https://telegram.me/empireoflies

تکاپوی العربیه برای تاکید بر «استقبال گرم» از حجاج ایرانی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاولین گروه حجاج ایرانی، یکشنبه گذشته از فرودگاه بندرعباس برای ادای مناسک حج وارد مدینه شدند. قرار است در حج امسال ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی برای ادای مراسم حج عازم مکه شوند.

پس از وقوع فاجعه منا در حج سال ۹۴، مقامات ایرانی عدم تعهد سعودی ها در تامین جانی حجاج را یکی از دلایل عدم اعزام زائر ایرانی در حج امسال معرفی کردند. اما در طرف مقابل، رسانه های عربی مدعی بودند که سیاسی کردن حج توسط ایران موجب عدم حضور زائران ایرانی در حج امسال بوده است.

در برابر ادعای «سیاسی کردن حج توسط ایران»، نجاح محمدعلی تحلیلگر عراقی با تاکید بر اینکه فریضه حج، سیاسی است معتقد است که چهره های سعودی خود بیشتر به جنبه سیاسی حج دامن زده اند، وی در مورد این موضوع اظهار دارد ” در روز عرفه مفتی عربستان به نام شیخ عبدالعزیز، سخنرانی می کند علیه یمن و می گوید باید یمنی های کافر را بمباران کنید یا مثلا امام جماعت مکه در خطبه های بعد از نماز خود، علیه رافضی ها ( شیعیان ) صحبت می کند و مردم را به سوی اهداف عربستان و بخصوص جنگ در سوریه و یمن سوق می دهد.”
همچنین نجاح محمدعلی تاکید دارد که نمونه بارز سیاسی کردن حج، عدم صدور ویزا برای حجاج یمنی و سوری، نمونه بارز سیاسی برخورد کردن سعودی ها در حج می باشد.

با این حال در روزهای ورود کاروان های ایرانی به عربستان، مقامات سعودی به تکاپو افتاده اند تا «استقبال گرمی» از حجاج ایرانی را به نمایش بگذارند.

در همین راستا تلویزیون العربیه، به محض ورود کاروان های ایرانی به فرودگاه مدینه، از چگونگی استقبال حجاج ایرانی می پرسد تا بلکه نسبت به تعهدات خود در قبال ایران، به مخاطبان خود اطمینان دهد.

http://rasanehiran.com/images/docs/files/000041/nf00041170-1.wmv

دانلود

جالب اینکه در حج سال گذشته که مقامات سعودی مانع حضور ایران در مراسم حج شدند، العربیه به مصاحبه با دو تن از چهره های اپوزیسیون تجزیه طلبی که در عربستان حضور دارند، می پردازند. 

رضا حسین بُر از چهره های تجزیه طلب بلوچ و از حامیان ریگی و همچنین جمال پور کریم، چهره رسانه ای تجزیه طلب کُرد، افرادی بودند که در حج گذشته، در مصاحبه با العربیه، به مدح مدیریت سعودی در حج، پرداختند. 

انتهای پیام/رسانه ایران

تلویزیون العربیه، به محض ورود کاروان های ایرانی به فرودگاه مدینه، از چگونگی استقبال حجاج ایرانی می پرسد تا بلکه نسبت به تعهدات خود در قبال ایران، به مخاطبان خود اطمینان دهد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme