https://telegram.me/empireoflies

توهین BBCفارسی به شعور میلیونها بیننده فارسی زبان

اختصاصی  به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغچند ماه پیش که ناگهان اخباری از فساد بزرگ در صنعت پتروشیمی که اولین جلسه دادگاه آن برگزار شده بود در رسانه ها منتشر شد به مانند شوکی بزرگ برای برخی از حامیان تحریم ایران بود که تا امروز هم هنوز نتوانسته اند به راحتی ننگ آن را از پیشانی خود پاک کنند.

نکته بسیار جالب این موضوع که افکار جهانی ایرانیان را در هر کجا که هستند بسیار تحریک می کرد این بود که یکی از این متهمان نه تنها به بهانه دور زدن تحریم ها منافع مالی کلانی را تصاحب کرده بلکه وجوه حاصل از فروش این محصولات را به دولت ایران پس نداده و شواهد هم نشان می‎داد که این فرد ارتباطاتی عمیق با ضد انقلاب و تئوریسین های تحریم ملت ایران دارد.

«مرجان شیخ‌الاسلامی آل آقا» یکی از متهمین پرونده ۶/۶ میلیارد یورویی پتروشیمی  متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به این مبلغ و تحصیل مال نامشروع به مبلغ هفت ‌میلیون ‌و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو و هشت ‌میلیون‌و۷۱۰هزار و ۳۸۴ دلار شده است و سال ۹۶ از کشور متواری شد و مانند برخی دیگر از اختلالگران اقتصادی به کانادا فراری شد.
با کنکاش درباره سوابق کاری و فعالیت رسانه‌ای این خانم متهم فراری فساد بزرگ پتروشیمی به موضوعات قابل توجهی رسیدیم. او مدیرمسئول خبرگزاری میراث فرهنگی و همزمان به‌عنوان دبیر سرویس پارلمانی روزنامه همبستگی مشغول به فعالیت بود. وی پیش‌تر با همکاری برخی از خبرنگاران این خبرگزاری را راه‌اندازی کرد و از زمان اصلاحات تا دوران دولت دهم با دولت‌های مختلف همکاری کرد. حتی مسیح علی نژاد افسر جنگ نرم سازمان سیا نیز در کتابی که در سال گذشته چاپ نمود از وی تشکرکرده بود و نوشته بود در مواقع بسیاری وی زیر پروبال وی را گرفته بود.در این میان، اما یکی دیگر از نکاتی که در زندگی شخصی این متهم اقتصادی مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته است، نحوه ازدواج و هویت همسر فعلی اوست.

مهدی خلجی از ضدانقلاب‌های خارج از کشور که خود را تئوریسین تحریم های غربی بر علیه ایران میداند و با اندیشکده های آمریکایی مشاوره می دهد همسر مرجان شیخ‌الاسلامی است.
وی ازجمله عناصر ضدانقلاب و اصطلاحا برانداز است و همین اواخر نیز به مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد داد که تحریم‌ها علیه ایران را افزایش دهند.مهدی خلجی از سال ۲۰۰۵ تاکنون، عضو ارشد مؤسسه سیاستِ خاور نزدیکِ واشنگتن است و مدیریت مرکز فرهنگ و هنر آی‌دیا را به عهده‌دارد.
بررسی‎ها نشان می‎دهد مرکز فرهنگ و هنر آی‌دیا ، در سال ۲۰۱۴ توسط مهدی خلجی و مرجان شیخ‌‏الاسلامی راه‎اندازی شد.خلجی در حال حاضر یکی از چهره‎های شناخته‎شده‌ تشویق‌کننده اعمال تحریم علیه ایران است. او چندی پیش به مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد داد تا تحریم‎ها علیه ایران را با شدت بیشتری دنبال کنند. شیخ‎‍‎الاسلامی نیز در این موضع با همسر خود همراه است. بر اساس شواهد و قرائن موجود مرجان شیخ الاسلامی با مهدی خلجی ازدواجی سازمانی کرده که به او اجازه انتقال اموال دزدی بسیار زیادش از ترکیه به کانادا و آمریکا داده شود. رابطه خلجی و شیخ‌الاسلامی فراتر از ازدواج است و آنان را می‌توان مصداقی از ائتلاف ضدانقلاب حامی تحریم و تروریست اقتصادی دانست که مانند دو لبه یک قیچی علیه ملت ایران عمل می‌کنند.

مرجان شیخ الاسلامی قبل از ازدواج با خلجی با فردی بنام غلامحسین خواجه علی ازدواج کرده بود، این فرد همان دزد معروف دکل نفتی و مدیر عامل سابق شرکت سپانیر (طرف قرارداد سپاه) و عضو هیئت مدیره شرکت صنعتی دریایی ایران بوده، بعدا از خواجه علی هم جدا میشود و اما سرمایه ی هنگفتی را با همکاری خود خواجه علی از ایران خارج و به ترکیه و کانادا منتقل می کند.

همان زمان برخی زا رسانه های فارسی زبان در ردیابی ارتباطات چند لایه این طیف حامی تحریم که در لوای خبرنگاری و فعالیت رسانه ای در خارج کشور زمینه چینی برای تحریم های بیشتر را سازماندهی می کنند به عنصری دیگر در اروپا  رسیدند که وظیفه ساپورت رسانه ای این زوج وطن فروش را برعهده داشتند. جمشید برزگز مدیر فعلی شبکه دویچوله فارسی در آلمان که یکی از سردبیر های سابق بی بی سی فارسی بود و همسرش که خدمات بسیار زیادی را به این زوج اختلاس گر می کردند

جمشید برزگر و همسرش (کیانوش فرید اراکی) در شرکتی بنام MEDIA AID FOUNDATION با مهدی خلجی شریک بوده ، این شرکت نقشی جدی در جذب خبرنگاران و فعالان سیاسی در داخل و خارج و حمایت مالی از ٱنها و وصل کردن شان به چند رسانه و سازمان ضدایرانی داشته، در موردی دیگر، برای یک نمونه همسر جمشید برزگر یعنی فرید اراکی دبیر تحریریه ی رسانه ای شده که صاحب امتیازش “مرکز فرهنگ و هنر ایده” به مالکیت مرجان شیخ الاسلامی و مهدی خلجی ست.

در آن مقطع علی علیزاده به نقل از برخی کارکنان فعلی بی بی سی فارسی گفته بود که در این شبکه به دلیل مواضع ضد زن و خشونت آمیز خلجی در خصوص زنان مقاومت های زیادی بر سر دعوت از وی در این شبکه وجود داشته ولی از آنجایی که وی بسیار قدرتمند است مدیران بی بی سی فارسی در مقابل وی کاملا مسلوب الاختیار هستند هیچ گاه نتوانستند وی را کنار بگذارند حتی برخی از هم وطنان خارج کشور تصمیم گرفته اند که با تماس با روزنامه نگاران و رسانه های موثر ٱلمانی و طرح موضوع با ٱنها و اعتراض به مسوولین دویچه وله درخواست برکناری جمشید برزگر را کنند زیرا چنین اقداماتی در خارج کشور از مجازات های سنگین برخودار است و از آنجایی که آلمان هم از کشور های تحریم کننده ایران است بنابراین جرم برزگر و همسرش برای دور زدن تحریم ایران و همکاری در فساد اقتصادی می تواند برای این دو زوج بسیار گران تمام شود.

اما اخیرا پس از چند ماه در محاق ماندن این تئوریسین تحریم و لاپوشانی رابطه اش با مرجان شیخ الاسلامی و ادعای این که از وی جدا شده است، شبکه بی بی سی که وی به نوعی ارباب آن تلقی می شود در اقدامی کاملا حساب شده وی را به عرصه رسانه ای برگرداند تا مرده وی را زنده کند.

دلشاد امامی از ایرانیان ساکن کانادا در این خصوص در فیس بوکش نوشت :”مهدی خلجی و بی‌بی‌سی فارسی، گمان کردند بعد از وقفه‌ای چند ماهه و روشویی سرسری امور، یعنی جدایی نمادین خلجی از همسر اختلاس‌گرش و سه چهار توییت غیررسمی درباره عدم اطلاع خلجی از اختلاس همسرش، می توانند مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی را تحمیق و حافظه آنها را مثل یک هارد کامپیوتری با تمهیدهای روانشناسانه پاک کنند.

وی در ادامه می نویسد که این دعوت بی بی سی بدون در نظر گرفتن سابقه خلجی در همکاری با نئوکانهای آمریکایی در تحریم مردم ایران و همچنین دست داشتن وی در اختلاس از درآمدهای نفتی ایران می تواند توهین به شعور ملیون های ایرانی باشد که این رسانه را برای جهت دهی افکار خود انتخاب کرده اند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme