https://telegram.me/empireoflies

توهین زیرکانه BBCفارسی به عاشورای حسینی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بسیاری از رسانه های خارجی چندین سال است که با شبهه افکنی سعی در ایجاد تشویش اعتقادی در ذهن جوانان دارند. تا آنجا که حتی بسیاری از آنها خود واقعه تاریخی عاشورا را منکر می شوند! گاهی نیز به وادی هتاکی به اهل بیت(ع) هم وارد شده اند و سعی در قبح شکنی توهین به عاشورا و دیگر مقدسات مربوط به آن را دارند.

به طور واضحی این رسانه های غربی سعی در گسترش بدعت ها و خرافات و کمرنگ کردن وجهه های معرفتی- عقلی- عشقی قیام عاشورا داشت. البته در برخی موارد هم سعی در پر رنگ کردن جنبه عشقی این قیام و زدودن پیام های سیاسی و ظلم ستیزانه عاشورا دارند. در مواردی هم عاشورا را با چهارشنبه سوری و دختر بازی و دیگر مراسم خرافی مقایسه و تطبیق می کنند تا از شان عاشورای حسینی بکاهند.

سال گذشته تصویری توسط «شادی صدر»، از کاسبان حقوق‌بشری، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که او را روی یک کاناپه‌ای با طرح کتیبه‌های عاشورایی نشان می‌داد و جام مشروبی نیز در دست داشت. بر اساس شواهد این کاناپه‌های توهین‌آمیز توسط «پرستو فروهر» فرزند داریوش و پروانه فروهر ساخته و در بین عناصر اپوزیسیون به فروش رسیده بود.

«شادی صدر» وکیل و روزنامه‌نگار فمینیست، همکار متواری نشریات زنجیره‌ای و گروهک کانون مدافعان حقوق بشر بود که بعد از خروج از کشور فعالیت‌های ضد ملی و دینی خود را شدت بخشید، و هم اکنون با بسیاری از رسانه‌های بیگانه مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «رادیو فردا»، «رادیو زمانه»، «روزآنلاین» و … همکاری می‌کند. وی هم چنین در مجامع حقوق بشری اروپایی به زعم خود به دنبال احقاق حق افرادی است که در کشور های جهان سوم حقوق شان پایمال شده است.

توهین عوامل اپوزیسیون به مفاهیم و ارزشهای دینی بی‌سابقه نبوه است و سالهاست که اینگونه افراد ضدیت خود با مبانی اسلامی و اعتقادات ملت مسلمان ایران را نشان می‌دهند.

اما عملکرد تلویزیون بی بی سی فارسی در سال های اخیر در خصوص انعکاس مراسم عاشورا بسیار خبیثانه بوده تا جایی که از مراسم عاشورا به کارناوالی برای نشان دادن خشونت و عوام زدگی تعبیر می کند حتی این شبکه برای زدودن فرهنگ عاشورایی از جامعه مذهبی ایرانیان تلاش می کند تا مذهبی ها را افرادی دورور و ریاکار نشان دهد که برای گرفتن ژست مذهبی و برخورداری از این گونه شخصیت در جامعه اسلامی دست به هر کاری می زنند.

در حرکتی کاملا عامدانه این شبکه در روز های گذشته در راستای توهین به شیعیان جهان و مخصوصا ایرانیان یکی از برنامه های پرگار خود را که چند سال پیش پخش شده بود و به بحث فمینیسم ارتباط داشت را در ظهر عاشورا از تلویزیون خود پخش نمود نکته قابل توجه حضور شخص شادی صدر در این برنامه است.

در این برنامه و زمان بندی پخش آن از تکنیکی استفاده شده که برای مخاطبان یاد آور نکته ای در گذشته است یعنی این شبکه به عمد این برنامه را که شادی صدر در آن حضور داشته را پخش نموده تا مخاطبان به یاد توهین وقیحانه این فرد به امام حسین (ع) بیافتند.

این عملکرد بی بی سی نشان می دهد که این رسانه چه قدر از عاشورا و تا سوعای حسینی و فرهنگ عاشورائیان نفرت دارد و به هر نحوی می خواهد مخاطبان خود را با حرفه ای ترین تکنیک های رسانه ای از اهل بیت (ع) جدا کند و با شکستن قبح توهین به ائمه اطهار قداست این اولیای خدا را در نزد ملت ایران بشکند.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme