https://telegram.me/empireoflies

جاسوسی از ایران در پوشش فعالیت اقتصادی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مدتهاست کشورهای غربی و رسانه های وابسته به آنها با جنجال و تبلیغات منفی سعی دارند بازداشت جاسوسان در ایران را با ادعای فعالیت علمی یا اقتصادی این افراد زیر سؤال ببرند.

در حالی که اخیرا گزارش‌هایی درباره فعالیت‌های جاسوسی سازمان موسوم به “اتحاد علیه ایران هسته‌ای” (UNAI) منتشر شده است.

این سازمان جاسوسان خود را تحت پوشش فعالان اقتصادی به همایش ها و گردهمایی هایی در ایران اعزام کرده و از طریق آنها سعی نموده تا راه های نفوذ به ساختار اقتصادی کشور را پیدا کند.

در پی انتشار این گزارش ها، یکی از مدیران این سازمان در گفتگو با بی‌بی‌سی ضمن پذیرش اعزام جاسوس به ایران، گفت: «این سازمان با دریافت اطلاعاتی از داخل ایران، شرکت های خارجی حاضر در کنفرانس های تجاری ایران را شناسایی و تلاش می کند تا به هر نحوی از سرمایه گذاری آنها در ایران یا همکاری آنها با شرکت های ایرانی جلوگیری شود.»

مجری بی‌بی‌سی در این گفتگو با نام بردن از عربستان و امارات تلاش کرد تا نقش آمریکا در جاسوسی های این سازمان آمریکایی را پنهان کند، اما «دن راث» مدیر تحقیقات سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای در پاسخ به این سؤال تنها سکوت کرد.

پیش‌تر نیز همزمان با برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل در شهریورماه ، این سازمان نشستی ضدایرانی را با حضور گروه های جدایی طلب و تروریستی برگزار کرده بود که در پی آن، با تحریم وزارت خارجه ایران روبرو شد.

انتهیا متن/ جام

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme