https://telegram.me/empireoflies

توطئه شبکه manoto برای تمسخر ایرانیان به سبک دائی جان ناپلئون

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ماه‌های اخیر برخی از رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و عوامل آنها به دنبال منسوخ کردن و تمسخر شعارهای استکبارستیزانه هستند. به خصوص شبکه من و تو که در راستای سبک زندگی غربی به شدت فعال است و تمام تلاش و همت خود را در اباهه گری و به فساد کشاندن زندگی ایرانیان معطوف کرده است در این زمینه نمونه‌های فراوان دارد.

رسانه‌های بیگانه و وابسته به دولت‌های استکباری مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «من و تو»، و امثالهم، با روش‌های مختلف ازجمله مطرح کردن برخی از فیلم‌های فارسی دوران  طاغوت که در جهت اهداف دولت‌های غربی نوشته شده، می‌کوشند تا استکبارستیزی ملت ایران را تضعیف نمایند.

یکی از این آثار، سریال «دایی جان ناپلئون» با نویسندگی «ایرج پزشک زاد» در سالهای پایانی دهه ۴۰ شمسی است. در مجموعه تلویزیونی که بر اساس کتابی تحت همین نام در اواخر دهه ۴۰ شمسی نوشته شد و  در سالهای پیش از انقلاب اسلامی ساخته شد، قشر بزرگی از جامعه ایران متهم می‌شوند که به‌جای ریشه‌یابی مشکلات داخلی و خارجی، تقصیر را به گردن دولت‌های غربی به‌ویژه آمریکا و انگلیس می‌اندازند. به عبارت دیگر، این فیلم در تلاش است تا تفکر استکبارستیزی و وجود دشمن را تنها یک توهم و خیال باطل بنامد و سعی می‌کند آن را به تمسخر بگیرد.

در واقع کسانی که معتقد به دشمن بیگانه و استکبار هستند، توسط کتاب‌هایی مانند «دایی جان ناپلئون» زده می‌شوند. در سریال «دایی جان ناپلئون» که پیش از انقلاب با حمایت مالی سفارت انگلیس و MI6 در ایران تولید شد، نقش اول فیلم همواره به تمسخر عامل همه مشکلات را انگلیسی‌ها می‌دانست و می‌گفت: “کار کارِ انگلیسه!”

از همین رو این سریال در سال‌های اخیر دوبار در نوروز ۹۲ و ۹۶ از تلویزیون من وتو پخش شد جدا از تمسخر ارزش‌های بیگانه‌ستیزی که در این سریال وجود دارد در این مجموعه همانند دیگر فیلم‌های فارسی قبل از انقلاب دیالوگ‌های اروتیک و مشمئزکننده زیادی وجود دارد و حتی قسمت‌هایی از فیلم به روایت داستان روابط نامشروع بازیگران فیلم با یکدیگر اختصاص دارد تا جایی که مثلاً دختر یکی از شخصیت‌های فیلم توسط ناپدری‌اش حامله می‌شود و دیگر اقوام وی این موضوع را به شوخی و متلک گفتن در پی رفع رجوع هستند و آن را امری مرسوم در میان مردمان ایرانی جلوه می‌دهند به همین دلیل پخش این سریال در تلویزیون من و تو که تا کنون چنین بی‌محابا به فرهنگ اسلامی ایرانی حمله نکرده بود با پخش این سریال از خط قرمزهایی که در سال‌های اخیر سعی کرده با لعاب فرهنگ اصیل ایرانی آن را بپوشاند عبور نمود.

حتی بسیاری از خانواده‌هایی که تا قبل از این مخاطب این شبکه بودند از دیدن این فیلم به همراه فرزندان خود ابا داشتند و آن را لکه سیاهی در کارنامه تلویزیون ضد فرهنگی من وتو می‌دانند.

علاوه بر این در نوروز امسال این تلویزیون فیلم فارسی‌های سال‌های قبل از انقلاب را نیز پخش نمود که در همگی آن‌ها روابط آزاد جنسی و عریان بودن زنان و فرهنگ‌های غلط مردسالاری تبلیغ می‌شد و کمتر کسی بود که همراه خانواده توان دیدن این گونه فیلم‌ها را داشته باشد.

در یک سال گذشته نیز رسانه‌های وابسته به دولت‌های بیگانه و عوامل آنها در تلاشند تا کسانی را که عامل مشکلات و معضلات اخیر داخلی و خارجی مانند تحولات اخیر در خاورمیانه را دولت‌های غربی می‌دانند تضعیف کرده و این‌گونه القاء کنند که تفکرات استکبارستیزانه همان افکار  متوهمانه دایی جان ناپلئونی است و دولت‌های بیگانه سوءنیتی در تحولات خاورمیانه و بخصوص ایران ندارند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme