https://telegram.me/empireoflies

توهین‌های زشت بهائیت به ایرانیان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: فضل الله صبحی مهتدی، از بهائیان معروف کاشان بود که پس از یک دوران زندگی و تبلیغ در جمع بهائیان، از بهائیت روی گرداند و به اسلام گروید.

صبحی در مورد تبعیض و تحقیر ایرانیان توسط بهائیان و عبدالبهاء می‌گوید: بهائیان میان ایرانی‌ها و فرنگی‌ها تبعیض بسیاری قائل بودند. به عنوان مثال ایرانی‌ها همه در یک اتاق روی زمین می‌خوابیدند اما فرنگی‌ها هر یک یا دو نفر یک اتاق مجهز داشتند و روی تخت‌های راحت و فنری بودند و ابزار آسایش و خوراکشان فراهم تر بود.

همچنین بهائیان همواره در سخنان و بیانیه‌ها و اعلام‌ها، درباره ایرانیان از عبارات ناشایست استفاده می‌کردند و می‌گفتند «این‌ها مردمی بودند مانند جانوران درنده، خونریز و بدستیز، دور از آموزش و پرورش در هوس‌های ناهنجاری فرو رفته زشت کار و بد کردار…» و چنان در گفتن این سخنان تردست بودند که هر کس ازمردم بیگانه که با سخنان آنها آشنا شده بودند، ایرانی‌ها را پست‌ترین مردم جهان می‌دانستند.

برگرفته از کتاب خاطرات زندگی صبحی

انتهای پیام/مرکز اسناد انقلاب اسلامی

فضل الله صبحی مهتدی، از بهائیان معروف کاشان بود که پس از یک دوران زندگی و تبلیغ در جمع بهائیان، از بهائیت روی گرداند و به اسلام گروید.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme