https://telegram.me/empireoflies

توهم عجیب فرح پهلوی در مصاحبه با من و تو به دلیل کهولت سن

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر جریان اعتراض های خیابانی که از دی ماه ۱۳۹۶ شروع شد، برخی افراد با سوء استفاده از شرایط بوجود آمده شعارهایی در حمایت از پهلوی سر دادند، در میان تمام شعارهایی که در جریان ناآرامی ها و اعتراض های خیابانی سر داده شد، شعار حمایت از پهلوی مورد توجه رسانه های معاند و عناصر اپوزیسیون خارج نشین قرار گرفت.

هرچند شعار چند ده نفر از معترضان در حمایت از رژیم پهلوی آنچنان اهمیتی ندارد و نمی توان آن را به تمام جمعیت بسط داد اما نکته قابل تامل اینجاست که مگر این افراد روزگار پهلوی را تجربه نکرده و یا در مطالعات روزمره خود مطلبی درباره پهلوی ها نخوانده اند!؟

در طول سال های گذشته فرح دیبا [همسر محمدرضا پهلوی] و رضا پهلوی [فرزند محمدرضا پهلوی] با تزریق دلار به برخی از تلویزیون های فارسی زبان به تطهیر چهره خود و حکومت شاهنشاهی پرداختند. در این باره می توان به تهیه و تولید مستندهای سفارشی و ویژه برنامه های تلویزیونی اشاره کرد که برخی از برنامه سازان شبکه های ماهواره ی فارسی زبان آن را در دستور کار خود قرار داده اند.

علیرغم اینکه نمی توان شعارهایی که در جریان ناآرامی های خیابانی سر داده شد را کتمان کرد، ولی باید خاطرنشان کرد که این شعارها بیش از آنکه در حمایت از پهلوی باشد در حقیقت اعتراض به وضعیت بد اقتصادی و سوء مدیریت ها بود. در همین باره «علی کشتگر» می گوید: « شعارهایی که برخی از مردم در جریان اعتراض خیابانی به طرفداری از نظام پیشین می دهند پیش از آن که حاصل تعیین یک گرایش سیاسی شکل یافته باشد، واکنش اعتراضی لحظه ای مردم نسبت به جمهوری اسلامی است».

علی کشتگر در ادامه می افزاید: «علم جامعه شناسی سیاسی، شعارها و تمایل اعتراضی مقطعی را قوام نیافته و به شدت سیال و متغیر می داند، چنان که ممکن است در یک بازه زمانی کوتاه بسته به شرایط و آرایش نیروها ۱۸۰ درجه تغییر جهت دهند. این تصور که روزی میلیون ها ایرانی به خیابان می ریزند و خواهان بازگشت نظام پادشاهی شوند و در پی آن رضا پهلوی و مشاوران او سوار بر هواپیما به ایران باز گردند، بیشتر به یک شوخی شبیه است!».

با این همه اما فرح دیبا در مصاحبه با تلویزیون ضد فرهنگی من وتو [در تاریخ ۲۷ دی ماه]، از مردم ایران به خاطر حمایت از رضا و محمدرضا پهلوی تشکر کرده است. همسر محمدرضا پهلوی در مصاحبه با تلویزیون من وتو گفته است: « جدا از ارتباط سیاسی و خانوادگی‌ با خاندان پهلوی، خوشحالم که دروغ‌ها و تهمت‌ها علیه دو پادشاه پهلوی بی‌اثر بوده و مردم فهمیده‌اند که چه بودند و چه شدند!».

وقاحت فرح دیبا چندان غیرعادی هم نیست! خانواده ای که تک تک افراد آن با ثروت ملی به خوشگذرانی و عیاشی در داخل و خارج از کشور پرداخته اند و با کمال پررویی ملت ایران را به خاطر انقلاب ۵۷ سرزنش می کنند! فرح پهلوی به جای آنکه شعار چند ده نفر را مورد توجه قرار دهد بهتر است نیم نگاهی به تظاهرات ۲۲ بهمن و یا سالروز ۹ دی داشته باشد تا بهتر واقعیت موجود را درک کند.

انتهای پیام/ما هستیم

در جریان اعتراض های خیابانی که از دی ماه ۱۳۹۶ شروع شد، برخی افراد با سوء استفاده از شرایط بوجود آمده شعارهایی در حمایت از پهلوی سر دادند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme