https://telegram.me/empireoflies

تیر BBC برای اختلاف‎افکنی در کردستان به سنگ خورد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در چند سال اخیر به دلیل برخی از منازعات در مرزهای شمال غربی ایران که با ترکیه و کردستان عراق مرز مشترک دارد رسانه های فارسی زبان از این موقعیت به شدت سوء استفاده نموده اند تا جایی که حتی کشته شدن دو کولبر و یا خودکشی دختری در مهاباد برای این شبکه ها که اهداف تجزیه طلبانه را دنبال می کنند به مساله اول تبدیل می شود.

از طرفی همه پرسی اقلیم کردستان عراق که قرار است فردا برگزار شود، توجهات منطقه ای و بین المللی زیادی را به خود جلب کرده است. مقامات سیاسی بسیاری از کشورها و ناظران سیاسی برگزاری این همه پرسی را به صلاح امنیت کردها و ثبات منطقه ندانسته و تقریبا به غیر از اسرائیل، تمامی بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای مخالفت خود را با برگزاری همه پرسی اعلام کرده اند.

شبکه خبری بی بی سی و به ویژه بخش فارسی آن، در دو سال اخیر همواره در موضعی حمایتی، خبرهای مربوط به تمایل مقامات اقلیم برای استقلال اقلیم را پوشش و در بسیاری از مواقع به ویژه در چند ماه اخیر گزارش ها و مصاحبه های ویژه ای را نیز به این مسأله اختصاص داده اند.

این در حالی است که بی بی سی همواره مدعی بوده، در این مورد بی طرف است و تحت نفوذ دولت انگلیس نیست.با یک نگاه تاریخی به بی‌بی‌سی و دولت متبوعش به این مساله پی می بریم که این شبکه به طور قطع و یقین از این همه پرسی و در پی آن استقلال کردستان عراق استقبال می کند.

بی‌بی‌سی در راستای سیاست صد ساله دولت متبوعش انگلیس که مرزها و درگیری های امروز منطقه حاصل سیاست های آن می باشد از کوچک شدن کشورها و ایجاد درگیری های جدید در منطقه حمایت می کند.

در همین زمینه گزارش هایی در بی بی سی فارسی پخش شده که مطابق عرف این رسانه و گزارشگران این شبکه که مشهور به برعکس جلوه دادن وقایع است از تمایل کردهای ایرانی به مستقل شدن می گویند. مثلا کسری ناجی خبرنگار بهایی این شبکه در گزارشش می گوید: “ایران هم که اقلیت کردها در آن سالهاست مورد ظلم هستند نگرانی خود را از همه پرسی در اقلیم ابراز نموده است.

ناجی و ژیار گل در این شبکه در گزارشات خود مبنی بر طرح همه پرسی استقلال کردستان که تنها حامی جدی آن اسرائیل و بی بی سی و رسانه های وابسته ی دیگر هستند از ایران به عنوان تهدیدی برای کردستان مستقل نام می برند.

مثلا در برنامه هایی که در روز های اخیر پخش می شود افرادی را دعوت می کنند که بر خلاف واقعیت موجود ایران را تنها دشمن کردها می دانند مثلا در برنامه #شما در این شبکه که به صورت زنده در کردستان عراق تهیه می شود مجری برنامه و ۵ تن از میهمانان این برنامه در تمام طول برنامه در حال القا این موضوع هستند که ایران بزرگترین دشمن کردهای منطقه است ولی یکی از میهمانان نظری دیگر دارد که مورد اعتراض میهمانان قرار می گیرد.

در برنامه دیروز کولاله عبدالله در این برنامه یک تنه بارزانی و خاندانش را در برابر حقوق بگیران وی در برنامه تولیدی جمال گلمحمدی (ژِیار گل) خبرنگار بی بیس ی بی آبرو کرد.
این زن بدون اسم بردن از کسی، خاندان بارزانی را به فساد، دزدی و چپاول مردم کردستان، و دیکتاتوری متهم نمود و به صراحت اعلام کرد کردستان ۲۵ سال دیگر هم به استقلال نخواهد رسید.

وی اعلام کرد که “یکی از مقامات اقلیم را می شناسد که چاه نفتی را دراختیار گرفته و درآمد او صدهزار دلار می باشد”. این زن کرد در بخشی دیگر از سخنان خود در خصوص استقلال از عراق گفت “کردها مشکلی با بغداد ندارند و هرمشکلی وجود دارد از طرف یک حزب است”.

به گفته وی: “آمار زیادی از پیشمرگه ها موجود است که اساساً وجود خارجی ندارند و بارزانی به اسم همه آنها از بغداد حقوق می گرفته است .وی همچنین گفت که مشکل اقلیم با بغداد از زمانی شروع شد که نفت اقلیم به صورت مستقل به فروش رسید وی در ادامه تاکید کرد که “اگر نفت کل کشورهای عربی و ایران هم تحویل اقلیم دهند به دست مردم کردستان نمی رسد”

در این برنامه که مغرضانه توسط ژیار گل برای ایجاد نفرت بین کردها و ایران تولید شده بود، وی تلاش می کرد ایران را بزرگترین دشمن کردها و همه پرسی معرفی کند که البته چندان قادر به پیشبرد این خط در برنامه نشد اما تلاش داشت اثر خود را روی بینندگان بگذارد.

ظاهرا حضور این زن دلاور کرد در برنامه بیشتر دسیسه های ایران ستیز بی بی سی و ژیار گل را به همراه دیگر تجزیه طلبان برباد داد! این زن چهره واقعی یک کرد مستقل و آگاه را به نمایش گذاشت وقتی که با دلیری تمام به طرف مقابل که اصرار داشت مخالفان همه پرسی را به زشتکاری متهم کند گفت این چه طرز تفکری است که دم از دمکراسی می زنید اما انتظار دارید همه پرسی شما تنها جواب “آری” داشته باشد و هرکسی مخالف آن باشد را به زشت بودن کارش متهم می کنید؟ اینکه دیگر همه پرسی نمی شود!!

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme