‌های مخفی دیگری نیز انجام داده و به بررسی جامعه سوریه می‌پرداخت.

«دایانا دارک» در برنامه مذکور با بیان این ادعا که همواره شکاف بزرگی بین مردم و دولت سوریه وجود داشت، بدون اشاره به نتایج نظرسنجی مراکز غربی درباره محبوبیت ۵۰ درصدی بشار اسد در بین مردم سوریه حتی پس از گذشت جنگ ۴ ساله در این کشور، گفت: “حکومت بشار اسد هویت مردم سوریه را سرکوب کرده و اکثر مردم این شکور مخالف اسد هستند …”

در این برنامه «عنایت فانی» مجری برنامه نیز با آنکه سعی می‌کرد با سوالات چالشی مهمان برنامه را به‌ظاهر با مشکل مواجه کند، اما نتیجه سوالات او چیزی جز تقویت جایگاه و اعتبار میهمان انگلیسی برنامه نبود.

«به عبارت دیگر» سعی کرد تا با معرفی «دایانا دارک» به‌عنوان یک اروپایی علاقه‌مند به فرهنگ سوریه، غربی‌ها را دلسوز مردم و فرهنگ سوریه و دیگر کشورهای منطقه معرفی نماید و به مخاطبین القاء کند که انقلاب در سوریه (جنگ در سوریه) ادامه انقلاب‌های کشورهای عربی مانند تونس، لیبی و مصر بوده است.

«دیانا دارک» عامل سرویس‌های امنیتی انگلستان

«دیانا دارک» عامل سرویس‌های امنیتی انگلستان

«دایانا دارک» که سوابقی از ارتباط او با دستگاه‌های امنیتی انگلستان وجود دارد، در این برنامه با مطرح کردن ادعای اینکه عملکرد «بشار اسد» عامل اصلی جنگ در سوریه بود، از این سخن نتیجه گرفت که پس اکنون این اسد است که باید مسند قدرت در سوریه را خالی کند.

این به‌ظاهر نویسنده انگلیسی که باید در واقع او را عامل سرویس‌های امنیتی غربی در سوریه دانست، در ادامه بدون اشاره به کمک‌های تسلیحاتی دولت‌های اروپایی و فراهم‌کردن شرایط برای رفتن تروریست‌ها از مبدأ کشورهای غربی به سوریه، مدعی شد که غرب در وقایع سوریه کنار ایستاد و تنها به صدور بیانیه اکتفا کرد، تا اینگونه به مخاطبین برنامه «به عبارت دیگر» القاء شود که واقعاً آمریکا و اروپا در جنگ سوریه نقشی نداشتند و این کشورهایی مانند ایران و روسیه بودند که بر آتش جنگ در سوریه دمیدند!

«دایانا دارک» عامل دستگاه‌های امنیتی و جاسوسی غربی که به‌نظر می‌رسد با هدف بررسی فضای سیاسی و اجتماعی جامعه سوریه و سنجش شرایط سقوط دولت «بشار اسد» به سوریه سفر کرده بود، در انتهای برنامه حتی ادعا کرد که اسد در تشکیل گروهک تروریستی داعش نیز نقش داشته و برای او نابودی سوریه مهم نیست، بلکه این کشورهای غربی هستند که به‌دنبال مقابله با تروریست‌های داعش هستند!

انتهای پیام/

در جدیدترین برنامه «به عبارت دیگر»، «دایانا دارک» مهمان برنامه بود که بی‌بی‌سی برای معرفی او از عنوان “نویسنده و تحلیلگر سوریه و جهان عرب” استفاده کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.82 ( 3 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. سلام
    از وقتی که با سایت شما آشنا شدم نگاهم به تلویزیون ماهواره ای تغییر کرده
    ممنون از خوبیاتون

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme