https://telegram.me/empireoflies

توهین به ادیان الهی در صدای آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در تازه ترین برنامه صفحه آخر در صدای آمریکا، برای توجیح نحس شدن عدد سیزده دو ریشه توضیح داده می شود و به نوعی تلاش می شود این نحسی را به اسلام و مسیحیت ربط دهند.

صدای آمریکا در کلیه برنامه های خود در تلاش است تا بنحوی از طریق سیاست و اعتقادات مذهبی که عمده ترین کارایی را در این شبکه شامل می شود بتواند مخاطبان خود را بیش از پیش گمراه نماید.

این در حالی است که برنامه صفحه آخر دقیقا بر همین منوال طراحی شده و بعد از مدتی پرداختن به شخصیت های سیاسی و دولت مردان جمهوری اسلامی با انتشار اخبار کذب و شایعات بی اساس، این بار در قالب توهین به ادیان الهی و در رأس آن اسلام با طرح موضوع برنامه “صفحه آخر” بنام مرز خرافات و مذهب سعی دارد اسلام و مسیحیت را ادیانی آغشته به خرافات معرفی نماید.

در توجیح نحس بودن سیزدهمین روز نوروز این چنین که در ذیل آمده است خرافه سازی نموده و آن را به اسلام و مسیحیت مرتبط می کند.در صورتی که در اسلام و مسیحیت هرگز به چنین چیزی اشاره نشده است و حتی ۱۳ رجب تولد حضرت علی (ع) بوده که خود بزرگترین موهبت آسمانی برای بشریت بشمار می آید و کذب بودن چنین توصیفاتی از سوی این برنامه را نشان میدهد.

در ذیل قسمتی از توضیحات مجری این برنامه در مورد نحس بودن سیزدهمین روز فروردین آورده شده است:

مجری برنامه دو دلیل عمده را برای نحسی بیان می کند تا از این طریق توهین و خرافه سازی های خود را توجیح نماید:

«یکی را از عبدالعظیم رضایی برایتان می‌خوانم در کتاب اصل و نسب و دین‌های ایرانیان باستان که می‌گوید پس از اسلام چون اعراب سیزدهم همه ماه‌های قمری را نحس می‌دانند، به نادرست در ایران سیزدهم نوروز هم نحس پنداشته شده است.

یک ریشه‌اش این است و یک عده هم می‌گویند افزون بر این که تاثیر باورهای مسیحی و در واقع خرافه‌های مسیحی و بسا خرافه‌های اروپایی به طور کلی بر جامعه یکی دو قرن اخیر ایران است که در ارتباط با اروپا و غیره ایجاد شد و باعث شده که سیزده نحس تصور شود چون یکی از خرافه‌های اروپایی همین نحسی عدد سیزده است که خیلی هم رایج است.»

همچنین مجری برنامه تلاش دارد با بیان جملاتی کلیشه ای مثل نوروز باستانی و تاریخ کهن ایرانی بتواند توهین خود به یک دین آسمانی را عادی جلوه دهد:

«موضوع امشب صفحه آخر همین است که کجا است مرز خرافات و مذهب. نوروزی را که مهم‌ترین روز در تاریخ کهن ایرانی است و هیچ ربطی به اسلام ندارد برگزار می‌کنیم، آن وقت سال نو خودمان را با دعایی که نمی‌دانیم از کجا آمده، به عربی شروع می‌کنیم. ربطی هم به بعد از انقلاب ندارد. شاهمان قبل از انقلاب از اسب که داشته می‌افتاده حضرت ابوالفضل آمده زیر بالش را گرفته که یک وقت صدمه نبیند وقتی می‌افتد.»

نکته جالب تر اینکه مجری برنامه تنها مشکل را در اسلام و ادیان الهی میداند و در این میان از هر موضوعی برای هدف خود دریغ نمی کند حتی در قسمتی دیگر از برنامه خود اشاراتی به امامزاده های ایران می کند و به صراحت آنها را منبعی برای درآمد و دروغ برمی شمارد.

افرادی مانند مجری معلوم الحال صدای آمریکا تنها یک هدف را در بیان چنین الفاظ و جملاتی در برنامه های خود دارند و آن هم خوش خدمتی به صاحبان شبکه برای ادامه حیات خود و در درجه دوم اهداف شبکه صدای آمریکا ، با این تفاسیر توهین، افترا، اخبار کذب، شایعه سازی و… امری عادی برای این عناصر خود فروخته می باشد و از این جماعت انتظاری بیشتر از این هم به شمار نمی رفت.

انتهای پیام/دیده‌بان

در تازه ترین برنامه صفحه آخر در صدای آمریکا، برای توجیح نحس شدن عدد سیزده دو ریشه توضیح داده می شود و به نوعی تلاش می شود این نحسی را به اسلام و مسیحیت ربط دهند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme