https://telegram.me/empireoflies

تکذیب خبر العربیه توسط دیپلمات فراری

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «فرزاد فرهنگیان» رایزن دوم سفارت جمهوری اسلامی ایران در بروکسل، پایتخت بلژیک، که در سال ۱۳۸۹ در اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، از سمت خود در وزارت امور خارجه استعفا داده بود، «خبرسازی» وب‌سایت «العربیه فارسی» را محکوم کرد.

وب‌سایت العربیه در تاریخ (۱۲ مهر) به نقل از آقای فرهنگیان خبری را به این مضمون مخابره کرده بود: «فرزاد فرهنگیان» دیپلمات سابق ایرانی، تهران را به اجرای سناریویی با هدف «کشته سازی در منا» در موسم حج متهم کرد.

العربیه

العربیه به نقل از این دیپلمات نوشته بود: “تحقیقات نشان خواهد داد رژیم ایران در حادثه ازدحام منا دست دارد. عملیاتی که در منا بوقوع پیوست، عملیاتی تروریستی بود. بیش از ۵ هزار نفر (!) از نیروهای سپاه پاسداران در میان حجاج ایرانی حضور داشتند. طرح برنامه‌ریزی شده، افزایش تعداد کشته‌ها بود؛ اما سرعت نیروهای امنیتی سعودی باعث ناکامی این پروژه شد.”

نکته قابل تأمل که با واکنش بسیاری از فعالان شبکه‌های اجتماعی مواجه شد، اسامی این ۶ نفر بود که توسط «العربیه» منتشر شد. این رسانه سعودی اسامی «عادل سید جواد موسوی»، «عبدالباری مصطفی بختی»، «مصطفی نعیم عبدالباری رضوی»، «محمد سید عبدالله»، «سالم صباح عاشور» و «کاظم عبدالزهرا خردمندان» را به‌عنوان نام‌های ۶ افسر سپاه ایران مطرح کردهبود. 

در این میان این دیپلمات فراری که اوضاع را بر علیه خود دیده بلافاصله تکذیبیه ای را صادر کرده و گفته های این سایت وابسته به آل سعود را تکذیب نموده .وی در قسمتی از متن تکذیبیه خود در یک سایت ضد انقلاب آورده:”طی روزهای اخیر خبری به‌ انضمام تصویری از اینجانب «فرزاد فرهنگیان» دیپلمات سابق جمهوری اسلامی ایران در حاشیه تصویری از فاجعه منا در سایت العربیه و به نقل از العربیه در دیگر شبکه‌های اجتماعی منتشر گردید، که به طور کلی جعلی و فاقد ارزش رسانه‌ای و به دور از شأن و شئونات حرفه‌ای بوده است.اینجانب هرگز در قبال فاجعه منا موضع‌گیری رسمی چه به شکل کتبی و شفاهی، مصاحبه و غیره نداشته‌ام و هم‌چنین هرگز وبلاگی به هیچ‌یک از زبان‌های شناخته شده نداشته و ندارم.”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme