https://telegram.me/empireoflies

توهین به قرآن کریم در رادیو فردا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر یکی از جدیدترین قسمت‌های برنامه ضدارزشی تابو که از سوی رادیو فردا تولید می‌شود، به موضوع «وجود جن» پرداخته شده است.

مهمانان این قسمت تقی کیمیایی و احمد شماع‌زاده بودند و مجری‌گری برنامه بر عهده فردی به نام فهیمه خضرحیدری است که به دلیل سابقه فساد و روابط غیر اخلاقی وی با برخی از کارمندان «رادیو فردا»، برای مدتی به «صدای آمریکا» فرستاده شد، اما پس از بازگشت به «رادیو فردا»، برنامه مذکور را تولید و اجرا نمود.

در ابتدای برنامه کیمیایی در اظهارنظری گفت: دنیا، دنیایی مطلقاً فیزیکی یا طبیعی است و هیچ اثری از هیچ نهاد، ماهیت، انرژی یا هر چیز دیگر ماوراء‌الطبیعه در آن وجود ندارد.

وی در ادامه افاضات شاذ خود اشاره کرد که چنین چیزی (جن) در تورات و انجیل نیامده و محصول تفکر اعراب بوده است، در حالی که بحث جن نه تنها در قرآن بلکه در کتب مقدس دیگر نیز آمده که فرازهایی از آن را بیان می‌کنیم:
در تورات آمده است: به صاحبان اجنه توجه نکنید. به جادوگران نپردازید تا مبادا توسط آنان ناپاک شوید، خداوند و خدای شما منم. (۱)

باز هم در تورات آمده: کسی که به صاحبان اجنه و جادوگران توجه می‌کند تا آن که از راه زنا از ایشان پیروی کند، روی عتاب خود را به سوی او گردانیده و او را از میان قومش بر می‌دارم. (۲)

در انجیل آمده که جنیان در وجود مردی جن زده رسوخ کرده بودند و حضرت عیسی (علی نبینا و آله و علیه السلام) آنان را از بدن آن مرد بیرون آورده و در بدن چند خوک قرار داد. آنان به حضرت استغاثه کردند؛ اما آن حضرت نپذیرفت. (۳)

پس نتیجه می‌گیریم: دو کتاب مقدس تورات و انجیل که از کتب آسمانی هستند وجود جن را تائید می‌کنند.

کیمیایی در ادامه با توهین آشکار به کتاب قرآن، عنوان کرد: از طرف دیگر ما واقعاً نمی‌توانیم قرآن را مستندی برای اثبات وجود یک ماهیت‌هایی بکنیم به خاطر اینکه در قرآن اشتباهات تاریخی بسیار زیادی آمده که همه‌شان به طور قطع رد شده و جن هم به احتمال قریب به یقین یکی از اینهاست.

توهمات ذهن ناقص کارشناس رادیو فردا که گنجایش درک قرآن کریم را ندارد، اما برای پاسخ به این یاوه‌گویی‌ها تنها باید بگوییم که اشارات قرآن فقط در مسائل طبی نشان از آن دارد که مخاطبان عصر نزول اطلاع چندانی از آن نداشتند، تا جایی که سال‌ها و حتی قرن‌ها بعد اسرار آن آشکار شده است و اعجاز بودن آن را اثبات می‌کند، هر چند با چنین پاسخ‌هایی هم بعید می‌دانیم افراد بی‌سوادی که نمونه‌های زیادی در این شبکه‌ها حضور دارند این موضوع را بپذیرند. (برای مطالعه شگفتی‌ها و اعجازهای پزشکی در قرآن کلیک کنید)

در برنامه‌ای مانند «تابو» قرار است با به چالش کشیدن برخی مباحث و ارزش‌ها و اعتقادات، به تابوکشنی دست زده شود. تاکنون در برنامه‌هایی با عناوینی مانند «تن‌فروشی زنان؛ شغل یا آسیب اجتماعی؟»، «آیا حکومت اسلامی بهایی‌ستیز است؟»، «عرب‌ستیزی ایرانی یا اعراب ایران‌ستیز؟»، «اسلام، دختران و پذیرش مسئولیت‌های بلوغ»، ««زبان یا نژاد»؛ چه چیزی برای ترک‌ها هویت مشترک می‌سازد؟»، «اسلام و مداخله در سبک زندگی؛ حلال و حرام اسلام چگونه شکل گرفته است؟»، «آیا می‌توان حق جدایی‌ از ایران را برای جدایی‌طلبان به رسمیت شناخت؟»، «زن در اسلام؛ آراسته به کرامت یا پیچیده در محدودیت» و سعی شده به مفاهیمی مانند اعتقادات، ارزش‌های اجتماعی و دینی و اخلاقی و تمامیت ارضی ایران حمله شود و این مفاهیم زیرسوال برود.

منابع:
۱٫ لاویان، ۳۱/ ۱۹٫
۲٫ قاموس کتاب مقدس، ص ۱۵ ـ ۱۶٫
۳٫ نثر طوبی، ج۱، ص ۱۳۹ ـ ۱۴۰٫

انتهای متن/

در یکی از جدیدترین قسمت‌های برنامه ضدارزشی تابو که از سوی رادیو فردا تولید می‌شود، به موضوع «وجود جن» پرداخته شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. سلام میشه عکس ویلاهای حمید شب خیز و بذارید؟ لطفا جواب بدید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme