https://telegram.me/empireoflies

تکاپوی ضدانقلاب برای دفن جاسوس آمریکایی در ایران

به گزارش «امپراتوری دروغ»، انتقال جسد ریچارد فرای جاسوس سازمان خبری که بر روی خروجی چند رسانه ضد ایرانی به خوبی مشاهده می‌شود.

روز گذشته جمعی از نمایندگان استان اصفهان در اعتراض به برخی اخبار مبنی بر احتمال دفن “ریچارد فرای” جاسوس سازمان سیا در شهر اصفهان با ارسال نامه‌ای به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان خواستار جلوگیری از این اقدام شدند.

به نوشته سایت بی‌بی‌سی (BBC) “هشت تن از نمایندگان محافظه کار استان اصفهان با ارسال نامه ای به حسن روحانی به وی هشدار داده اند که در صورت دفن ریچار فرای ایران‌شناس آمریکایی در اصفهان، با عکس‌العمل شدید کنترل نشده مردمی مواجه خواهد شد”.

بی‌بی‌سی ادامه داد:

“ریچارد فرای، ایران‌شناس برجسته‌ای [بخوانید جاسوس برجسته] که دو هفته پیش درگذشت، پیش از مرگ وصیت کرده بود که در اصفهان و در حاشیه زاینده‌رود به خاک سپرده شود. این در حالی است که محافظه‌کاران منتقد دولت ایران می‌گویند او جاسوس بوده و نباید جسدش به ایران برود.”

نکته جالب این است که چون عده ای مخالف نظر BBC نظر داده اند این رسانه آنها را محافظه کار نامیده!

سایت صدای آمریکا (VOA) نیز نوشت:

“درخواست ریچارد نلسون فرای  ایران شناس برجستۀ آمریکایی [بخوانید جاسوس برجسته آمریکایی] برای انتقال پیکرش پس از مرگ به اصفهان و دفن آن در کنار زاینده رود، با مخالفت هایی در داخل ایران روبرو شده که برآورده شدن این خواسته را در هاله ای از ابهام قرار داده است.”

ریچارد فرای  به جاسوسی و ارتباط با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) علیه ایران متهم است.

روزنامه کیهان در یادداشتی ضمن انتقاد از اعطای خانه ای در اصفهان به فرای در دولت قبل، به افشای فعالیت های استاد  فرای یعنی آرتور پوپ در راستای سرقت آثار باستانی ایران و فروش و انتقال این آثار به موزه‌های کشورهای غربی پرداخت. لازم به ذکر است که پیکر این سارق فرهنگی در کنار زاینده رود به خاک سپرده شده است!!

صدای آمریکا زیرکانه و با دشمنی آشکار و همیشگی خود علیه ملت ایران، اعتراض نمایندگان مجلس اصفهان به احتمال انتقال پیکر فرای به ایران را به جریان‌های تندرو منصوب کرد و گفت:

“این مخالفت ها در حالی صورت می گیرد که جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحدۀ آمریکا مدتی است برای حل و فصل اختلافات بر سر مسئلۀ هسته ای ایران گام های مثبتی برداشته اند و با برقراری تماس‌های مستقیم، به ویژه گفتگوی تلفنی رؤسای جمهور دو کشور، احتمال نزدیکی تهران و واشنگتن پس از سه دهه قطع رابطه قوت گرفته است.”

کافیست تا این خبر صدای آمریکا و BBC را با خبری که چند ماه قبل در رابطه با اعتراض هموطنان بختیاری منتشر کرده بودند مقایسه کنیم تا شدت دشمنی این رسانه ها با ملت ایران بر همگان آشکار شود. آنجا که عده ای علیه سیاست های پلید این رسانه ها اعتراض کنند لقب تندرو، محافظه کار، گروه فشار و … می‌گیرند حال آنکه اگر اعتراضی ولو کوچک و اندکی در راستای خواسته های آنان صورت پذیرد معترضان با عناوینی چون مردم، دانشجویان، اساتید، آزادی خواهان و … خوانده می‌شوند.

فرای-جرس

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme