https://telegram.me/empireoflies
عکس: irdc.ir

تیمور بختیار؛ از ریاست ساواک تا فساد اخلاقی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تیمور بختیار اولین رئیس ساواک، قبل از رسیدن به ریاست ساواک از مال دنیا چیزی نداشت، اما فورا به یکی از ثروتمندان و سرمایه داران بزرگ کشور تبدیل شد.

او غیر از آنکه از بودجه ساواک برای نفع شخصی استفاده می کرد، علنا از متمولین کشور باج خواهی هم میکرد و در صورت مقاومت، فورا برایش پرونده سازی و به جرم داشتن گرایشات توده ای یا مصدقی یا وابستگی به فدائیان اسلام زندانی اش می کرد.

برخی از کارهای تیمور بختیار موجب بی آبرویی دولت و دستگاه اطلاعات کشور شده بود. مثلا اگر از یک دختر و یک زن در خیابان خوشش می آمد به مأمورانی که همراهش بودند دستور می داد که آن زن یا دختر را با توسل به زور به خانه اش ببرند تا او را تصاحب نماید. یکبار وقتی بختیار از خیابانی در تهران عبور می کرد متوجه زن جوانی شد که سرگرم پر کردن سطل حلبی خود از آب شیر فشاری خیابان بود. بختیار با دیدن زن جوان به راننده دستور داد که زن را به داخل اتومبیل بیاورند.

در برابر چشمان مردم و به رغم اینکه زن فریاد می زد که شوهردار است، تیمور وی را به خانه اش برد و تصاحب کرد. پس از چند روز زن جوان که در خانه تیمور مورد بهره‌کشی جنسی قرار گرفته بود، از خانه بیرون انداخته شد و با آتش کشیدن خود، خودکشی کرد. جایگاه سیاسی بختیار به عنوان رئیس دستگاه اطلاعاتی رژیم، مانع از آن شد که به وی کوچکترین اعتراضی شود.

منابع: تاج الملوک آیرملو، خاطرات ملکه پهلوی، ص ۱۳۸/ اسکندر دلدم، من و فرح پهلوی، ص ۵۶۰ / فساد در رژیم پهلوی دوم، ص ۵۷

انتهای پیام/

تیمور بختیار اولین رئیس ساواک، قبل از رسیدن به ریاست ساواک از مال دنیا چیزی نداشت، اما فورا به یکی از ثروتمندان و سرمایه داران بزرگ کشور تبدیل شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. متاسفانه همین تیمور بختیار یکی از خوانندگان قبل از انقلاب را نیز به همین روش تملک میکند که همین مشکلات زیادی برای آن خواننده بوجود میآورد .

    تیمور بختیار نمونه روشنی از ماموران فاسد دوران پهلوی است که از خیانت و جنایت و فساد اخلاق کارنامه ای بسیار سیاه و ننگین دارد .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme