https://telegram.me/empireoflies

تیغ سانسور بر راهپیمایی عظیم اربعین + تصاویر

اختصاصی به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در حالی که تنها یک روز (دو روز در عراق) تا اربعین  سرور و سالار شهیدان و شهدای واقعه عاشورا باقی مانده، از چند روز پیش میلیون‌ها نفر از عشاق اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل عباس(ع) به‌صورت پیاده مسیر منتهی به شهر مقدس کربلا را طی می‌کنند.

با آنکه در روزهای اخیر حتی برخی از رسانه‌های غربی نتوانسته‌اند این رخداد بزرگ را نادیده بگیرند، اما تقریبا همه رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه به‌طور هماهنگ اخبار مربوط به راهپیمایی عظیم اربعین را سانسور می‌کنند.

رسانه‌های وابسته به دولت‌های غربی، ارتجاع عرب و اپوزیسیون مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «صدای آمریکا»، «رادیو فردا»، «العربیه»، «رادیو زمانه»، «افق ایران» و … حتی بدون توجه به اصول حرفه‌ای خبرنگاری و روزنامه‌نگاری، با بی‌توجهی به همایش عظیم انسانی اربعین در عراق، به‌موضوعات حاشیه‌ای پرداخته و به‌طور کاملاً مشهود عمداً راهپیمایی اربعین را بایکوت کرده‌اند.

البته رسانه‌های معاند غربی و عربی، گاهاً با انتشار برخی از اخبار جهت‌دار از سویی در تلاشند تا راهپیمایی عظیم اربعین را کم‌اهمیت جلوه دهند و از سوی دیگر با استفاده از برخی منابع نامشخص، مسیر عبور زائران اربعین را ناامن جلوه داده تا علاقه‌مندان حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین را از حضور در این همایش بزرگ انسانی منصرف کنند.

این رسانه‌ها گاهاً در پوشش اخبار مرتبط به راهپیمایی اظیم اربعین، به انعکاس برخی خبرهای منفی و نچندان مهم می‌پردازند تا اصل این رویداد بزرگ انسانی را مخدوش کنند.

بایکوت خبری راهپیمایی ده‌ها میلیونی اربعین امسال مانند سالهای گذشته در حالی از سوی رسانه‌های بیگانه و اپوزیسیون دنبال شده است که این رسانه‌ها از انعکاس هر تجمع و اعتراض کوچکی در ایران چشم‌پوشی نکرده و حتی یک تجمع صنفی را نشانه اعتراض گسترده مردم ایران به نظام جمهوری‌اسلامی عنوان کرده و به‌طور گسترده پوشش می‌دهند.

 

انتهای متن/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme