https://telegram.me/empireoflies

تولد کودک یمنی در آسمان/ اقدام بشردوستانه آمریکا و انگلیس!+تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروز گذشته خبری در فضای مجازی منتشر شد که به علت جذاب و نادر بودن، مورد توجه بسیاری از رسانه ها قرار گرفته و امروز هم انعکاس آن در پایگاه‌های خبری، تلگرام، اینستاگرام و … ادامه دارد.

موضوع از این قرار است که  یک کودک یمنی بنام “یحیی مراد” در پرواز جده به نیویورک بر فراز ایرلند متولد شد.

پس از آن، سه کشور ایرلند، انگلیس و آمریکا به این کودک یمنی پیشنهاد تابعیت دادند. شرکت پروازی هم به یحیی مراد تا آخر عمر، پرواز مجانی داده است.

 

سوای از شیرینی اصل خبر و موقعیت خاصی که برای یحیی ایجاد شده، این رویداد بار دیگر، افکار عمومی را متوجه کودکان یمنی و وضعیت آنان کرده است.

یکی از پیشنهاد دهندگان تابعیت به یحیی مراد، همان کشوری است که این روزها بمب‎‌هایش جان کودکان یمنی را می‌گیرد. عملکرد ضدبشری انگلیس در جنگ یمن تا جایی ادامه یافت که صدای فعالان سیاسی مقیم لندن را هم درآورد.

“علی علیزاده” در زمان مطرح شدن قطعنامه ضد ایران و یمن در شورای امنیت توسط انگلیسی در این باره می نویسد: بریتانیا، دومین فروشنده سلاح به سعودی، علیه صدور سلاح از ایران به یمن، در شورای امنیت قطعنامه مطرح کرد. یعنی بریتانیایی که بمب هایش کودکان یمنی را می کشد، بدون هیچ مدرکی می خواهد ایران را مجازات کند.

وی در کنایه ای جالب افزوده است: دوربین مخفی نیست. خدمات پس از فروش سلاح دولت بریتانیا به سعودی است.

 

 

این قعطنامه _که بعدا توسط روسیه وتو شد_ از حمایت آمریکا هم برخوردار بود؛ یعنی دیگر کشوری که به یحیی پیشنهاد تابعیت داده است!

 

قحطی و شیوع وبا در یمن که در اثر حمله سعودی ها و با حمایت آمریکا و انگلیس صورت گرفته درد و رنج بسیاری را برای کودکان یمنی به همراه داشته است. بسیاری از رسانه های خبری تصاویر کودکان دچار سوءتغذیه شده یمن را پیش روی مردم جهان قرار داند.

 

 

پایگاه امریکن کانسروتیو روز گذشته (۱۵ بهمن/۶ مارس) خبری را زیر عنوان “دلایل مسخره جنگ طلبان برای حمایت از جنگ یمن” منتشر کرد. در تصویر این خبر معترضان آمریکایی به چشم می خورند که یکی از آنان، مطلبی با این مضمون را در دست دارد: هر هفته، ۱٫۰۰۰ کودک یمنی کشته می شوند.

 

 

این پایگاه آمریکایی پیشتر نیز با انتشار یادداشتی با تیتر “ترامپ، محمد بن سلمان و روبط مسموم با عربستان سعودی”، به انتقاد از روابط ترامپ با آل سعود پرداخته و مواضع واشنگتن و ریاض در قبال ایران را “کوته نظرانه و جاهلانه” دانسته بود.

در این نوشتار آمده است: تصمیم ترامپ برای جانبداری از عربستان در درگیری سعودی ها با قطر و یمن مانند ریختن بنزین بر روی آتش است؛ و نتیجه آن در یمن، مرگ هزاران انسان و قرار دادن میلیون ها نفر در معرض قحطی است.

 

 

امریکن کانسروتیو در تحلیلی دیگر، حمایت آمریکا از عربستان در جنگ یمن را “اقدامی شرم آور” خوانده که فقط با هدف مقابله با نفوذ ایران در منطقه انجام می شود.

در این یادداشت می خوانیم: آمریکا عمیقا در جنایات جنگی ائتلاف عربی علیه یمن و نقش آن در بوجود آمدن یکی از بدترین بحران های انسانی در جهان، نقش داشته و شریک جرم آن ها بوده است و به لطف ترامپ، همدستی در این جرم در حال بدتر شدن است.

 

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

«… سوای از شیرینی اصل خبر و موقعیت خاصی که برای یحیی ایجاد شده، این رویداد بار دیگر، افکار عمومی را متوجه کودکان یمنی و وضعیت آنان کرده است».

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.8 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme