https://telegram.me/empireoflies

تولید سلاح در دولت اوباما رکورد زد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ۵۴ درصد از آمریکایی‌ها از داشتن سلاح گرم و استفاده آزادانه آن در جامعه حمایت کرده و دلیل آن را حفاظت در برابر جنایت‌های احتمالی می‌دانند.

شاید به جرات بتوان گفت که استفاده از سلاح گرم در ایالات متحده آمریکا به بخشی از فرهنگ این جامعه تبدیل شده است به طوری که همیشه دو واژه سلاح و آمریکا در کنار یکدیگر مشاهده و آورده شده‌اند؛ از فیلم‌های “وسترن” در گذشته گرفته تا نقش سلاح‌های آمریکایی در جنگ‌های کنونی.

اما شهروندان آمریکایی اکنون معتقدند استفاده از سلاح گرم برای حفاظت از جان آنها ضروری است به طوری که گزارش‌ها حاکی از آن است ۵۴ درصد از آمریکایی‌ها از داشتن سلاح گرم و استفاده آزادانه آن در سطح جامعه حمایت کرده و دلیل آن را حفاظت در برابر جنایت‌های احتمالی می‌دانند که البته با توجه به حوادث تروریستی اخیر تمایل شهروندان آمریکایی به استفاده از اسلحه نیز بیشتر شده است.

باراک اوباما از سال ۲۰۱۳ میلادی تلاش کرده است تا قانون حمل اسلحه گرم را تغییر دهد و حتی در یکی از سخنرانی‌های خود با ابراز تاسف و اشک ریختن (که به اشک تمساح معروف شد) اذعان کرد سالانه ۳۰ هزار نفر از شهروندان این کشور به‌ دلیل آزادی اسلحه کشته می‌شوند.

 

اشک تمساح اوباما

 

اما تولید اسلحه از زمان آغاز ریاست جمهوری باراک اوباما در آمریکا در سال ۲۰۰۹ به بیش از دو برابر رسیده است و این در حالی است که وی در این مدت در ظاهر بر قوانین کنترل سلاح گرم و کاهش تولید اسلحه تاکید داشته است.

طبق جدیدترین گزارش منتشر شده سازمان الکل، تنباکو، سلاح گرم و مواد منفجره آمریکا، ۹ میلیون سلاح گرم در سال ۲۰۱۴ تولید و فروخته شد که این آمار در سال ۲۰۰۸ ، ۴٫۳ میلیون تعداد بوده است.

گزارش‌های مربوط به آمار افزایش تولید سلاح در ایالات متحده نه تنها ازسوی نهادهای دولتی بلکه توسط شرکت‌های تولیدکننده آمریکایی نیز تایید شده است.

بر همین اساس، شرکت معروف اسلحه سازی اسمیت اند وسون (Smith & Wesson) آمریکا که از سال ۱۸۵۲ در اسپرینگفیلد، ماساچوست فعالیت خود را آغاز کرد، گزارشی مبنی بر افزایش فروش اسلحه منتشر کرده است.

اسمیت اند وسون اعلام کرد: فروش خالص سه ماهه این شرکت از نوامبر ۲۰۱۵ تا ژانویه ۲۰۱۶ معادل ۶۱٫۵ درصد افزایش یافته و به ۲۱۰ میلیون دلار رسیده است.

براساس گزارش‌ها مردم از بیم حملات تروریستی و افزایش نرخ جرم و جنایت در کشور به خرید اسلحه روی آورده‌اند.

گفتنی است علاوه بر فروش سلاح گرم، شرکت‌های بزرگ اسلحه سازی در آمریکا اعلام کردند که این شرکت‌ها با درخواست‌های زیادی مواجه شدند تا موشک‌ها و سایر سلاح‌های مورد استفاده در جنگ را خریداری کنند و در جنگی که آمریکا به اصطلاح علیه داعش و سایر درگیری‌های خاورمیانه به راه انداخته، استفاده کنند.

در همین خصوص کارشناسان و تحلیلگران نیز بر این باورند که دولتمردان و سیاستمداران آمریکایی تنها در ظاهر بر قوانین کنترل سلاح تاکید دارند و در عمل به حمایت از کارخانه های اسلحه سازی و تولید بیشتر سلاح می‌پردازند تا از این طریق سودهای کلان به جیب بزنند و به اهداف جنگ افروزانه خود در سایر کشورها دست یابند.

 

تصاویری از کارخانه اسلحه سازی اسمیت اند وسون

 

شرکت اسلحه سازی اسمیت اند وسون 1

شرکت اسلحه سازی اسمیت اند وسون 2

شرکت اسلحه سازی اسمیت اند وسون 3

شرکت اسلحه سازی اسمیت اند وسون 4

شرکت اسلحه سازی اسمیت اند وسون 6

شرکت اسلحه سازی اسمیت اند وسون 8

شرکت اسلحه سازی اسمیت اند وسون 9

شرکت اسلحه سازی اسمیت اند وسون 12

شرکت اسلحه سازی اسمیت اند وسون 13

شرکت اسلحه سازی اسمیت اند وسون 14

شرکت اسلحه سازی اسمیت اند وسون 16

انتهای پیام/اتاق خبر ۲۴

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme